Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Bílá Bajk 2021- Staré Hamry

15.05.2021 Bílá

Zahájení cyklistické sezóny v Beskydech závodem pro nejširší veřejnost na technicky nenáročných tratích pro MTB a GRAVEL kola na dvou tratích - 19 a 38 km s převýšením 450 resp. 900 m. Bohatý program pro velké i malé cyklisty po celý den a programové varianty pro případ covidových omezení.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Areál SKI Bílá
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Frýdek-Místek
Obec
Staré Hamry

— Propozice závodu BÍLÁ BAJK 2021 —

Název závodu:       BÍLÁ BAJK 2021

Termín:                   15. května 2021

Disciplíny:              MTB a GRAVEL (elektrokola nejsou do závodu připuštěna)

Tratě:                      Amatérská - 20 km a 450 m převýšení

                                Mistrovská - 40 km (dvě kola) a 900 m převýšení                                                      

Charakter trati:  Jede se po širokých lesních cestách se šotolinovo-asfaltovým povrchem. Tratě jsou tedy bezpečné a technicky nenáročné. Rozhoduje především výkon, nikoliv technika jízdy v náročném terénu. Elektrokola nejsou do závodu připuštěna. Na startu, kontrolních bodech i v cíli bude probíhat vizuální kontrola kol závodníků.                                                                                                                                                                 

Značení tratí : Bude provedeno červeno-bílou páskou na okrajích komunikací nebo  zavěšenou na  vegetaci. První  část trasy v lese bude obousměrná, proto budou označeny stoupací a sjezdový  pruh komunikace. Buďte, prosím opatrní, držte se vpravo a počítejte s tím, že potkáte protijezdce                                                            

Start a cíl:                Areál SKI Bílá, Bílá, Beskydy  -  INDIVIDUÁLNÍ  START                                                                  

Startující mohou projet startovní bránou kdykoliv v době od 9:00 do 11:00 po jednotlivcích,  rodinných nebo sportovních týmech, nebo ve skupinách kolegů a přátel. Chceme tak zamezit tlačenicím na startu i v první části trati, která je z důvodu ochranny přírody   vedena v prvních kilometrech obousměrně.                                                                 

Registrace: K účasti se mohou zájemci přihlásit přes registrační formulář, přístupný v rubrice REGISTRACE do 9. května 2021. Poté je možné se zaregistrovat do závodu až v den  konání  závodu  od  8:00 do 10:30 hod. Účastníci, kteří mají zájem startovat  a nemají  registraci on-line, se mohou  přihlásit v den závodu u prezence. Uhradí startovné ve výši Kč 400,- a převezmou tašku s  číslem,  startovním čipem a drobnostmi od partnerů                                                                               

Časomíra:  Čipovou technologií, realizovanou firmou On line system s.r.o.  Čip je pevně uchycen na startovním čísle, které si účastník po dojezdu do cíle ponechá jako vzpomínku na závod.                                                                                            

Startovní čísla: Každý závodník je povinen být v průběhu závodu viditelně označen startovním číslem, které obdrží před startem v Centru závodu.                                                                                                                                                                             

Centrum závodu: Prezenci, registraci, kontakt s vedením závodu, informace a vše důležité k závodu najdete v  Centru závodu, které bude umístěno ve stanu u hlavní budovy s pokladnami na parkovišti SKI areálu Bílá                                                             

Prezence na místě: Účastníci, kteří se zaregistrovali on-line, se pouze odprezentují a převezmou tašku se  číslem a drobnostmi od partnerů. Prezentace bude přístupná od  8:00 do 10:45 hod.                                                                                                  

Startovní interval: Po prezentaci nebo registraci do závodu mohou účastníci odstartovat kdykoliv od 9:00 do 11:00 hodin.                           

Občerstvení:  Každý závodník obdrží při prezenci poukázky na občerstvení (teplé jídlo, nápoj, oplatky). Místo výdeje občerstvení bude upřesněno při prezenci.                                                                                                                                                     

Kategorie pro obě tratě - závod MTB:

Muži      do 15 let,      15-18,      19-30,       31-40,      41-50,      51 - 60,      60+                                                                                                                 Ženy      do 15 let,      15-18,      19-30,       31-40,      41-50,      50+

Kategorie pro obě tratě - závod kol GRAVEL:

 Muži       do 40 let,     41-50,       50+                                                                                                                                                                                   Ženy      do 30 let,     30+                                                                                                                                                                                                  Účastníci, kteří budou startovat v rámci účasti společnosti AUTOCONT a.s., provedou standardní registraci a na příslušném místě registrace uvedou, že startují v rámci skupiny AUTOCONT.

Každý startující vyplněním přihlášky a úhradou startovného souhlasí s tím, že závod pojede na vlastní nebezpeční, za plného provozu a je povinen dbát na bezepečnost svou i ostatních účastníků akce. Po celou dobu závodu je také povinen mít nasazenou ochrannou přilbu.

Registrace: Podmínky registrace najdete v samostatné sekci REGISTRACE.

Výsledky:  Výsledky budou průběžně k dispozici on-line na našich stránkách v sekci výsledky, resp. stránkách časoměřičů - www.onlinesystem.cz

Vyhlášení výsledků se uskuteční podle aktuálních podmínek pro pořádání sportovních akcí. Pořadatel si vyhrazuje právo vyhlášení výsledků provést on-line v případě, že nebude možné ho uspořádat veřejně jako součást programu.   Vítězové jednoltivých kategorií obdrží věcné ceny. První tři v každé kategorii diplom. Číslo s čipem zůstává závodníkům a je našim dárkem i památkou na závod.

COVID-19

Pořadatel závodů, BESKI z.s., se zavazuje, že pokud dojde ke zrušení závodu v důsledku opatření v souvislosti s COVID-19, bude uhrazené startovné v plné výši vráceno.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete