Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 9. – 11. srpna 2013: Benefiční koncert pro ZOO, oslavy svátku sv. Vavřince, či Keltská noc

Druhý srpnový víkend je zde a my Vám přinášíme tradiční tipy, kde a jak ho nejlépe strávit. V sobotu slaví svátek Vavřinec a u této příležitosti se koná tradiční pouť na Sněžku, ale také Chodské slavnosti. V Harrachově se uskuteční tradiční festival Keltská noc a ve Valašském muzeu můžete navštívit již tradiční festival Folkrockování.

Fotogalerie k článku

Druhý srpnový víkend je zde a my Vám přinášíme tradiční tipy, kde a jak ho nejlépe strávit. V sobotu slaví svátek Vavřinec a u této příležitosti se koná tradiční Pouť na Sněžku, ale také Chodské slavnosti. V Harrachově se uskuteční tradiční festival Keltská noc a ve Valašském muzeu můžete navštívit již tradiční festival Folkrockování.

Na vodním hradě v Budyni nad Ohří se odehraje bitva z roku 1474, z doby burgundských válek
Na vodním hradě v Budyni nad Ohří se odehraje bitva z roku 1474, z doby burgundských válek

Praha

(A)VOID Floating Gallery na Náplavce zve na Prezentaci slovenské sítě nezávislých kulturních center Anténa 2013, která bude probíhat od pátku do soboty. Předvedou vám například divadlo, a nebo videoprojekce. V klubu Pilot se v pátek uskuteční akce ve stylu rockenrollu I love Rock & Roll. Tančírna pod širým nebem, taneční workshop k legendární choreografii a kultovní film v letním kinu! V sobotu vyrazte na Letní fashion bazar do Café Prádelna. Pro ty, kteří si snad nevyberou nic na sebe potěší určitě alespoň místní domácí zmrzlina. Jezdecká společnost Ctěnice vás zve na ctěnický zámek na akci s názvem Fríští koně pro Kapku naděje. Výtěžek z celé akce bude předán nadačnímu fondu Kapka naděje, finance poputují na oddělení dětské hematoonkologie v Motole. V sobotu odpoledne můžete na Divadelní lodi Tajemství shlédnout představení Divadla Anpu – Dvě pohádky na břiše. Jde o nevšední představení inspirované pohádkami K. J. Erbena, kde hrají nejen loutky a herci, ale hlavně fantazie. Poslední komentovanou prohlídku výstavy Hugo Demartini ve Veletržním paláci můžete absolvovat tuto neděli od tří hodin. Odpoledne si můžete v pražské ZOO poslechnout živou hudbu v podání Hradišťana, či Spirituál Kvintet, kteří zahrají v rámci letního cyklu benefičních koncertů v přírodním amfiteátru na louce pod Sklenářkou poblíž Afrického domu.

Středočeský kraj

10. srpnový den slaví svátek Vavřinec a svatý Vavřinec je patron kuchařů a cukrářů. V kladenské zámecké zahradě se proto v sobotu budou konat oslavy svátku sv. Vavřince a připravena je kuchyřská show Romana Pauluse a zábavné a doprovodné akce. Podle tradice se také kolem svátku sv. Vavřince začínají vinné odrůdy barvit do modra, a proto je ideální čas k uspořádání vinného koštu. Ten se bude konat ve Svatováclavské ulici v Mělníku tuto sobotu a kromě vína se můžete těšit na bohatý doprovodný program a skvělý gastronomický zážitek. V neděli večer vyrazte na zámek v Mníšku pod Brdy zavzpomínat na První republiku a poslechnout si hudbu z časů našich prarodičů v podání skupiny Melody Gentleman. Na programu je i dobová módní přehlídka. Na zámku Dobříš začala tento týden výstava pohlednic a plakátů od Alfonse Muchy. 

Jihočeský kraj

V pátek se v Orlíku nad Vltavou koná elektro festival Summer Session, jehož dvě stage budou umístěny u Žďákovského mostu. Hlavní hvězdy festivalu jsou Pet Duo, Saimon and Mezmeric, či Golpe. Do Vimperka vyrazte do letního kina na Vodníku na promítání filmu Václava Havla Odcházení. Do Městského kulturního střediska ve Vodňanech vyrazte na výstavu Esperanto je víc než jen jazyk! V Žumberku u Nových hradů pořádají noční kostýmované prohlídky Po stopách historie Žumberka. Prohlídky začínají každou celou hodinu od 19 do 22. Na hradě Kašperk se v pátek a sobotu od 21.00 představí divadelní soubor z Celetné. Divadelní spolek Kašpar nabízí divákům skvělý zážitek: legendární příběh ve skvělém nastudování v jedinečných prostorách zříceniny paláce hradu – Cyrano Edmonda Rostanda, příběh o hrdosti a opravdové lásce v režii Jakuba Špalka.

Plzeňský kraj

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích zve na interaktivní výstavu Expedice středověk, kterou tematicky doprovází expozice prezentující platnéřské umění Zbroj a zbraně Vladislava Ruperta. Po celý víkend se budou v Domažlicích konat tradiční Chodské slavnosti, korespondující s vyhlášenou domažlickou Vavřineckou poutí. Festivalový program je pečlivě sestaven z přibližně dvou desítek pásem vystoupení, odehrávajících se na pěti pódiích. Návštěvníky jistě potěší informace, že vstup na ně je zcela zdarma.

Karlovarský kraj

V pátek navštivte Karlovy Vary, kde se odpoledne uskuteční tržní kolonáda a koncert konaný pod záštitou Karlovarského symfonického orchestru. V podhradí Lokte bude v pátek od 21.00 k vidění komedie Williama Shakespeara Veselé paničky windsordské. Jedná se o exkluzivní hostování Letních shakespearovských slavností 2013 na tomto známém hradě.

Ústecký kraj

Na vodním hradě v Budyni nad Ohří se v sobotu od 10.00 znovu odehraje bitva z roku 1474, z doby burgundských válek. Je to celodenní akce s mezinárodní účastí, kde se návštěvník setká se švýcarskými žoldnéři, burgundskými vojáky i statečnými obránci hradu. V Galerii moderního umění Roudnice nad Labem se v sobotu od 14.00 pořádají dílny Quilling art neboli (papírový filigrán). Jde o metodu řasení papírových proužků. Zámek Teplice nabídne oba víkendové dny po celý den živé obrazy – netradiční půlhodinové prohlídky historických objektů. Zhlédnout můžete i příběh z období vlády rodu habsburského pod názvem V erbu pavích per v režii Petra Baťka.

 V sobotu se uskuteční tradiční svatovavřinecká Pouť na Sněžku
 V sobotu se uskuteční tradiční svatovavřinecká Pouť na Sněžku

 

Liberecký kraj

Open Air Festival, který nabídne přehlídku železnobrodských kapel, začíná v sobotu v poledne na hasičském hřišti a potrvá až do půlnoci. Celý víkend je v Harrachově již tradičně věnován megalomanské hudební akci Keltská noc, kterážto mezi příznivci moderní hudby získala přezdívku festival s nejlepším výhledem a nejvyšší nadmořskou výškou v České republice. Vše se odehrává opět v areálu skokanských můstků a zahraje například Aneta Langerová, nebo Prague Conspiracy.

Královéhradecký kraj

Sen safari Josefa Vágnera je název výstavy, kterou naleznete v prostoru Městského úřadu Trutnov. Sochy v Trutnově IV jsou vystaveny až do října. Jedná se o exteriérovou expozici na Dolní promenádě a před Společenským centrem Uffo. Zoo Dvůr Králové vystavuje fotografie Lenky Klicperové Úděl africké ženy. Téměř tři desítky snímků ukazují nelehké osudy a postavení žen v různých zemích Afriky. V sobotu se uskuteční tradiční svatovavřinecká Pouť na Sněžku. Během pouti vystoupají účastníci ve společném průvodu na Sněžku, kde se procesí spojí s proudem z Polska. Na Sněžce je držena mše v kapli Sv. Vavřince a odpoledne je dole v Peci hudební doprovodný program.

Pardubický kraj

V turistickém areálu Cakle v Ústí nad Orlicí se každoročně koná oblíbený hudební festival Janouškovo Ústí. Tradičně se během dvou večerů posluchačům představí to nejlepší z folkové, bluesové a country produkce. Romantická atmosféra v prostředí řeky Tichá Orlice je zárukou kvalitního uměleckého zážitku, spojeného s možností různorodého pobavení. Z trochu jiného soudku je hudba, kterou produkují kapely na festivalu Kunčický kravál v Letohradu. Vystoupí tam například Visací zámek, Insania, Volat, aj.

Kraj Vysočina

Zámek Kamenice nad Lipou vystavuje ze sbírek Umělecko-průmyslového muzea. Jde o skvělou prázdninovou zábavu pro děti i dospělé. Muzeum pro všechny smysly je název další expozice, která návštěvníky seznamuje hravou formou s více než 750letou historií města Kamenice nad Lipou. V podzemním gotickém sále vystavuje monumentální objekt Cesta, vytvořený z hrubého čedičového kamene a skla, výtvarnice a sochařka Alena Matějková.

Olomoucký kraj

V minipivovaru Parník Přerov se můžete v sobotu od dopoledne zúčastnit setkání sběratelů pivních etiket a pivovarských suvenýrů. Odpoledne můžete potom strávit v Litoveli v místním pivovaru. Uskuteční se tam 9. ročník jedné z největších akcí olomouckého regionu Litovelský Otvírák. Kromě tradiční velké stage, na které vystoupí mimo jiné Turbo, Katarína Knechtová nebo Kamil Střihavka, stage na nádvoří, kde se můžete těšit např. na folkový A.M.ÚLET, rockové Dilated nebo olomoucké trip-rockové SMELL WELL, bude postavena nová ESCAPE Stage, kde se se můžete těšit na Ondru Havlíka aka En.dru, vicemistra světa v loopingu a dvojnásobného mistra republiky v beatboxu.

Jihomoravský kraj

Zámek Slavkov zve na Letní filmový festival, který začal už během tohoto týdne a pokračuje do úterý. Promítání začíná vždy od 21.00 v přírodním amfiteátru v krásném prostředí zámku. V brněnském autokempu Merkur v sobotu otevírají nejnovější český wake park na velké laguně s programem. Areál vodních sportů nabízí dva vodní vleky pro wakeboarding a vodní lyžování. Připravena je exhibice nejlepších českých jezdců, premiéra nového českého filmu i návštěva světového šampióna Nicka Daviese. Mikulov bude o víkendu zaslíben oblíbenému moku a světe div se, nepůjde o víno ale o pivo - Mikulovské pivobraní!

Zlínský kraj

Ve Velkých Karlovicích si o víkendu můžete projít Kulíškovu naučnou stezku. Je to 2,5 km dlouhá trasa, která na deseti zastaveních přibližuje zvířata žijící v CHKO Beskydy. Délkou a mírným profilem je vhodná i pro nejmenší děti a rodiče s kočárky. V sobotu se ve Valašském muzeu v přírodě uskuteční multižánrový festival Valašské folkrockování, na kterém vystoupí například Marta Kubišová s kapelou Karla Štolby, či Trio Michala Pavlíčka a nebo Mig 21.

Moravskoslezský kraj

Kopřivnické Technické muzeum Tatra představuje nejucelenější sbírku věnovanou kopřivnické automobilce. Je možné si prohlédnout zhruba šedesátku osobních i nákladních automobilů ze všech etap výroby. V Příboru na Frýdecko-Místecku můžete o víkendu zkusit filmové léto s Kinematografem bratří Čadíků. Projekce se konají vždy po deváté večer na náměstí S. Freuda.

Zajímavé akce v okolí

Rozsvícení malenovického stromečku …

02.12.2023 - 02.12.2023
Hrad Malenovice

Občanské sdružení Malenovice a Komise místní části Malenovice vás srdečně zvou na rozsvícení malenovického stromečku na…

Zimní Masters of Rock 2023 - Zlín

02.12.2023 - 02.12.2023
Sportovní hala Datart

Po roce je tu opět chladnější varianta festivalu MASTERS OF ROCK, letos tedy 18. ročník ZIMNÍHO MASTERS OF ROCK!

V sobotu 2. prosince bude na Letné …

02.12.2023 - 02.12.2023
Zlín

V sobotu 2. prosince bude na Letné chodit Mikuláš!

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete