Statistika našeho portálu

  • 98 457 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Čajomír fest - Praha

14.08.2021 - 15.08.2021 Praha

Třináctý ročník největšího evropského festivalu čajové kultury a umění Čajomír fest se poprvé uskuteční na Výstavišti v Holešovicích

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Výstaviště Praha se promění v největší čajovnu pod širým nebem. Letošní Čajomír fest se uskuteční ve dnech 14. – 15. 8. 2021 v parkové části Výstaviště Praha v Holešovicích za Křižíkovými pavilony. Zahájení festivalu proběhne v sobotu ve 12.00 hodin a program prvního dne potrvá až do osmé hodiny večerní. Nedělní část svátku čaje pak bude pokračovat od brzkých ranních hodin a festival bude zakončen při soumraku slavnostním vyhlášením Krále čajmanů.

 

"Hlavním bodem programu bude velká degustace čajů a bylin, které připravují zástupci čajoven z Čech, Evropy, ale i vzdálenějších zemí, na hlavním pódiu se mohou návštěvníci těšit na přehlídku čajových stylů a velmi bohatý doprovodný program. V současné chvíli je registrováno přes třicet čajoven a čajmanů z Čech i zahraničí, mezi hosty potkáte třeba i čajové milovníky z v Petrohradu," upřesňuje Jaromír Horák, ředitel spolku Čajomír. 

 

Vstupenkou je degustační páska

Festival vzniká bez finanční podpory sponzorů a vstupenkou je degustační páska, kterou lze zakoupit v předprodeji nebo na místě. Koupí degustační pásky návštěvníci vyjádří svou podporu festivalu a na oplátku si budou moci užít bezplatné degustace, slevy u prodejců v tržnici, řadu workshopů a aktivit, které z Čajomír festu dělají nejpohodovější festival na konci léta. Ke každé zakoupené degustační pásce obdrží festivaloví hosté také lístek do tomboly. 

 

Bohatý program, dobré jídlo i relax 

Jako každý rok bude zvolen král Čajmanů s tím, že ke své degustační pásce dostane návštěvník keramický žeton – čajk, který můžete věnovat hostiteli, jehož přípravu čaje chce odměnit. Král Čajmanů ponese svůj titul až do příštího ročníku Čajomír festu. Chybět nebude čajová hra Imperium of Tea, kde vítězí smysly. K ochutnání bude 10 druhů čajů a bylin a spousta nových informací. 

 

Tržnice nabídne originální keramiku a čaje přímo od dovozců, čajové nádobí z dílny domácích keramiků a o hladové žaludky se postará několik stánků s nabídkou kvalitní etnické, vegetariánské a veganské kuchyně. Venkovní pódium nabídne komponovaný program akustických koncertů a hráčů na originální nástroje, zajímavá taneční vystoupení a chybět nebudou ani ukázky relaxačního cvičení a bojového umění. Workshopová část festivalu už tradičně nabídne nejednu zajímavou aktivitu – od meditací přes relaxační cvičení, hru na hudební nástroje až po spoustu dílen. 

Dětská louka plná her a aktivit pro nejmenší

A protože je Čajomír fest rodinný festival, nesmí chybět ani dětská louka se spoustou her, workshopů, ale i možnosti odpočinku. 

 

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji online či namístě, kde lze zaplatit také kartou.

Předplatné a další informace naleznete zde: http://cajomir.cz/fest/ 

 

UDÁLOST ČAJOMÍR FEST 2021: https://www.facebook.com/events/1020450528493462/?ref=newsfeed

 

Více informací: Jaromír Horák, ředitel spolku Čajomír 

Tel: 724 301 207 / cajomir@cajomir.cz 

Další akce v okolí

Festival Paměti národa - Praha

29.09.2022 - 01.10.2022
jižní Tribuna (ulice…

Festival věnovaný všem, kterým záleží na svobodě. Vystoupí Bára Poláková, Vladimír Merta, Lenka Dusilová, Thom Artway,…

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

Lesem ke hvězdám 2022 – Praha

01.10.2022 - 01.10.2022
Ďáblický háj, Praha 8

Vydejte se na večerní proch1ázku pro děti Lesem ke hvězdám! Na stanovištích s drobnými zábavnými úkoly se vydáte na…

Festival udržitelnosti: První sobot…

01.10.2022 - 01.10.2022
Metropole Zličín

Prvním říjnem vypukne v Metropoli Zličín Festival udržitelnosti, který bude probíhat po celý měsíc. Navíc každou sobotu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete