Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Velikonoční akce 2018

Nazdobit mrskačku, dobarvit vajíčka, vyprázdnit košíčky a hurá na koledu! Atlas Česka zve všechny milovníky Velikonoc na barvitou prohlídku letošních akcí, které připomenou nejvýznamnější křesťanské svátky v lidové tradici.

Nazdobit mrskačku, dobarvit vajíčka, vyprázdnit košíčky a hurá na koledu! Atlas Česka zve všechny milovníky Velikonoc na barvitou prohlídku letošních akcí, které připomenou nejvýznamnější křesťanské svátky v lidové tradici.

Velikonoční akce 2018

Praha

Pokud budete na velikonoční svátky zůstávat v našem hlavním městě, můžete navštívit některou z tématických svátečních akcí. Příznivce vážné hudby jistě potěší "Velikonoční koncert Golgotské reminiscence", který se odehraje v kostelu sv. Salvátora. Oslavy příchodu jara spolu s velikonoční párty zažijí všichni účastníci "Velikonoc v obchodním centru Letňany v Praze". Poutavý program pro malé i velké návštěvníky pak slibuje "Hon za velikonočními vajíčky" v pražských Řepích. Připomínku dávných lidových tradic přináší program "Aspoň na víkend se připrav na Velikonoce" v Národopisné expozici Národního muzea. Zábavné odpoledne plné velikonočních tradic připravili na letošní rok organizátoři "Velikonoc na Bobové dráze na Proseku". Šestý pražský obvod pak láká na zajíčkovo malování na obličej, pletení pomlázek či barvení vajíček v rámci "Velikonočního zajdy na Šesťáku". Zapomenout bychom neměli ani na "Velikonoční pondělí v ZOO Praha", které potěší příznivce komentovaného krmení zvířat.


Středočeský kraj

Tradičně, zvesela, s nadšením i nezaměnitelnou poetikou. Přesně tak můžete prožít nadcházející velikonoční svátky, navštívíte-li například "Velikonoční jarmárek na náměstí v Benešově", kde na Vás čeká malé tržiště plné velikonočních předmětů. Příjemně svátečně se naladit můžete při "Velikonocích v muzeu Kolín", které lákají na velikonoční instalaci měšťanského domu, komentované prohlídky či velikonoční dílny. Pestrý program kombinující historii s přítomností nabídnou letošní "Knížecí Velikonoce na Křivoklátě". V rámci "Velikonočních trhu v Průhodnicích" se můžete těšit na originální řemeslné produkty, tradiční pochutiny a skvělou atmosféru. Nápaditý program plný tradic a folkloru zažijí návštěvníci "Bílé soboty v Kouřimském skanzenu". O první dubnové neděli pak zavítejte na "Velikonoční jarmark na náměstí v Poděbradech".


Jihočeský kraj

Návštěvu jižních Čech v období Velikonoc můžeme našim čtenářům z vlastní zkušenosti jen doporučit. Tradiční program plný starobylého řemesla a ukázek jedinečného umění přináší další ročník "Velikonoc v Prachatickém muzeum". Letošní "Velikonoce v klášteře Český Krumlov" budou mít úzkou spojitost s pohádkovým březnem a oblíbenou pohádkou Anděl páně. Na základě úspěšné tradice posledních let budou mít návštěvníci možnost navštívit o "Velikonocích na zámku v Jindřichově Hradci" I. prohlídkovou trasu Adamova stavení bez nutnosti vedených prohlídek. Jedinečné lahůdky velikonočního stolu či příjemné posezení ve středověké krčmě nabízí poutavý program "Velikonoční zvyky na Housově Mlýně" v Táboře. Závěrem pak nesmí chybět pozvánka na "Velikonoční jízdu parního vlaku v Jindřichově Hradci", která Vás proveze krajinou České Kanady o poslední březnové sobotě.


Plzeňský kraj

Také v Plzeňském kraji si můžete připomenout zvyky a obyčeje spojené s křesťanským svátkem připomínajícím zmrtvýchstání Ježíše Krista v lidové tradici. Zajímavý program můžete očekávat při "Velikonocích na náměstí v Klatovech", kde vystoupí dětské pěvecké sbory, odehraje se rodinná show plná smíchu a těšit se můžete i na řadu originálních soutěží. Jako každý rok i letos můžete navštívit "Velikonoce na zámku Zbiroh", kde budou připraven stylové stánky s velikonočním zbožím, program pro děti či ukázky tradičních řemesel. První dubnový den láká k účasti na "Velikonočním jarmarku na náměstí v Kladrubech", kde potěší hudební vystoupení či možnost zakoupení některého z rukodělných výrobků. Těšit se naši čtenáři mohou i na "Velikonoční jarmark na zámku Kozel". O celém velikonočním víkendu pak můžete navštívit "Velikonoční Kašperský Hory" s řemeslným jarmarkem i tvořivými dílnami i pro dospělé.


Karlovarský kraj

Všechny obyvatele i návštěvníky Karlovarského kraje bychom srdečně rádi pozvali na "Velikonoční prohlídku zříceniny hradu Hauenštejn", která potěší především milovníky historické mystifikace a ohnivých show. Hudební fanoušci pak jistě ocení pozvánku na "koncert Dana Bárty v Kraslicích", který nechá vzpomenout na dvě desítky let zpěvákova účinkování. Velikonoční svátky si na západě Čech můžete zpříjemnit i návštěvou některého z filmů v rámci "Svátečního promítání v kině Alfa v Sokolově".

Velikonoční akce 2018

 

Ústecký kraj

Do Ústeckého kraje si letos mohou přijet oslavit Velikonoce všichni milovníci dobrého jídla a starobylých českých tradic. Platí to především o populárních "Úštěckých Velikonocích", kde se můžete těšit na dobový velikonoční jarmark, pletení pomlázek či obří slepici na chůdách. Atraktivní program pro mladé i velké nabízí "Velikonoce na náměstí v Žatci", které zaujmou prodejními stánky, převáděním historických řemesel či poutavým programem pro děti i dospělé. Pro rodiny s dětmi je primárně určen program "Pohádkových Velikonoc na zámku Krásný Dvůr". Představí se Vám při nich místní divadelní spolky a čas zbude i na dětskou prohlídku s princeznou. V rámci "Zábavných Velikonoc v Mostě" si naplno užijete velikonoční hledání vajíček, soutěže či další doprovodný program.


Liberecký kraj

Dnešní velikonoční pozvánka směřuje i ke svátečním akcím v Libereckém kraji. Stabilní popularitu si i nadále udržují "Velikonoční trhy na náměstí v Jablonci nad Nisou", které jistě i letos přilákají stovky natěšených návštěvníků. Malebnou atmosféru Velikonoc ve starobylých lidových tradicích připomenou "Velikonoční slavnosti na Dlaskově statku". Těšit se můžete na vystoupení několika folklorních souborů, dílnu velikonočních dekorací či otevření tématické expozice o historii zpracovávání dřeva. Velkou popularitu si u našich čtenářů získaly i "Velikonoce na Grabštejně", které zvou na prohlídku velikonočně vyzdobených interiérů místního hradu. Parádní atmosféru plnou vzájemnosti a lidové pospolitosti přinášejí "Velikonoce na Vísecké rychtě v Kravařích", konající se o posledním březnovém dni.


Královehradecký kraj

Mezi nejoblíbenější akce Královehradeckého kraje spojené s Velikonocemi bude i letos patřit "Vítání jara a Velikonoční oslavy na zámku Potštejn", které láká na velikonoční radovánky, dovednostní soutěže i či výtvarné dílny. Speciální program spojený s nejvýznamnějšími křesťanskými svátky přináší letošní ročník "Velikonoc v Podoorlickém skanzenu v Krňovicích". V rámci "Velikonočního veselí ve Špindlerově Mlýně" pak zaujme sobotní maškarní rej na sněhu, velikonoční pomlázka, rytířský turnaj či lyžařské závody. Možnost zakoupit originální řemeslné produkty či tradiční gastronomické pochoutky budete mít při "Velikonočních trzích v Trutnově".


Pardubický kraj

Přijměte pozvání Atlasu Česka na některou z mnoha velikonočních akcí, spojených s lidovými oslavami těch nejvzácnějších křesťanských svátků v roce. O letošních Velikonocích si můžete užít především "Velikonoce v perníkové chaloupce", které osladí den všem milovníkům perníku i netradičních zážitků. Zakoupit si některou z nezbytných velikonočních propriet pak můžete na "Velikonočních trzích na Seči", které se konají na aprílovou neděli. Zvláště pro naše čtenáře z řad seniorů přinášíme pozvání na "Velikonoční trolejbus v Pardubicích", který i letos vyjede na svou oblíbenou historickou jízdu. Chcete-li se co nejdůkladněji připravit na letošní svátky, vydejte se na "Velikonoce v paláci Pardubice", kde na Vás čeká několik infostánků. Milovníky společenských tanců pak jistě potěší informace o konání dalšího ročníku soutěže "O perníkovou pantofli v Pardubicích".Kraj Vysočina

Malebná městečka a vesničky rozkládající se v prostředí magické Vysočiny zažijí již za pár dnů připomínku tradičních lidových zvyků, které dokreslí slavnostní atmosféru letošních Velikonoc. Bohatý program pro všechny účastníky slibují obzvláště "Velikonoce na radnici v Jihlavě", které se chystají na poslední březnový den. Charitativní podtext bude pak mít letošní "Velikonoční jarmark na zámku Telč", který potěší velikonočním zbožím, tvořivými dílnami pro děti či výstavou dravců. Návštěvníci milující zvířata si již jistě zvykli na bohatý program "Velikonoc v Jihlavě", které se na Vás těší o poslední březnové sobotě. Atraktivní program s historickými motivy přinesou letošní "Velikonoce na zámku v Žirovnici". Poslední březnovou sobotu pak srdečně zveme na "Velikonoce v ZOO Jihlava" či "Staročeské Velikonoce na Michalově statku".


Jihomoravský kraj

O blížících se Velikonočních svátcích jste co nejsrdečněji zváni na nápaditý program "Zeleného čtvrtku v Brně", kde bude obzvláště pro děti připraveno několik zajímavých akcí představujících téma Velikonoc. O posledním březnovém víkendu pak zaujme i "Velikonoční řádění v Brně", které přestaví téma Velikonoc optikou zábavných pokusů a neobvyklých úkolů. Zábavné putování městem s nádechem velikonočních svátků přinášejí letošní "Velikonoční otevřené sklepy ve Valticích". Svátečně vyzdobené interiéry hradu s prezentací staročeských gastronomických specialit letos nabízí "Velikonoční vaření na hradě Bítov". Za návštěvu a ochutnávku pak jistě stojí "Velikonoční výstava vín v Pavlově". Originální prohlídky zámku nabídnou letošní "Velikonoce na zámku v Boskovicích". Uplést si vlastní pomlázku či si vyrobit jiný velikonoční předmět můžete při "Velikonočním jarmarku v centru volného času v Hustopečích".


Olomoucký kraj

Velikonoční svátky patří k neoblíbenějším folklorním akcím v roce a Olomoucký kraj není výjimkou. Na Zelený čtvrtek si Olomoucké muzeum připravilo tradiční akci "Velikonoce v Muzejíčku", která láká na zdobení kraslic, pletení pomlázek či tvoření tradičních dekorací. Na aprílovou neděli pak lákají k návštěvě i "Olomoucké Velikonoce", poutající pozonost řemeslným jarmarkem, pletením pomlázek, vystoupením folklorních souborů či pásmem hanáckých písní a tanců. Bohatý program plný starobylých tradic a zvyků přinese další ročník "Velikonoc v muzeu v Šumperku". Velkolepý program vtipně a umě spojený s místními lázeňskými tradicemi přinášejí "Velikonoce ve městě Jeseník". Poslední březnový víkend pak zveme i na velikonoční program "Hody, hody, doprovody", který je symbolickým uvítáním jara ve Přerově.

Velikonoční akce 2018


Zlínský kraj

Nejkreativnější oslavy velikonočních svátků zvou již tradičně do Zlínského kraje, kde se koná hned několik akcí připomínajících to nejlepší ze staromoravských lidových tradic. Bezezbytku to platí například o "Velikonočním jarmarku ve Zlíně", kde můžete zakoupit spoustu velikonočního zboží či ochutnat mnoho gastronomických dobrot. Svébytnou atmosféru mají též "Valašské Velikonoce ve Vsetíně", kde zazní lidová hudby při vystoupení malých ogarů. V rámci "Velikonoc na Valašsku" pak ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm naplno vypuknou lidové oslavy připomínající zvyky a obyčeje generací našich předků. Poslední březnový víkend pak láká i k návštěvě "Velikonočního jarmarku v Uherském Hradišti" či ke "Krojovaným Velikonocům v populárním Vlčnově".


Moravskoslezský kraj

Blížící se Velikonoce patří k nejoblíbenějším svátkům v roce a bývají i v Moravskoslezském kraji spojeny s konáním desítek zajímavých akcí. Rádi vyřizujeme srdečné pozvání pořadatelů na další ročník "Velikonočního jarmarku na náměstí v Karviné", kde bude k vidění kejklíř, žonglér, pletení karabáčů či živá zvířata. Přicházející jarní atmosféru pak zažijete i při "Velikonočních trzích na náměstí ve Frýdku Místku", kde na Vás čekají tradiční trhy s rukodělnými výrobky a pochutinami všeho druhu. Specialitou letošního roku je "Otevření pokladů v pivovaru Radegast v Nosovicích", které zažijí všichni účastníci speciální vlakové jízdy. Možnost zakoupit si některý z velikonočních výrobků nabízí tradiční "Velikonoční jarmark na náměstí v Novém Jičíně".
Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete