Statistika našeho portálu

  • 98 917 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Bez lásky láska není - Praha

26.11.2021 Praha

Jedinečný taneční koncert „Bez lásky láska není“ ve stylu 80. a 90. let na podporu Nadačního fondu Wine for Help se uskuteční za účasti tváří CNN Prima NEWS. Můžete se těšit také na pořádnou porci muziky, kterou obstarají Holki, Jana Uriel Kratochvílová, Josef Vágner, Peter Pecha, Nelly Řehořová, Martin Schreiner a další. Moderuje Jaroslav Brousil a Barnabáš Jurič. Prodej vstupenek na místě za 200 Kč, ve stylovém oblečení 80. a 90. let za 100 Kč. Dále vás čeká soutěž o hodnotné ceny, střelnice a dražba champagne. Startujeme 26. 11. od 20.00 v clubu Tresor – Vinohradská 25, Praha 2.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
clubu Tresor – Vinohradská 25, Praha 2
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
web
www.wineforhelp.cz.

Fotogalerie k článku

Výtěžek koncertu bude sloužit ke splnění tajných vánočních přání sourozenců dětí se smrtelným onemocněním (mukopolysacharidóza), které zástupci fondu osobně navštíví v předvečer Štědrého dne. Rodiny do poslední chvíle nic netuší, přání jsou zjišťována přes tajné spojence. Asi není moc krásnějších a upřímnějších okamžiků, než je radost rodin, kterým nečekaně zazvoníte u dveří, popřejete krásné Vánoce a dětem splníte vánoční přání, které není v silách jejich rodičů. Ten moment překvapení je naprosto úžasný. Letos se jedná už o šestý ročník a Vánoce se lepší v deseti rodinách.

Wine for Help (WFH) je první, kdo se v rodinách s takto těžkým osudem zaměřuje na zdánlivě zdravé děti. Vede je k tomu nejen osobní zkušenost, ale vidí v tom také velký smysl. Sám moderátor akce byl sourozencem smrtelně nemocného dítěte a dlouho čelil následkům. NF WFH navíc eviduje už u tří sourozenců nemocných dětí schizofrenii. Pomoci se podařilo ve více než třiceti rodinách, které se díky podpoře daří držet "nad vodou".

Předseda správní rady NF Jaroslav Brousil ke vzniku této charitativní akce dodává: "K aktivitě Wine for Help mě vedla osobní zkušenost. Mukopolysacharidóze v šestnácti letech podlehl můj bratr. Tuto těžkou životní situaci psychicky neustála mamka, která po bratrově smrti začala pít, a to se jí bohužel stalo osudným, zemřela před čtyřmi lety. Právě proto se WFH nyní zaměřuje především na podporu rodičů a sourozenců nemocných dětí, na které se často zapomíná. Přitom právě ti mají často celý život teprve před sebou a je potřeba jim to ukázat."

Mukopolysacharidóza je jednou z nejzákeřnějších dětských nemocí. Nemoc se projevuje až ve věku kolem 3–5 let. Co se děti do tohoto věku naučí, pak pomalu zase zapomínají a postupně jim vinou špatné buněčné výměny odumírají orgány v těle. Průměrný věk dožití je kolem patnácti let. Více informací na www.wineforhelp.cz.

Koukněte také na FB událost.

Další akce v okolí

The New Horizons: Křest singlu MOON…

14.12.2022 - 14.12.2022
Café v lese

Astronauti slyšte! 14. 12. 2022 pokřtíme v Café V lese náš první singl MOON v nové sestavě, který bude obsahovat tracky…

Benefiční akce pop-upu Dobrokousky …

10.12.2022 - 10.12.2022
Dobrokousky: Pop-up na…

Akce benefičního pop-upu Dobrokousky, která pojí dohromady síť dobročinných obchodů Sue Ryder, agenturu udržitelných…

ZMĚNA: Rybovka s Petrem Popelkou – …

11.12.2022 - 11.12.2022
Obecní dům

POZOR ZMĚNA Pro velký zájem jsme se rozhodli koncert přesunout do Smetanovy síně Obecního domu. Vstupenky zakoupené do…

Adventní koncert: Marie Fajtová a M…

11.12.2022 - 11.12.2022
Barokní refektář…

Cyklus Hudba bez hranic 2022 se letos uzavře adventním koncertem. V neděli 11.12. od 19.30 na něm vystoupí sólistka…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete