Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Tipy na víkend 9.-10. února 2019

Nadcházející víkend můžete prožít uprostřed masopustní zábavy, která se koná v mnoha krajích naší země, nebo si zatančit na některém z plesů či vyrazit na některou ze zajímavých přednášek či výstav.

Fotogalerie k článku

Nadcházející víkend můžete prožít uprostřed masopustní zábavy, která se koná v mnoha krajích naší země, nebo si zatančit na některém z plesů či vyrazit na některou ze zajímavých přednášek či výstav.

Praha

Tuto sobotu začíná v Galerii Věda a umění Akademie věd ČR nová výstava představující úsilí vědců o zajištění dostatku potravin Nature – Future: Rostliny budoucnosti. Výstava je přístupná zdarma a nabízí bohatý doprovodný program v podobě interaktivních sobotních workshopů a aktivit pro celou rodinu, tematických komentovaných prohlídek či přednášek předních odborníků pro širokou veřejnost. 

Národopisné muzeum Národního muzea připravilo na neděli další řemeslné dílny pro děti. Tentokrát na téma masopustu. Děti si zde vyrobí svou masopustní masku a dozví se o masopustních tradicích a zvycích. A když už do Národopisného muzea vyrazíte, tak vás zde čeká ještě Večer s představením národopisných oblastí České republiky. Tuto neděli se představí Horácko.

Na sobotní večer je připraven koncert Emmy Smetany, kde v Café v lese představí své popové album What I've Done?

V neděli také můžete vyrazit na vycházku po malebném Novém Světě, kde vás čeká objevování starých Hradčan spolu s průvodcem. 

Středočeský kraj

Od pátku můžete navštívit výstavu obrazů Alby Bedřichové v Panenských Břežanech s převážně venkovská zátiší proložená květinovými motivy představí dílo této vzdělané dámy s těžkým osudem. Vodnický masopustní rej se chystá v sobotu v Hulicích. Na své si zde přijdou všechny děti.

V rámci přehlídky Divadlo dětem můžete v neděli navštívit Mělnické kulturní centrum a podívat se na pohádku s písničkami o Ferdovi Mravencovi a jeho škole jízdy na kolečkových bruslích.

plzeňský kraj

V Plzni se chystá na sobotu Valentýnský ples, kde si mohou zatančit a užít slavnostní zábavu všichni zamilovaní. Těšit se můžete na bohatý program, andělské předzpívání, školu swingu, líčení ve stylu 20. let. Celodenní přednáška na téma přírodního stavitelství proběhne v Plzni v sobotu. Můžete se zde inspirovat, jak nakládat s odpadními vodami na svém pozemku, jak založit zahradu, jak postavit slamněný dům apod.

Plzeňský Prazdroj pořádá v sobotu zabijačku, tak si nenechte ujít vepřové hody spolu se skvělým pivem.

Karlovarský kraj

O víkendu můžete v Chebu navštívit Art Centrum Galerie 4 a prohlédnout si výstavu k významnému životnímu jubileu známého českého fotografa Zdeňka Lhotáka nazvanou United Colours of Nepal. Nebo tamtéž výstavu německého multižánrového umělce, Jeffa Beera, pocházejícího z blízkého pohraničí, na které poprvé vystaví výběr z aktuální tvorby.

Ústecký kraj

Zveme vás také na nevšední výlet po tajemných místech mostecka, který, jak píšou organizátoři, není pro slabé povahy. Čeká vás návštěva trestaneckého tábora, do bunkru nebo na výsypky. V Kadani si v sobotu zase užijete klasickou masopustní zábavu, kterou povede sám voják Švejk.

Liberecký kraj

Lyžníci na historických lyžích se setkají v Novém Boru tuto neděli na novoborském masopustu. Recesistický závod na lyžích v ladném běhu a promenádě v dobovém oblečení bude jistě skvělým zpestřením následujícího závodu dvojic. V neděli nebude chybět ani maškarní karneval na ledě, který se koná ve sportovním centru v Semilech.

Královéhradecký kraj

Pan Kaplan má třídu rád aneb Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi za blba je název divadelní komedie podle slavné knihy Lea Rostanda, kterou můžete vidět v sobotu v Národním domě v Hostinném. Také v Pecce se v sobotu potkají lyžníci na historických lyžích a v dobovém oblečení, aby se utkali v závodě a pochutnali si na zabijačkových specialitách.

Kraj Vysočina

Jachtařský instruktor Tomáš Kůdela na Islandu vyměnil loď za terénní auto. Voda mu ale připravila nečekané dobrodružství i na pevnině. Přednáška se koná v sobotu v Kulturně vzdělávacím a informačním centru (KVIC) v Opatově na Jihlavsku. Divadelní představení pro rodiče s dětmi je připravené na neděli v Třebíči. Nese název Budulínek z hudebky a odehrává se v prostředí lesní hudební školy, kam chodí zpívat a hrát i lesní zvířátka.

Jihomoravský kraj

Máte chuť si vyrobit nebo vyzkoušet naprogramovat vlastního robota a vyzkoušet si různé disciplíny z robotiády? Pokud ano, pak vás zveme na sobotu do brněnského VIDA! centra.

Pokud patříte mezi kreativní osoby nebo toužíte se naučit kresbu, pak můžete využít kurz kresby akvarelovými pastelkami, který pořádá brněnské Malujeme spolu.

Zajímavé akce v okolí

Pekelný ostrov 2022 - Holýšov

30.06.2022 - 03.07.2022
Areál Pekelného ostrova

Po dlouhých dvou letech otevře znovu své brány jeden z největších rockových festivalů Pekelný ostrov. Návštěvníci se…

Léto na Prýglu - Brno

30.06.2022 - 02.07.2022
Brno

Po posledním školním zvonění mohou letos děti společně se svými rodiči zamířit rovnou k brněnské přehradě. Od 30.…

MFF KV: Koncert Dasha Quartet - Kar…

02.07.2022 - 02.07.2022
Mattoni Life Bar,…

Sobotní večer na Vřídelní kolonádě roztančí světové hity v podání Dasha Quartet. Koncert začíná ve 20 hodin v Mattoni…

Svatoprokopská pouť - Třebíč

02.07.2022 - 03.07.2022
Nádvoří zámku,Třebíč,…

Tradiční pouť

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. červenec

Dnes má svátek Patricie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete