Statistika našeho portálu

  • 96 243 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Arabela - výstava - Městské muzeum a galerie ve Svitavách

30.01.2013 - 31.03.2013 Svitavy

Na přelom zimy a jara, v době, kdy se ještě většinou schováváme u kamen, jsme pro vás připravili vskutku pohádkovou výstavu. Navštívíme Říši pohádek pro děti i dospělé, ocitneme se mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů první i druhé kategorie, které doplňují další pohádkové kostýmy z obou seriálových řad.Na návštěvníky se těší půvabná princezna Arabela s celou královskou rodinou,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městské muzeum a galerie ve Svitavách
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Svitavy
Obec
Svitavy

Fotogalerie k článku

Na přelom zimy a jara, v době, kdy se ještě většinou schováváme u kamen, jsme pro vás připravili vskutku pohádkovou výstavu. Navštívíme Říši pohádek pro děti i dospělé, ocitneme se mezi kostýmy královské rodiny a čarodějů první i druhé kategorie, které doplňují další pohádkové kostýmy z obou seriálových řad.

Na návštěvníky se těší půvabná princezna Arabela s celou královskou rodinou, černokněžníkem Vigem, zlým Rumburakem, mocným Fantomasem a mnoha dalšími známými postavami. K vidění budou také rekvizity z tohoto kultovního seriálu - například kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť nebo královské koruny a žezlo. Celkem cca 50 kostýmů na figurínách a krejčovských pannách, paruky a množství doplňků. Rekvizity, vycpanina krkavce nebo fotografie. Dospělé návštěvníky možná zaujme pokoj rodiny Majerových – fenomén luxusního vybavení domácností ze 70. let. Autorská výstava Petra Lukase, Jana Marouška a Viktorie Knotkové využívá momentálně dostupných kostýmů a rekvizit zapůjčených z fundusů a skladů České televize a je dotvořena vlastními doplňky zejména u předmětů, které se do dnešních dnů z různých důvodů, po třiceti, resp. šestnácti letech od natáčení, nezachovaly.

Vždy se snažíme, aby výstavy pro děti byly interaktivní. Laicky řečeno, aby si na ně děti mohly částečně sáhnout. Ani tato výstava nebude výjimkou: královský trůn vybízí k usednutí, královské koruny k vyzkoušení a postel babičky Červené karkulky k ulehnutí... A některé z vystavených kostýmů k vyzkoušení. I vy se tak můžete stát na chvíli svou oblíbenou pohádkovou postavou.

Výstavu můžete navštívit v prostorách muzea již od 31. ledna a potrvá do konce měsíce března.

 

OTEVÍRACÍ DOBA

leden - červen, září - prosinec
ÚT - PÁ 9 - 12 a 13 - 17, SO, NE 13 - 17

červenec - srpen ÚT - NE 9 - 12 a 13 - 17

VSTUPNÉ:

Vstupné na všechny výstavy a stálé expozice
Dospělí 60,- Kč
Zlevněné vstupné (děti, studenti, senioři, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P): 40,- Kč

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Další bohatý výběr výstav po celé České republice najdete zde

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 18. říjen

Dnes má svátek Lukáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete