Statistika našeho portálu

  • 102 529 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 9.-10. září 2017

Na nadcházející víkend se chystá řada zajímavých akcí. Těm kulturním budou vévodit Dny evropského dědictví, které otevřou dveře řady zajímavých památek nebo na ně přinesou mimořádný program.

Na nadcházející víkend se chystá řada zajímavých akcí. Těm kulturním budou vévodit Dny evropského dědictví, které otevřou dveře řady zajímavých památek nebo na ně přinesou mimořádný program.

Praha

Náborový festival pro děti a mládež od 3 do 18 let, Sporťáček, zavítá tuto sobotu do vybraných sportovních center v Praze. Možná vám pomůže vybrat ten správný sport pro vaše dítě. O víkendu se řada institucí zapojí do Dnů evropského dědictví. Díky tomu můžete navštívit například Národní technické muzeum zdarma nebo vám otevřou vstup do domů a památek Prahy 1.

V sobotu bude probíhat také tradiční komentovaná prohlídka nově otevřené přírodovědecké expozice Archa Noemova v Nové expozici Národního divadla. Tentokrát vás zavede kolem světa na palubě archy.

Středočeský kraj

V neděli se koná Dvořákova Nelahozeves, tedy akce k narození tohoto slavného hudebního skladatele v jeho rodném domě v Nelahozevsi. Součástí bude také hudební matiné. Dny evropského dědictví vás možná přilákají do Kutné Hory, kde díky nim můžete navštívit expozici Gask za pouhou korunu, ale také ty nejznámější kutnohorské památky. A pokud se vydáte do Mělníka, pak díky tomuto svátku můžete navštívit nepoznané mělnické podzemí.

Jihočeský kraj

Od čtvrtka do soboty probíhá v Písku neobyčejný festival loutkových divadel, kde uvidíte to nejlepší z tohoto žánru. V Písku vás čeká také jedna z netradiční akcí, 3. ročník orientačního běhu a chůze, Písecké věže. Na které věže se přesně poběží, je až do poslední chvíle tajemstvím organizátorů.

festival loutkových divadel

Památník Jana Žižky z Trocnova zve na Trocnovské slavnosti. Čeká vás zde ukázka historických soubojů, zbraní a zbrojí, řemeslný jarmark, divadlo, folková a country hudba a další. 

Plzeňský kraj

Šumavské Kašperské Hory v dobách Karla IV., to jsou historické městské slavnosti s bohatým programem pro děti i dospělé. Těšit se můžete na setkání s historickými osobnosti, středověkou hudbu a tanec, šermířské souboje, divadelní představení, ohňovou show a v závěru i na ohňostroj. Oba víkendové dny v rámci Dnů evropského dědictví můžete na jednu vstupenku navštívit tyto památky Plzeňského kraje - zámek Červené Poříčí, zámek Nebílovy nebo hrad Švihov.

Karlovarský kraj

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví budou pro veřejnost zdarma zpřístupněny expoziční prostory Muzea Cheb, kde si můžete prohlédnout expozice o historii tohoto města, jeho vývoji, ale také několik expozic věnovaných Albrechtovi z Valdštejna. V Karlových Varech to pak bude festival LétoFest, kde vystoupí například Mandrage, Wanastovi wjecy, Slza a další kapely.

Ústecký kraj

Také v Ústeckém kraji přinesou Dny evropského kulturního dědictví možnost navštívit řadu památek za výhodné vstupné nebo s mimořádným programem. Vybrat si můžete třeba zámek Stekník s komentovanými prohlídkami, Muzeum města Ústí nad Labem nebo zdarma řadu historických objektů města Litoměřice.

Liberecký kraj

V sobotu si nenechte ujít den s policií, která se také letos uskuteční na Autodromu Sosnová. Čekají vás zde ukázky pražské jízdní policie, ukázka práce policejních psovodů, ukázka výcviku ústecké policejní zásahové jednotky či společný zásah hasičského záchranného sboru.

Možná vás zaujme 1. ročník volnočasových retro games, který hostí Ekopark Liberec. Můžete si tak připomenout hry jako byla stopovaná, flusání z versatilky, skákací gumu, céčka, rubikovku či kuličky. Do Dnů evropského dědictví se zapojilo Severočeské muzeum v Liberci, Památník Jiřího Harcuby v Harrachově nebo hrad Grabštejn.

Pardubický kraj

Na hrad Kunětická hora si v sobotu můžete jen tak vyběhnout a zúčastnit se tak tradiční sportovní akce pro všechny věkové skupiny. Pro děti jsou to závody na vzdálenosti 100, 300, 600 a 1200 metrů. Pro dospělé jsou to pak závody na 5 km a 15 km. Letos je připravena také jedna novinka.

Kunětická hora

Královéhradecký kraj

Čarobabí léto se opět koná na hradu a zámku Staré Hrady a bude ve znamení vína, medoviny, čokolády a pohádek. Dny evropského dědictví zpřístupní památky v TrutnověStará řemesla a stroje se přestaví návštěvníkům v Podorlickém skanzenu v Krňovicích

Hospital Kuks pak zve na sobotní vinobraní, kde vás čekají skvělé ochutnávky vín, občerstvení s vínem se snoubící, jarmark nebývalého rozsahu a doprovodný kulturní program. 

Stará řemesla a stroje

Kraj Vysočina

V Jihlavě se v neděli poběží Jihlavský půlmaraton, který bude doplněn o rodinný běh na 1200 m.

 

Olomoucký kraj

Zámek Náměšť na Hané zve na jedinečný svatební den, kde vás mimo jiné čeká prezentace dodavatelů svatebních služeb, ochutnávka a výstava svatebních dortů, ukázky svatebních tabulí, módní přehlídky svatebních a společenských šatů, ukázka svatebního líčení a účesů, hudba ke stavebnímu obřadu a svatební hostině nebo program pro děti.

svatební den

Víkendové Dny evropského dědictví zpřístupní v Přerově řadu památek, do kterých můžete vstoupit bezplatně a někde i s průvodcem. V tomtéž městě můžete také využít sobotní den otevřených památek a navštívit řadu z nich.

Zlínský kraj

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek v Uherském Hradišti se konají o víkendu. Uvidíte například grandiózní průvod krojovaných skupin, přehlídku dechových hudeb, jarmark lidových řemesel a velký koš. Od pátku do soboty ve Vsetíně proběhne Valašské záření, na kterém vystoupí například Ewa Farna, Petr Kolář, Ivan Mládek, Petra Černocká nebo František Nedvěd.

Jihomoravský kraj

Letos slaví Pálavské vinobarní 70 let. V Mikulově nabídne o druhém zářijovém víkendu program plný hudebních hvězd, moravské víno ve všech podobách, folklór a především zábavu. Blanenská desítka je závod v běhu, jízdě na kolečkových bruslích a na koloběžce. Tak si přijďte zasportovat.

Moravskoslezský kraj

Vsobotu vás v Ostravě čeká Urban Challenge, což je městský překážkový běh na 5000 metrů. Při něm vás čeká přebíhání aut, lezení přes kontejnery, běh atomovým krytem a mnoho dalších výzev. Slavnosti města Nový Jičín jsou věnovány 300. výročí narození Ernsta Gideona von Laudona. Součástí slavností bude i otevření dveří některých památek.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

30.06.2024 - 30.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 30. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Kroketový minifestival osloví veget…

12.06.2024 - 18.06.2024
Pankrác

Kulaté, šišaté nebo oválné – takové mohou být krokety. Mohou se lišit tvarem, ale i náplní. To, že krokety nemusí být…

Ve Vinohradském Parlamentu začíná j…

12.06.2024 - 18.06.2024
Vinohrady

Jahody jsou oblíbeným letním ovocem a čím nepohrdne snad nikdo, jsou jahodové knedlíky. A na ty jsou machři ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 18. červen

Dnes má svátek Milan

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete