Statistika našeho portálu

  • 95 090 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Babiččin dvoreček Licibořice

28.04.2016 - 31.12.2025 Licibořice

Na Babiččině dvorečku lze strávit příjemný den plný zábavy, aktivit i klidu českého venkova. Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky, muflony a divoká prasata? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?Zveme Vás na Chrudimsko do Železných hor k návštěvě…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Na Babiččině dvorečku lze strávit příjemný den plný zábavy, aktivit i klidu českého venkova. Víte, jaká domácí zvířata se chovala při chalupě či na statku za časů Vašich prababiček? Chcete se s nimi seznámit, dát dětem možnost si je pohladit a nakrmit? Uvidět daňky, muflony a divoká prasata? Víte, co je cep, řešeto a jak krásně voní seno?

Zveme Vás na Chrudimsko do Železných hor k návštěvě tradičního hospodářství na "Babiččině dvorečku" a nedaleké "Dědovy obůrky", kde se chová daňčí, mufloní a černá zvěř.

Na statku v Licibořicích u Nasavrk se dozvíte o hospodaření, budete si moci pohladit a nakrmit domácí zvířata – kozy, ovce, kravku, králíky, kočky, poníky, prasátko, krůty, husy, kachny, slepice, holuby… Můžete si zkusit čerpat vodu ze studny ruční pumpou, posadit se do bryčky, budete hádat, k čemu sloužily staré nástroje ve stodole, a uvidíte, co vše se dá vyrobit z ovčí vlny.

Poté se podíváte do malé obůrky, kde budete zblízka pozorovat daňky a muflony s mláďaty a také naše tři divočáky. Cestou si můžete prohlédnout nové zemědělské stroje, které jsou potřebné k provozu ekofarmy, navštívíte stáje a výběhy s koňmi a hříbaty.

S sebou si můžete přinést tvrdý chléb či pečivo, tím si u zvířátek získáte sympatie. Domů si odvezete nejenom představu o tom, jak se starat o hospodářská zvířata, ale také příjemný pocit ze setkání s milými lidmi a živým českým venkovem.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete