Statistika našeho portálu

  • 86 151 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

100 židlí v rámci výročí republiky - Židlochovice

22.09.2018 - 31.10.2018 Město Židlochovice, Náměstí Míru 152

Jak místní vědí, kromě jiných přezdívek se pro Židlochovice používá přezdívka Židle. A protože město již delší dobu uvažovalo nad tím, jak si s touto slovní hříčkou pohrát, vznikla myšlenka na provázání tohoto pojmenování s letošním výročím.Letos tedy budete v Židlochovicích potkávat židle v nejrůznějších podobách. Malé, velké, barevné, prostě všelijaké. S cílem udělat něco výjimečného, stejně,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Město Židlochovice, Náměstí Míru 152
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-venkov
Obec
Židlochovice

Fotogalerie k článku

Jak místní vědí, kromě jiných přezdívek se pro Židlochovice používá přezdívka Židle. A protože město již delší dobu uvažovalo nad tím, jak si s touto slovní hříčkou pohrát, vznikla myšlenka na provázání tohoto pojmenování s letošním výročím.


Letos tedy budete v Židlochovicích potkávat židle v nejrůznějších podobách. Malé, velké, barevné, prostě všelijaké. S cílem udělat něco výjimečného, stejně, jako byl vznik našeho státu opravdovou událostí i pro město Židlochovice.

Více než desítka už židlí je na svých místech, zbytek se tam objeví do 28. října. Jedna z židlí už je například na radnici, kde vystupuje přímo ze zdi. Některé židle darovali městu sami občané. Mimoto se chystá také jedna židle v nadživotní velikosti u dětského hřiště, aby si tam děti mohly hrát. Dvě židle s malou knihovničkou budou na soutoku Svratky a Cézavy (Litava).

Židlochovice a Masaryk
První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk se narodil v Hodoníně. Málokdo ví, že v Židlochovicích velmi často pobýval a město si velmi oblíbil. Židlochovický zámek se dokonce stal jeho oficiálním prezidentským sídlem na Moravě. Masaryk na zámku pobýval v pravidelných tří až čtyřdenních intervalech a v roce 1930 se stal čestným občanem města.

Mapa

Další akce v okolí

Vesmírnosti - Modřice

29.03.2019 - 29.03.2019
Městská knihovna

Přijďte a proleťte se s námi celým vesmírem! Vezměte s sebou dvě vařečky nebo jakákoli chrastítka a zazpívejte si s…

Osvobození 1945 - Dolní Kounice

03.05.2019 - 04.05.2019
Hrad a zámek Dolní…

Vzpomínkové oslavy osvobození spojené s bojovou ukázkou. Celodenní program pro celou rodinu.

Klubová výstava špiců

20.06.2019 - 20.06.2019
v kynologickém areálu…

Srdečně zveme milovníky a příznivce špiců na již tradiční setkání při výstavě konané v kynologickém areálu ve Zbraslavi…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete