Statistika našeho portálu

  • 91 450 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Tipy na víkend 9.-10. dubna 2016

Tento víkend nabídne řadu venkovních akcí, jako jsou například běžecké závody, golfový turnaj nebo závody kočárků, které se doslova rozpoutají po celé republice. Nicméně se můžete vydat i na zajímavé výstavy nebo zavítat na otevírání hradů a zámků.

Tento víkend nabídne řadu venkovních akcí, jako jsou například běžecké závody, golfový turnaj nebo závody kočárků, které se doslova rozpoutají po celé republice. Nicméně se můžete vydat i na zajímavé výstavy nebo zavítat na otevírání hradů a zámků.

Praha

Běžecký závod Prokopským údolím odstartuje tuto sobotu. Pro dospělé závodníky je připravena trasa v délce 8 km, trať pro děti měří 2 km. V Městské knihovně na Praze 1 se v sobotukoná Islandský den, jehož patnáctý ročník je letos zaměřen především na cestovatele. 

Island

Pokud fandíte rugby, pak v sobotu můžete přijít podpořit mladé sportovce na třetí ročník velkého mezinárodního turnaje dětí a mládeže Prague Youth Rugby Festival. Akce se koná na stadionu RC Tatra Smíchov

Národopisná expozice Národního muzea zve na akci zvanou Folklorní regiony Čech Moravy a Slezska, kde uvidíte taneční vystoupení, ale můžete se naučit i různá řemesla, jako například pletení z orobince. Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur zve v sobotu na Cestu po středověké Číně, resp. workshop určený pro dospělé i děti.

Pokud jste učitel, pak možná rádi využijete akci Muzea Grévin zvanou Den pro pedagogy. Od soboty do neděle mají mimořádně výhodný vstup.

Den pro pedagogy

V neděli můžete vyrazit také na Gospel Time Party do divadla Rokoko Praha, kde vystoupí Zuzana Stirská s Petrem Nárožným.

Středočeský kraj

Festival Jeden svět, zavítá od čtvrtka do soboty také do středočeského Benešova. V sobotu zahájí na hradě Točníku novou sezónu a připravili pro návštěvníky tradiční MED DEJ. Návštěvníci se mohou těšit na medvědy, medvědí stezku, divadlo, soutěže pro děti, sokolníka a další.

Zámek Hořovice zve na víkendové pohádkové prohlídky. Úkolem dětí bude poznat a dobře pojmenovat pohádky, schované vzámeckých pokojích. Ve Středočeském kraji se můžete zapojit také do celé řady závodů s kočárky, tzv. Strolleringu, a to v MilovicíchMladé Boleslavi, v Kutné Hoře a na dalších místech.

Jihočeský kraj

Vodáci mohou v sobotu vyrazit na odemykání Vltavy na dolním toku. Popluje se z Českého Krumlova do Zlaté Koruny. V Centru kultury v písku proběhne v sobotu nevšední akce,  Mezinárodního setkání harmonikářů.

Karlovarský kraj

Pokud se v sobotu vydáte na hrad Hauenštejn, pak vás zde jistě mile překvapí Den sokolnictví a lovectví.  A co víc, každý návštěvník si bude moci vyzkoušet i vypuštění dravce z vlastní ruky. A pro všechny rodiče malých dětí jsou připravené strolleringové závody, např. v Sokolově, Chebu nebo v Ostrově.

Sokolnictví

Královéhradecký kraj

Zapojit se můžete do turnaje Beer Golf, která podpoří nadace STK pro chlapy a Ruce na prsa, které bojují proti rakovině. A nebudou chybět ani závody ve Strolleringu v Náchodě nebo v Novém Městě nad Metují.

Kraj Vysočina

Další díl putovního festivalu Jeden svět představí zajímavé filmy v Havlíčkově Brodě. Letošní téma zní "Hledání domova". Rozběhnout se s Vaším kočárkem můžete v Pelhřimově, Třebíči a v Jihlavě

Jihomoravský kraj

V sobotu můžete vyrazit na Silniční běh Velká Morava, který startuje v centru Mikulčic. Během večerního programu pak můžete zavítat na oblíbený "Velkomoravský košt vín".

Silniční běh 

Studenti Lékařské fakulty Masarykovy univerzity připravili na tento víkend osvětovou a preventivní akci pro všechny generace - Světový den zdraví. Na několika místech bude možné se dovědět informace o prevenci rakoviny, správném poskytnutí první pomoci, pro děti bude připravena speciální Nemocnice pro medvídky a pro dospělé měřící stanoviště krevního tlaku, BMI a dalšího.

Wine Guru je název pro festival ne/vinných delikates, jehož první ročník můžete navštívit v sobotu v  Hustopečích. Samozřejmě se můžete těšit na ochutnávky vína, gurmánská menu a další.

Zlínský kraj

Výstava myslivosti, rybářství a včelařství se koná od pátku do neděle. Hlavním lákadlem pro myslivce bude jistě chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v okrese Kroměříž, pro rybáře pak velká expozice trofejí a pro včelaře například ochutnávky medu.

V kraji nebudou chybět ani závody kočárků - ve Zlíně,  v Holešově nebo v Rožnově poéd Radhoštěm.

Olomoucký kraj

Filmový festival Expediční kamera se koná v sobotu na hradě Šternberk. Na diváky bude čekat celkem 8 snímků ve dvou blocích. Závody kočárků budou probíhat ve Zlatých Horách nebo v Hranicích.

Moravskoslezský kraj

Slavnostní otevírání hradu Starý Jičín je připraveno na sobotu. Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný kulturní program a symbolické otevření nové sezóny šermíři. 

Tvoření technikou fleurogami si můžete vyzkoušet v sobotu odpoledne v Domě knihy Ostrava. Yoga and Dance Spring Festival v Ostravě bude probíhat od pátku do neděle v Ostravě. Můžete se zde těšit na výběr z více než 25 lekcí tance i jógy, plné taneční sály, lahodný vegetariánský oběd a večeře, taneční a jogóvé lekce a další.

Zajímavé akce v okolí

Sébastian Thiéry: Dva nahatý chlapi…

09.12.2019 - 09.12.2019
Národní dům, Karlovo…

Mimoabonentní představení

Minimalismus v cestování - Břeclav

09.12.2019 - 09.12.2019
Cyklosféra

Dejte sbohem těžkým batohům a kufrům! Nenechte si uletět přednášku o kompaktních, multifunkčních a ultralehkých…

Vánoce na náměstí - Rožnov pod Radh…

09.12.2019 - 13.12.2019
Masarykovo nám., Rožnov…

Přijďte si užít vánoční atmosféru na rožnovské náměstí. Po celý den si můžete dát něco dobrého na zub, potkávat se s…

Výstava lidových dekorací Vánoční s…

09.12.2019 - 12.12.2019
Městský dům (malý sál),…

Tradiční vánoční výstava betlémů a vánočních dekorací od lokálních umělců a lidových tvořitelů.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete