Statistika našeho portálu

  • 96 481 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Asus - Hudba budoucnosti aneb dotkni se a hraj

08.06.2013 Praha

ASUS – Hudba budoucnosti aneb dotkni se a hraj!Nevšední koncert v Praze nabídne skladby hrané na dotykové notebooky  Společnost ASUS pořádá v sobotu 8. června 2013 od 15 hodin na schodech před Rudolfinum koncert Pražského dechového okteta. Netradiční dvouhodinové představení, které bude volně přístupné pro každého, nabídne kombinaci vážné a filmové hudby, i instrumentálních skladeb v podání…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

ASUS – Hudba budoucnosti aneb dotkni se a hraj!

Nevšední koncert v Praze nabídne skladby hrané na dotykové notebooky

 

 

Společnost ASUS pořádá v sobotu 8. června 2013 od 15 hodin na schodech před Rudolfinum koncert Pražského dechového okteta. Netradiční dvouhodinové představení, které bude volně přístupné pro každého, nabídne kombinaci vážné a filmové hudby, i instrumentálních skladeb v podání Pražského dechového souboru. Posluchačům se tak na koncertu nabízí nevšední zážitek. Kromě klasických dechových nástrojů totiž zapojí toto hudební těleso do svých skladeb i dotykové notebooky. Ambasadorem projektu je Lucie Dvořáková, známá též jako DJ Lucca.

 

 

Vedle klasických děl W. A. Mozarta a A. Vivaldiho zazní na koncertě také instrumentální verze slavných jazzových melodií Franka Sinatry, Louise Armstronga nebo slavné filmové melodie. Skladby budou naaranžovány jako kombinace hry na dotykové produkty ASUS a klasické hudební nástroje, jako je hoboj nebo lesní roh. Odborným garantem a aranžérem projektu je Martin Hybler, jehož díla znají posluchači Pražského jara nebo festivalu Kalgenspuren v Innsbrucku. "Podobný koncert na tabletech uspořádal ASUS již minulý rok o Vánocích v Madridu, kde se hrály převážně koledy. Proto jsme se rozhodli, že chceme ukázat lidem propojení hry na dotykových produktech s klasickými hudebními nástroji, propojení "starého a nového", které spolu směřuje k hudbě budoucnosti," prozradil o projektu Stanislav Tošner, PR Specialist ze společnosti ASUS Czech Republic.

 

Na koncertě nebude chybět ani specialistka na taneční hudbu DJ Lucca, vlastním jménem Lucie Dvořáková, která s mixováním hudby začala v roce 1999. Tato energetická, talentovaná česká Dj s úspěchem vystupuje i na zahraničních festivalech a v klubech po celém světě. "Jsem moc ráda, že mohu být součástí tak jedinečného projektu a zažít tu atmosféru na vlastní kůži. Moc se mi líbí spojení něčeho klasického a moderního. Těším se, až si to sama vyzkouším," svěřila DJ Lucca.

 

Přestávky mezi jednotlivými hudebními bloky, jichž bude celkem pět, si mohou posluchači na místě koncertu zkrátit hraním na dotykových tabletech ASUS řady VivoTab, které využívají intuitivní ovládání systému Windows 8.

 

Další informace se dozvíte na http://www.facebook.com/#!/asus.cz?fref=ts

Další akce v okolí

Případ pro sociálku vol. 7 - Praha

01.12.2021 - 05.12.2021
Slavíkova 22, Praha 3

Začíná festival sociálního umění, organizátoři chtějí potěšit také děti na azylových domech.

Roselyne - Praha

04.12.2021 - 04.12.2021
Ponec - divadlo pro…

Roselyne hledá své místo. Své místo v místnosti, své místo v očích ostatních, své místo v životě. Dokonale nedokonalá,…

Riddikulus! - Praha

06.12.2021 - 06.12.2021
Divadlo Palace, Pasáž…

Divadlo Palace se totiž už brzy jako mávnutím hůlky změní na Školu čar a kouzel v Bradavicích!

Sólo pro violu a klavír - Praha

06.12.2021 - 06.12.2021
Anežský klášter

Benjamin Britten: Preludium a fuga pro 18 smyčcových nástrojů Zbyněk Matějů: Virus, koncert pro violu a komorní…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete