Statistika našeho portálu

  • 95 089 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Andělská Hluboká - Hluboká nad Vltavou

24.11.2019 - 31.12.2019 Hluboká nad Vltavou

Kouzelnou atmosféru v čase adventu a Vánoc ve městě a jeho okolí navodí desítky akcí, které jejich organizátoři připravili v Hluboké nad Vltavou. Třetí ročník projektu Andělská Hluboká začíná už v neděli 24. listopadu.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Obyvatelé i návštěvníci pětitisícového města se mají na co těšit. Program je natolik pestrý, že si vybere každý. Vánočně laděné akce připravili členové místních spolků i profesionálové z kulturních institucí. Uskuteční se na několika místech ve městě, především na hlavním pódiu na náměstí, ale i na zámku, v kostele, v zoo, Alšově jihočeské galerii nebo v Knížecím dvoře.

Andělská Hluboká zahajuje už týden před začátkem adventu – v neděli 24. listopadu tradičním adventním trhem v Knížecím dvoře. Ve stáncích se představí pouze rukodělná řemesla. Tvůrci nabídnou paličkovanou krajku, dětské dřevěné hračky, ručně vyráběná mýdla a další výrobky. Děti si mohou v kádích sáhnout na živé kapry, atmosféru podbarví středověký ohnivý koš. Trh provoní nejen punč a svařené víno, ale i rybí speciality, sýrové placky a vánoční cukroví. Návštěvníkům trhu zazpívají děti z hlubockých základních škol a chystáme i jedno překvapení.

Program na pódiu je koncipován tak, aby si každý našel to, co se mu líbí. Pozvali jsme divadelníky i kapely nejrůznějších žánrů od folklóru po rockovou muziku. Trhy se na náměstí pravidelně otevřou už v 11 hodin. Návštěvníci si tam mohou koupit vánoční dárečky, ochutnají trdelník, klobásky, guláš. Rozsvícení vánočního stromu se koná na náměstí na první adventní neděli vpodvečer a každoroční Andělský průvod po Masarykově ulici.

Děti nebudou ochuzeny o andělské bruslení s mikulášskou nadílkou. Loni poprvé si mohly na místním stadionu zabruslit ve společnosti čertů a Mikuláše. Letos tam mohou zavítat v sobotu 7. prosince odpoledne a vstupné je opět zdarma.

Zatímco většina akcí Andělské Hluboké se uskuteční venku, další tradiční akce Alšovka advent nabídne vnitřní prostory – zámeckou jízdárnu. Už čtvrtým rokem pořádáme adventní trhy s bohatým doprovodným programem pro děti i dospělé. Hlavním tématem jsou podobně jako loni Vánoce Adolfa Borna, mimochodem jihočeského rodáka. Využíváme motivu děl autorů, které máme v našem depozitáři. Návštěvníci se ve fotokoutku mohou stát součástí obrazu právě od Adolfa Borna. Ve stáncích prodejci nabízejí pouze českou produkci zejména řemeslných a ručně vyráběných výrobků. Galerie svůj advent zahájí s dalším Jihočechem – Zdeňkem Troškou. Oblíbený režisér pohádek zavítá do galerie v sobotu 30. listopadu v 10 hodin. Trhy s programem potrvají každou další adventní sobotu. Vstup je zdarma. Děti si zde mohou vyrobit ozdoby. Prvních sto dětí, které přinesou z domova již hotovou, anebo zde vyrobenou ozdobu, dostanou dárek - za to, že v galerii ozdobí náš stromeček. Vstup do jízdárny bude rovnou ze zámeckého parku.

Správa Státního zámku Hluboká láká o adventních víkendech na netradičně vyzdobenou kuchyni, zoologická zahrada od 6. prosince na vánočně nasvícený areál i na Štědrý den v zoo. Předvánoční atmosféru nabídne i Advent na Loveckém zámku Ohrada 15. prosince odpoledne.

Nejen věřící zve Tomas van Zavrel z Farnosti Hluboká do místního kostela v neděli 24. listopadu na Svatohubertskou mši za doprovodu Jihočeských trubačů a Chrámového sboru Bohuslav z Lišova. Tomas van Zavrel posvětí myslivecké adventní věnce určené k benefičnímu prodeji. "Rád bych pozval i na ranní roráty - staročeská adventní mše při svíčkách začíná ve středu 4. a 11. prosince už v 6 hodin," přidává další neobvyklou pozvánku van Zavrel.

Mapa

Další akce v okolí

Borůvkobraní - Borovany

10.07.2021 - 11.07.2021
Borovany

Ojedinělá gastronomicko-kulturní akce, kde se vše točí kolem borůvek: divadelní vystoupení, folklorní soubory, jarmark…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 12. duben

Dnes má svátek Julius

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete