Statistika našeho portálu

  • 94 941 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Automobily Tatra - Velké Popovice

23.09.2017 Velké Popovice

"Letos jsme si připomínali 200 výročí narození Františka Ringhoffera, významného průmyslníka poloviny 19. století, který stál u kořenů rakousko-uherského a později československého strojního průmyslu.Ve Velkých Popovicích a Kamenici – bývalém Spojeném dominiu Ringhofferů - si připomeneme další generace tohoto úspěšného průmyslnického rodu a jejich spojení s další legendou českého průmyslu -…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

"Letos jsme si připomínali 200 výročí narození Františka Ringhoffera, významného průmyslníka poloviny 19. století, který stál u kořenů rakousko-uherského a později československého strojního průmyslu.

Ve Velkých Popovicích a Kamenici – bývalém Spojeném dominiu Ringhofferů - si připomeneme další generace tohoto úspěšného průmyslnického rodu a jejich spojení s další legendou českého průmyslu - kopřivnickou Tatrou a vznikem společnosti Ringhoffer-Tatra.

V sobotu 23.9. od 11 do 18 hodin můžete zdarma navštívit průřezovou výstavu osobních a nákladních automobilů Tatra. Ve Velkých Popovicích Vás čeká přibližně 20 osobních automobilů Tatra počínaje legendární Tatrou 57 – Hadimrškou. V Kamenici pak uvidíte zrekonstruované nákladní automobily.

Vystavené automobily jsou výsledkem obrovské práce a nadšení jejich, převážně soukromých, vlastníků, díky kterým se mnohdy doslova šrotu vrací zpět jeho krása, lesk a funkčnost.

Mezi exponáty, které budou přitahovat největší pozornost, budou nesporně patřit automobil cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, který nám pro tuto akci zcela mimořádně zapůjčilo Národní technické muzeum v Praze, závodní okruhový speciál, legendární dakarská Tatra, truck-trialové speciály, které uvidíte i v akci a expediční Tatrabus, ve kterém se budete moci také svézt.

V průběhu celého dne budou promítány filmy, uskuteční se 2 cestopisné přednášky, vyzkoušíte si RC modely. Pro zájemce budou připraveny exkurze ve velkopopovickém pivovaru, jehož zakladatelem byl právě František Ringhoffer."

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

čtvrtek 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete