Statistika našeho portálu

  • 98 126 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na víkend 9.-10. prosince 2017

Druhý adventní víkend nabídne pestrou směsici vánočně laděných akcí, které si budete moci vybrat snad po celé republice.

Druhý adventní víkend nabídne pestrou směsici vánočně laděných akcí, které si budete moci vybrat snad po celé republice. 

Praha

Pokud rádi nakupujete originální tvorbu a přemýšlíte o dárcích pod stromeček, pak si nenechte ujít Prague Fashion Market, který se koná od pátku do neděle. V Národopisném muzeu Národního muzea vás v sobotu čekají tradiční řemeslné dílny, tentokrát s tématem ražby do kůže. 

V sobotu si můžete také užít Gospelové Vánoce a naladit se svátečně. Letos se na několika místech v Praze představí Donnell Elly & United Voices z USA.

Středočeský kraj

České muzeum stříbra v Kutné Hoře zve na Advent na Hrádku, kde se můžete těšit na zpívání koled, divadlo a také výstavu ladovských obrázků. V Kutné Hoře letos slaví 350 let od založení jezuitské koleje v tomto městě. Díky tomu vás zde čekají zajímavé přednášky o misijních cestách českých jezuitů do zámoří.

Na zámku Žleby vás čekají vánoční prohlídky spojené s návštěvou zámecké kuchyně, ochutnávky svátečního pečiva, adventní vyprávění a další. 

Jihočeský kraj

V Jindřichově Hradci se můžete těšit na Advent s řemesly v Domě gobelínů, kde vás oba víkendové dny čeká zajímavý program s ukázkami řemesel a dílnami pro děti.

V Českých Budějovicích vystoupí v neděli Janek Ledecký s vánočním koncertem. V Táboře se pak můžete vypravit na staročeský vánoční trh s ukázkami vánočních zvyků a prodejem řemeslných výrobků.

Ústecký kraj

Vánoce ve skanzenu

Oba víkendové dny můžete zažít Vánoce ve skanzenu, které si připravili v Muzeu lidové architektury v Zubrnicích

A pokud byste raději něco nevánočního, tak vás zveme na Reggae Night do Teplic, kde se představí například Boldrik, Pan Dan nebo Emsa.

Liberecký kraj

Na zámku Svijany bude připraveno na neděli loutkové divadlo na téma Šípkové Růženky. V jabloneckém kině Radnice vás pak čeká záznam z Metropolitní opery New York s představením Perníková chaloupka.

Královéhradecký kraj

Krásné Vánoce můžete zažít i na zámku Karlova Koruna, kde se zámecká expozice promění na vánoční světničky různých států. Poznáte tak Vánoce v Itálii a dobrosrdečnou Befanu, Santu a Vánoce v Americe a samozřejmě to porovnáte s Vánocemi v Čechách s naším Ježíškem. 

A samozřejmě nemůžeme zapomenout ani Vánoce v Podorlickém skanzenu Krňovice, kde budou připraveny vánočně vyzdobené interiéry, dílničky, kování v kovárně, ale také třeba svezení na formanském voze.

Kraj Vysočina

Jaroměřice

Vánoční recitál Jitky Zelenkové v Třebíči můžete navštívit tuto neděli. Na piano ji doprovodí Lev Rybalkin a na kontrabas František Raba. Za návštěvu jistě stojí také Vánoce na zámku Jaroměřice nad Rokytnou, kde bude připraven opravdu pestrý program. Můžete se těšit na kejklířská a šermířská vystoupení, historický barokní tanec nebo pohádku.

Zlínský kraj

Vánoční jarmark nebude chybět ani ve Valašském muzeu v přírodě ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Budete si zde moci zakoupit předměty z řemeslných dílen, ale také pestrý program folklorních účinkujících. Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži zvou na České Vánoce, tedy na originální představení plné barokní hudby a tradičního loutkového divadla. 

Také ve Zlíně se tento víkend koná prodejní přehlídka mladého designu Zlín Design Market. Přijít si prohlédnout a nakoupit krásné originální kousky můžete na Zlínský zámek.

Jihomoravský kraj

 

Miro Žbirka a Vánoční Symphonic Tour 2017 vystoupí v Brně tuto sobotu. Jako jeho speciální hosté se představí Lenka Filipová a Jaroslav Svěcený.

 

Baroko napříč Evropou aneb Když Evropa tančila menuet je název mezinárodního uměleckého projektu, jehož cílem je přiblížit tanec a kulturu nejvyšších společenských vrstev Evropy v období baroka.

Baroko

Moravskoslezský kraj

V sobotu Ostrava zpívá gospel je název koncertu, na němž se představí Originální gospelový soubor a pod vedením sbormistra Terryho Englishe zazpívá dvouhodinový koncert.  Multifunkční aula Gong v Ostravě bude tuto neděli hostit koncert oblíbené kapely Čechomor na jejich vánočním turné. 

Dvoudenní předvánoční jarmark s bohatým programem vás také čeká tuto sobotu na Slezskoostravském hradě.

Zajímavé akce v okolí

Příměstský cyklo kemp 2022 - Příbram

08.08.2022 - 12.08.2022
Areál Nový rybník

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Prague Pride Festival

08.08.2022 - 14.08.2022
Praha 1

Jeden z největších multižánrových lidskoprávních festivalů ve Střední a Východní Evropě. Letošní Prague Pride se koná…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

08.08.2022 - 12.08.2022
ZŠ Štefánikova

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

08.08.2022 - 12.08.2022
Sokolovna

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 9. srpen

Dnes má svátek Roman

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete