Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

4. abonentní koncert v Opavě 2023

29.09.2023 Opava

Zazní Sedmá symfonie, jedna z nejoptimističtějších Beethovenových skladeb a Lisztův Druhý koncert pro klavír a orchestr. Publiku se poprvé představí dirigent Andreas Ottensamer, v Lisztově klavírním koncertu se k JFO připojí přední korejský pianista Won Kim.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Johannes Brahms
Akademická předehra op. 80

Franz Liszt
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 As dur S. 125

Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 7 A dur op. 92

 

Won Kim – klavír
Janáčkova filharmonie Ostrava
Andreas Ottensamer – dirigent

 

Fotografie skladatele Johannese Brahmse, ze kterých na nás hledí vážný muž s pěstěným plnovousem, často podněcují představu nezáživnosti a akademičnosti skladatelovy tvorby. Opak je ale pravdou. Brahms byl zarytým odpůrcem veškerých oficialit. Když od univerzity ve Vratislavi získal čestný doktorát, zkomponoval pro slavnostní ceremoniál svou Akademickou předehru. Do skladby zapracoval několik studentských písní, a to i takových, které kritizují akademické autority.

Na Akademickou předehru naváže Druhý klavírní koncert Franze Liszta s podtitulem concerto symphonique. Klavírista se při jeho interpretaci musí proměnit v básníka tónů a virtuozitu chápat jako nástroj k vyjádření nejrozmanitějších emocí a duševních stavů.

Koncert uzavře Sedmá symfonie, jedna z nejoptimističtější skladeb Ludwiga van Beethovena. Její taneční rozpustilost obdivovali i velcí hudební romantikové 19. století v čele s Berliozem a Wagnerem. Vídeňská premiéra díla, které se zúčastnili i tehdejší přední skladatelé, se setkala s obrovským nadšením publika a vynesla Beethovenovi slávu a uznání.

Orchestr JFO vystoupí pod vedením Andrease Ottensamera, který působí také jako solo hobojista Berlínské filharmonie. Opavskému publiku se představí vůbec poprvé. V Lisztově koncertu se k němu připojí přední korejský pianista Won Kim.

Koncert probíhá za finanční podpory Moravskoslezského kraje a statutárního města Opavy. Abonentní cyklus symfonických koncertů JFO se koná pod záštitou primátora statutárního města Opavy Ing. Tomáše Navrátila.

Mapa

Další akce v okolí

Kováři 2024 - Háj ve Slezsku

03.08.2024 - 04.08.2024
Háj ve Slezsku

Již jedenáctý ročník Kovářských sonát 2024!

Traktoriáda Guntramovice 2024 - Bud…

03.08.2024 - 03.08.2024
Budišov nad Budišovkou

SDH Guntramovice zve na 18.ročník Traktoriády.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete