Statistika našeho portálu

  • 100 165 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Akrobaté Losers Cirque Company: MINIATURY 2 - Praha

14.02.2022 Praha

Akrobaté Losers Cirque Company uvádí pokračování úspěšných MINIATUR.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Divadlo BRAVO, Branická 411/63, 147 00 Praha 4-Braník
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Divadlo BRAVO! a Losers Cirque Company pro velký úspěch zařazují formát krátkých novocirkusových představení do pravidelného programu. Miniatury 2.0
proběhnou 14.2.2022

 

Beznadějně vyprodaný sál do posledního místa - taková byla premiéra pásma krátkých novocirkusových představení performerů Losers Cirque Company a jejich kolegů a přátel Alžběty Tiché a Aleše Hrdličky. K Vánocům si tak jejich domovská scéna Divadlo BRAVO! nadělila krásný dárek ve formě zaslouženého a dlouho znějícího potlesku. Diváci, na které vstupenky nezbyly, ale smutnit nemusí. Unikátní formát krátkých inscenací se dočká pokračování, nejbližší termíny Losers naplánovali na 14.2. a 28.4. od 19:00. Vstupenky jsou již nyní v prodeji na GoOut.cz.

 

"Zájem diváků o Miniatury byl obrovský a na mnohé z nich vstupenky ani nezbyly, což je prostě za dané situace v kultuře velký úspěch, zvlášť pro naše malé divadlo na periferii, které si svoji reputaci stále buduje,” říká principál souboru Petr Horníček. "Miniatury jsou jedinečná příležitost pro performery ukázat, kam se posunuli, jaké nové triky umí, na čem pracují a jaká témata jsou pro ně aktuální. Divákům se zase naskytne příležitost vidět kousky, které jinde vidět nemohou. Pro obě strany je to výjimečné setkání,” dodává.

Únorové pokračování speciálního formátu s pořadovým číslem 2 otevře půlhodinové vystoupení Kláry Hajdinové, osobní zpověď nadané akrobatky, kterou sama tituluje jako "Pohádku pro dospělé o začarovaném kruhu”. Oním kruhem je v tomto případě nekonečný a mnohdy vysilující boj s úzkostmi, panickými stavy a depresemi. Niternou reflexi stále aktuálnějšího tématu přednese prostřednictvím závěsného kruhu a úchvatných akrobatických triků ve vzduchu.

Nebudou samozřejmě chybět členové souboru Losers Cirque Company, tentokrát dostanou prostor "nováčci”, kterým se přezdívá Baby Losers, a můžete si je pamatovat z představení Konkurz. Večer otevře vystoupení dvojice ve složení Adam Rameš a Sára Stoulilová vystupující pod názvem Duo Areté. Čeká vás tanečně-akrobatické vystoupení inspirované dynamikou vztahů mezi mužem a ženou.

Miniatury 2 by si rozhodně neměli nechat ujít příznivci závěsné akrobacie. Martina Illichová z řad "velkých” Losers představí originální triky na pomezí závěsné akrobacie a moderní gymnastiky, které si sama vymyslela, doplnila hudbou a vytvořila z nich mimořádně poetické představení. Během večera uvidíte ještě několik ukázek performerů AirGym Art Company inspirovaných jejich novým představením Hotel Laputa.

Dvojice ve složení Tomáš Pintér a Bára Bartoňová odvypráví příběh o lásce a o skálopevné důvěře, která je základním předpokladem pro jakýkoliv fungující vztah, tím spíš pro vztah mezi akrobaty provádějícími dechberoucí triky vysoko nad zemí. Duo se v průběhu večera představí ještě jedenkrát, obohacené o tanečníka a choreografa Tomáše Pražáka, a předvede jedinečný Harness Dance, atraktivní energický tanec, při kterém se budou díky speciálním popruhům popírat zákony gravitace. Tomáš Pražák a Michaela Kadlčíková představí také nápadité a originální akrobaticko-taneční vystoupení In  yourself na téma uvědomování si vlastní rozpolcenosti, ovládání mysli a mocenské působení.


I tentokrát jednotlivá představení doplní výjimečně zábavná osobnost. Druhými Miniaturami vás provede herec, moderátor a profesionální vypravěč Justin Svoboda. Vstupenky je možné zakoupit již dnes na GoOut.cz nebo na pokladně Divadla Bravo! a Losers Cirque Company.

O Losers Cirque Company
Skupina Losers Cirque Company má svůj počátek v televizním pořadu Česko Slovensko má talent. Dvojici ve složení Petr Horníček a Zdeněk Moravec se podařilo první ročník talentové soutěže vyhrát. Postupně rozšiřovali svou uměleckou činnost a do paměti diváků se zapsali například bláznivým kabaretem Lidoskop. Později začali vystupovat s dalšími akrobaty a tanečníky a vznikla jejich první inscenace The Loser(s), podle které si začali říkat Losers / Losers Cirque Company. Nyní mají díky spolupráci s vyhlášenými umělci z dalších oborů ve svém repertoáru na deset celovečerních vystoupení, se kterými pravidelně vystupují u nás i v zahraničí. Losers mají na svém kontě i ocenění Herecké asociace, která Petra Horníčka zařadila do nominace na Ceny Thálie za mimořádný výkon v inscenaci EGO. V současné době obnovují tradici Branického divadla, které provozují pod názvem Divadlo BRAVO! 

 

Pásmo krátkých představení Miniatury 2.0 proběhne 14.02.2022 od 19:00, v bývalém Branickém divadle s novým názvem Divadlo BRAVO!, kde mají Losers Cirque Company svou vlastní domovskou scénu. Program divadla je dostupný na webových stránkách www.divadlobravo.cz a kromě nového cirkusu a lůzřích představení nabízí taneční vystoupení předního českého mima Radima Vizváryho, pravidelný program pro děti Studia DAMÚZA i filmové večery pod hlavičkou Bio BRAVO! zaměřené na tematická promítání spojená s přednáškami zajímavých hostů. 

Press centrum: 

Web: https://www.loserscirque.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/loserscirque

Instagram: https://www.instagram.com/losers.cirque/

Youtube: https://www.youtube.com/user/unitedartscz/featured

 

Kontakty pro média:

Nikola Lörinczová, nikola.lorinczova@piaristi.cz, 605 560 277

Pavla Umlaufová, pavla.umlaufova@piaristi.cz, 723 901 326

Další akce v okolí

Spielraum Kollektiv: Odkaz (premiér…

28.05.2023 - 28.05.2023
Nová libeňská synagoga

Babička je ročník 1930. Kdybych inscenovala její pohřeb, rodina by mě pravděpodobně zabila. O smrti se nemluví do té…

SOČR: Elegance baroka ve swingovém …

29.05.2023 - 29.05.2023
Český rozhlas, Studio 1

pondělí 29. 5. 2023 | 19.30 hodin | Studio 1 Mario Mesany flétna | Tadeáš Mesany kontrabas Jakub Dvořáček klavír…

Dětský den plný sportu

01.06.2023 - 01.06.2023
Roztylské náměstí

Přijďte si zasportovat a pobavit se!

Festival Habrovka 2023 - Praha

02.06.2023 - 03.06.2023
kostel sv. Františka z…

Festival hudby a divadla HABROVKA. 21. ročník na téma ZAKÁZANÉ OVOCE proběhne opět na Praze 4 v zahradě kostela sv.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. květen

Dnes má svátek Vilém

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete