Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Běžíme na hrad Kunětická hora'

09.09.2017 Staré Hradiště

Vyběhněte s Hypoteční bankou na hrad Kunětická horaBěháte rádi? A nebaví vás běhat jen po asfaltu? Pak si vyběhněte na hrad. Konkrétně v sobotu 9. září na hrad Kunětická hora nedaleko Pardubic. Uskuteční se zde totiž předposlední díl letošního seriálu Běžíme na hrad, který je určený dospělým i dětským závodníkům. Několika klání se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i celé rodiny s alespoň…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Vyběhněte s Hypoteční bankou na hrad Kunětická hora

Běháte rádi? A nebaví vás běhat jen po asfaltu? Pak si vyběhněte na hrad. Konkrétně v sobotu 9. září na hrad Kunětická hora nedaleko Pardubic. Uskuteční se zde totiž předposlední díl letošního seriálu Běžíme na hrad, který je určený dospělým i dětským závodníkům. Několika klání se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i celé rodiny s alespoň jedním dítětem mladším 15 let. Součástí běžecké akce je i vědomostní soutěž Tajemství hradu, v níž lze od Hypoteční banky, coby partnera projektu, získat rodinné vstupné do sportovně-relaxačního komplexu Aquapalace Praha. Stejnou odměnu od jedničky na českém hypotečním trhu dostane i vítězný tým Rodinného běhu.

Volnočasový rodinný běžecký seriál Běžíme na hrad v sobě kombinuje poznávání hradů se sportem a dalším doprovodným programem. Účastníci běžecké tour z řad závodníků, rekreačních běžců i jejich rodin tak mohou během léta vybírat ze závodů u pěti hradů po celé České republice, které nabízí jak atraktivní historická prostředí, tak i krásnou okolní přírodu a příjemný terén pro běh. Hlavním cílem projektu je propojení oblíbeného sportu, historie, kultury, turistiky a aktivit pro děti do jednoho dne.

Možnost, jak v sobotu 9. září získat od Hypoteční banky celodenní rodinné vstupné do Aquapalace Praha, spočívá v účasti v Rodinném běhu Hypoteční banky. Do něj se může přihlásit každá rodina - jedinou podmínkou pro registraci je, že alespoň jeden z členů je mladší 15 let. Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (5 či 15 km) nebo dětský běh, kde o délce trati rozhoduje věk účastníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, jež se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává rodinný tým, který získá součet nejnižších dosažených pořadí. Vstupenka do Aquapalace Praha pak čeká na první tři družstva. Rodinnou vstupenku získají i ti, kteří správně odpoví a budou mít štěstí při losování ve vědomostní soutěži Tajemství hradu zaměřené na historické události.

Na předposledním letošním závodě na hradě Kunětická hora jsou připraveny závody pro všechny věkové kategorie. Pro děti jsou to závody na vzdálenosti 100, 300, 600 a 1200 metrů. Pro dospělé jsou to pak závody na 5 km a 15 km. Novinkou letošního ročníku je navíc nová trať s nádechem středověku nazvaná "Čtvrtkilák v brnění", kdy si účastník oblékne zhruba 15 kilo železa, do ruky dostane halapartnu s praporcem a zaběhne si poctivý Čtvrtkilák.

Start prvního závodu pro děti je připraven na 11.00 hodin, závody na 5 a 15 km startují ve 13.00 a ve 14.30 hodin.

Startovné

pro dospělé je 450 Kč, dětské pak 50 Kč.

Další letošní závody:
Loket: 23. 9. 2017

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Barvám Neutečeš Pardubice - Pardubi…

13.08.2022 - 13.08.2022
Park Na Špici, Pardubice

Fenomenální barevná show Barvám Neutečeš a její 8. ročník je tu! Zažij nejbarevnější běh svého života :)

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. červenec

Dnes má svátek Radomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete