Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Výlovy rybníků 2015

Stejně jako Vy se i celý Atlas Česka loučí se sluncem zalitými teplými letními dny a pozvolna se připravuje na sychravé podzimní počasí, které je v českých a moravských zemích spojeno neodmyslitelně s tradičními výlovy rybníků. Ty všem účastníkům nabízejí jedinečnou podívanou na umění mistrů rybářského řemesla a příležitost k nevšednímu zážitku spojenému s lákavou gastronomickou ochutnávkou. Vydejte se proto spolu s námi na dobrodružnou výpravu za hejny těch nejlepších českých i moravských ryb, romantickou atmosférou pozvolna vypouštěných rybníků, okouzlující vůní svařeného vína, vybraných rybích specialit či autentickou atmosférou mlžných oparů nad blyštící se vodní hladinou.

Fotogalerie k článku

Stejně jako Vy se i celý Atlas Česka loučí se sluncem zalitými teplými letními dny a pozvolna se připravuje na sychravé podzimní počasí, které je v českých a moravských zemích spojeno neodmyslitelně s tradičními výlovy rybníků. Ty všem účastníkům nabízejí jedinečnou podívanou na umění mistrů rybářského řemesla a příležitost k nevšednímu zážitku spojenému s lákavou gastronomickou ochutnávkou. Vydejte se proto spolu s námi na dobrodružnou výpravu za hejny těch nejlepších českých i moravských ryb, romantickou atmosférou pozvolna vypouštěných rybníků, okouzlující vůní svařeného vína, vybraných rybích specialit či autentickou atmosférou mlžných oparů nad blyštící se vodní hladinou. 

 Výlovy rybníků 2015

Rybářský ráj na Třeboňsku

 Naše pozvání směřuje hned na úvod do oblasti rybářům zaslíbené, kterou je již více než 400 let malebné Třeboňsko. Naleznete zde na pět stovek rybníků, které své výlovy často spojí s atraktivním programem pro všechny návštěvníky.  Již tento víkend si nenechte ujít "slavnostní výlov největšího rybníka Rožmberka", který nabídne originální prezentaci rybářského řemesla a bohatý doprovodný program.  O den později se pak koná "výlov rybníka Vrzalák v Českém Rudolci", který se uskuteční za každého počasí a láká na romantickou atmosféru šplouchajících ryb mnoha druhů a především pak možnost zakoupit si různorodé gastronomické pochoutky. Pozvání si jistě zaslouží i "výlov rybníku Podroužek - Netolice", který si za mnoho let své otevřenosti pro veřejnost vybudoval pověst akce s výjimečně kvalitním výběrem rybích specialit a netradičním kulturním programem, letos zajištěným dechovou hudbou slavné Radověnky. 17. října se pak uskuteční "tradiční výlov Podkostelního rybníka", jehož pořadatelem je TJ Sokol Putim, připravující pro všechny návštěvníky bohaté občerstvení a rybí speciality, letos již od brzkých ranních hodin. Velké rybářství Třeboň pak na první listopadový víkend připravilo "výlov Spolského velkého rybníka", na jehož průběh jste co nejsrdečněji zváni. Nejen že poznáte jak náročná je práce mistrů rybářského řemesla, ale budete si moci i zakoupit živou rybu za velmi příznivou cenu.

 

Za výlovy po celých Čechách

 

Možná Vás překvapí, že výlovy rybníků spojené s rybími slavnostmi se konají nejen v jižních Čechách, ale i v dalších krajích naší rozmanité země. Rádi bychom Vás pozvali například na "výlov rybníka Buš", kde si již o následujícím víkendu můžete pochutnat na delikátních rybích pochutinách. O týden později pak potěší i "výlov rybníka Jírovce v Jinošovském údolí u Vlašimi", který až do vyprodání zásob nabídne prodej živých i smažených ryb. Za návštěvu jistě stojí i "výlov Semovického rybníka", nacházejícího se jen pár kilometrů od známého středočeského městečka Benešova. Na Tachovsku pak jistě všechny milovníky rybářského řemesla potěší "výlov rybníka Regent", konaného ve čtvrtek a pátek 22. a 23. října. K chuti jistě přijdou i živé či uzené rybí speciality od rybářů ze západních Čech, kteří své umění představí při "výlovu rybníka Betlém". Nedaleko odtud pak zveme na "výlov rybníka Ameriky nedaleko Františkových Lázní", který proběhne v závěru letošního října. Na malebné Vysočině pak mistři rybáři lákají na "výlov rybníka ve Studénkách - Puklicích", kde nabídnou rybí řízky, škvarky či polévku. Již tuto sobotu pak přijďte ochutnat dobré jídlo a pití na tradiční "výlov rybníka Nadýmák", nacházajícího se nedaleko od Urbanova na Vysočině. 

 
 

Za rybími pochoutkami na Moravu

 

I na Moravě se najde několik desítek rybníkářských oblastí, které zvou všechny zájemce na tradiční výlovy, spadající do období října a začátku listopadu. Týká se to například "tradičního výlovu rybníku Olšovec - Jedovnice", který prodej živých ryb letos obohatí i o dvoudenní jarmark a doprovodný program pro děti. V rámci"tradičního výlovu rybníka U Jejkala" můžete shlédnout výlov kaprů od roztažení sítí, třídění ryb až po plnění kádí. Zapomenout byste neměli ani na "výlov Hradeckého rybníka", který bude jako každý rok spojen s rozmanitými akcemi pro veřejnost. I v Moravskoslezském kraji se stovky obyvatel těší na "výlov rybníka v Jeseníku nad Odrou", který proběhne v pátek 16. října a následně pak v sobotu 17. října. Budeme rádi, když se pak společně sejdeme na hrázi při "výlovu rybníka Bezruč", který bude spojen s prodejem živých ryb a ochutnávkou čerstvých delikates. 

 

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatem…

04.03.2024 - 04.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Jakub Smolík s kapelou 2024 - Třebíč

04.03.2024 - 04.03.2024
Divadlo Pasáž

Koncert věčného romantika s doprovodnou skupinou opět v našem městě.

Mluviti pravdu 2024 - Mělník

05.03.2024 - 05.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete