Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Automobilové závody v Radotíně - Praha

07.09.2013 Praha

Opět po roce se v sobotu 7. září sjedou do Radotína závodníci Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cupu. Na trati od radotínské cementárny na Zadní Kopaninu bude bojovat na 130 závodníků o poháry pro nejrychlejší. Počtem startujících a jejich kvalitou se radotínský závod zařadí, k velké radosti promotéra celého seriálu radotínského rodáka Eduarda Patery, k největším vrchařským…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Opět po roce se v sobotu 7. září sjedou do Radotína závodníci Českého mistrovství závodů automobilů do vrchu – Edda cupu. Na trati od radotínské cementárny na Zadní Kopaninu bude bojovat na 130 závodníků o poháry pro nejrychlejší. Počtem startujících a jejich kvalitou se radotínský závod zařadí, k velké radosti promotéra celého seriálu radotínského rodáka Eduarda Patery, k největším vrchařským závodům u nás.

Na startu samozřejmě nebude chybět nikdo ze špičky Edda cupu, zatím vedoucí trio celkové klasifikace Petr Žáček na Audi Sport Quattro S1, Miroslav Černý na Škodě 130 L a Martin Čábela na Hondě Civic a jejich pronásledovatelé, dále například i v minulosti velmi úspěšní závodníci Tomáš Hank a Jiří Hák a další. Vedle nich se na startu představí mnoho zajímavých hostů nejen z prostředí automobilových závodů. Start v radotínském závodě si zopakuje herec Roman Skamene, v jednání je start i dalších známých tváří. Bohužel vinou obstrukcí Autoklubu České republiky se jen v roli předjezdce představí reprezentant a dlouholetý úspěšný vrchař Petr Vojáček se zajímavým americkým sportovním vozem Kelmark GT. Vojáčkúv závodní vůz Nissan 350Z se ale na závodu zúčastní, jen s jiným jezdcem za volantem. Ten tak ještě rozšíří velmi pestrou přehlídku závodní techniky. Radotínský závod ozdobí jedna závodní premiéra na vrchařské trati, tým Svijany Racing představí nejnovější speciál Ford Fiesta R5 pilotovaný průběžně vedoucím závodníkem třídy nejsilnějších závodních speciálů Tomášem Kučerou. Vedle moderních aut tvoří, k potěše příznivců automobilových závodů, velkou část startovního pole kategorie historických závodních automobilů vyrobených do r. 1985. Diváci si zde budou moci připomenout úspěšné závodní škodovky s motory vzadu, hlavně legendární Škody 130 RS a LR, Ivan Nepraš bude startovat i s opravdovým unikátem, prototypem Škoda 200 RS, který byl vyroben jen ve třech kusech. Vedle škodovek se předtaví i závodní Alfa Romeo, BMW, Opely, dvanáctiválcový Jaguar XJS, ve startovní listině je i několik automobilů Porsche 911 a další zajímavé typy se slavnou závodní minulostí. I přes nabitý program slíbila účast na slavnostním předávání cen politička a patronka seriálu Jana Bobošíková.

Samotný závod sestává ze dvou dopoledních tréninkových jízd. Ve 13 hodin odstartuje první ze dvou závodních jízd. Pro diváky budou vytyčeny divácké prostory, hlavní krátce po startu u odbočky do lomu. Vzhledm k tomu, že trať se nachází v CHKO budou pořadatelé vůči případným nedisciplinovaným divákům obzvlášť nekompromisní. Naopak všechny rozumné a ukázněné diváky jezdci i pořadatelé ČM ZAV vítají a doufají, že na trati, která hostila ve vzdálenější závodní historii rychlostní zkoušku při několika ročnících Rallye Berounka a ještě nedávno zde závodili účastníci Pražských rallysprintů, uvidí zajímavé a napínavé závody.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Předvánoční pyžamková party v Juklí…

15.12.2023 - 16.12.2023
Baby Club Juklík

Potřebujete v klidu dokoupit a zabalit vánoční dárky, dopéct cukroví bez asistence malých pomocníků, nebo si prostě…

Barvám Neutečeš 2024 - Praha

08.06.2024 - 08.06.2024
Praha

Zažij nejbarevnější běh svého života!

GALAKONCERT Orchestru Karla Vlacha:…

13.12.2023 - 13.12.2023
Praha

Užijte si vánoční atmosféru s pěveckými hvězdami i slavnými skladbami v netradičním kabátě! Po jarním beznadějně…

Křivoklátský rychlík na vánoční jar…

16.12.2023 - 16.12.2023
Železniční stanice

Jízda zvláštního rychlíku s lokomotivou T478.1 lidově zvanou "Bardotka" a soupravou retro přípojných vozů Balm.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete