Statistika našeho portálu

  • 99 299 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Asus - Hudba budoucnosti aneb dotkni se a hraj

08.06.2013 Praha

ASUS – Hudba budoucnosti aneb dotkni se a hraj!Nevšední koncert v Praze nabídne skladby hrané na dotykové notebooky  Společnost ASUS pořádá v sobotu 8. června 2013 od 15 hodin na schodech před Rudolfinum koncert Pražského dechového okteta. Netradiční dvouhodinové představení, které bude volně přístupné pro každého, nabídne kombinaci vážné a filmové hudby, i instrumentálních skladeb v podání…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

ASUS – Hudba budoucnosti aneb dotkni se a hraj!

Nevšední koncert v Praze nabídne skladby hrané na dotykové notebooky

 

 

Společnost ASUS pořádá v sobotu 8. června 2013 od 15 hodin na schodech před Rudolfinum koncert Pražského dechového okteta. Netradiční dvouhodinové představení, které bude volně přístupné pro každého, nabídne kombinaci vážné a filmové hudby, i instrumentálních skladeb v podání Pražského dechového souboru. Posluchačům se tak na koncertu nabízí nevšední zážitek. Kromě klasických dechových nástrojů totiž zapojí toto hudební těleso do svých skladeb i dotykové notebooky. Ambasadorem projektu je Lucie Dvořáková, známá též jako DJ Lucca.

 

 

Vedle klasických děl W. A. Mozarta a A. Vivaldiho zazní na koncertě také instrumentální verze slavných jazzových melodií Franka Sinatry, Louise Armstronga nebo slavné filmové melodie. Skladby budou naaranžovány jako kombinace hry na dotykové produkty ASUS a klasické hudební nástroje, jako je hoboj nebo lesní roh. Odborným garantem a aranžérem projektu je Martin Hybler, jehož díla znají posluchači Pražského jara nebo festivalu Kalgenspuren v Innsbrucku. "Podobný koncert na tabletech uspořádal ASUS již minulý rok o Vánocích v Madridu, kde se hrály převážně koledy. Proto jsme se rozhodli, že chceme ukázat lidem propojení hry na dotykových produktech s klasickými hudebními nástroji, propojení "starého a nového", které spolu směřuje k hudbě budoucnosti," prozradil o projektu Stanislav Tošner, PR Specialist ze společnosti ASUS Czech Republic.

 

Na koncertě nebude chybět ani specialistka na taneční hudbu DJ Lucca, vlastním jménem Lucie Dvořáková, která s mixováním hudby začala v roce 1999. Tato energetická, talentovaná česká Dj s úspěchem vystupuje i na zahraničních festivalech a v klubech po celém světě. "Jsem moc ráda, že mohu být součástí tak jedinečného projektu a zažít tu atmosféru na vlastní kůži. Moc se mi líbí spojení něčeho klasického a moderního. Těším se, až si to sama vyzkouším," svěřila DJ Lucca.

 

Přestávky mezi jednotlivými hudebními bloky, jichž bude celkem pět, si mohou posluchači na místě koncertu zkrátit hraním na dotykových tabletech ASUS řady VivoTab, které využívají intuitivní ovládání systému Windows 8.

 

Další informace se dozvíte na http://www.facebook.com/#!/asus.cz?fref=ts

Další akce v okolí

SOČR: S Robertem Jindrou na přelomu…

06.02.2023 - 06.02.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 6. 2. 2023 | 19.30 hodin | Rudolfinum Gustav Mahler: Blumine Alban Berg: Sedm raných písní Otakar Ostrčil:…

Filharmoniště: Saxofonové kvarteto …

06.02.2023 - 06.02.2023
Novoměstská radnice

Koncerty na Novoměstské radnici 6. února seznámí děti se saxofonem a klasickými jazzovými rytmy. Kdy saxofon vznikl, v…

Soul Seekers - Praha

09.02.2023 - 09.02.2023
Divadlo Komedie

Úspěšné představení Tanečního souboru Pop Balet s názvem SOUL SEEKERS.

Taneční projekt: CoLab - Praha

13.02.2023 - 13.02.2023
Divadlo Na Fidlovačce

Tři choreografie v jednom představení. Taneční projekt vytvořený třemi zahraničními choreografy z Japonska, Izraele a z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 6. únor

Dnes má svátek Vanda

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete