Statistika našeho portálu

  • 95 236 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 193 Míst a památek

Bitva Budyně nad Ohří

08.08.2015 Budyně nad Ohří

Bitva Budyně nad Ohří, 8. srpna 2015,od 10 – 18 h. (bitva od 15 h.)Letos se opět v Budyni na jeden den vrátí atmosféra bouřlivých Burgundských válek, které mezi lety 1474-1476 pustošily kraje na západní hranici Spříseženstva (dnešní Švýcarsko). Opět se skupiny z ČR i zahraničí představující švýcarskou pěchotu té doby postaví novodobým Burgunďanům a připomenou divákům statečný boj středověkých…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Bitva Budyně nad Ohří, 8. srpna 2015,od 10 – 18 h. (bitva od 15 h.)

Letos se opět v Budyni na jeden den vrátí atmosféra bouřlivých Burgundských válek, které mezi lety 1474-1476 pustošily kraje na západní hranici Spříseženstva (dnešní Švýcarsko).

Opět se skupiny z ČR i zahraničí představující švýcarskou pěchotu té doby postaví novodobým Burgunďanům a připomenou divákům statečný boj středověkých Švýcarů proti rozpínavosti posledního burgundského vévody Karla Smělého. Letos bitevní vřavu ovlivní další faktor, který by na bojišti čekal jen málokdo a tím bude láska dvou dívek. Co přesně se přihodí a jak vše nakonec dopadne se dozví návštěvníci naší bitvy.

Akce proběhne v sobotu 8. srpna 2015 od 10 do 18 h. v areálu vodního hradu Budyně nad Ohří ve spolupráci Projektu Švýcarské pěchoty – OS Rattenschwanz, města Budyně nad Ohří a Nadaci Historické a kulturní dědictví města a regionu Budyně nad Ohří.

     Ačkoliv bitva samotná začne až v 15 hodin, diváci uvidí pestrý program už od otevření areálu. Dozví se o válečnictví té doby při ukázce výcviku švýcarské pěchoty či ve zbojnici, vytvořené ze zbraní a výstroje účastníků bitvy. Po loňském úspěchu plánujeme také praktickou ukázku používání luků a kuší, tentokrát předvedeme střelbu na siluety bojovníků v životní velikosti. Diváci mohou navštívit také tábor, včetně dobové kuchyně, ať už sami, nebo s průvodcem, který bude probíhající aktivity komentovat.

    Pro děti je připravena tradiční stezka rytířských dovedností s úkoly, po jejichž úspěšném splnění obdrží glejt hradního zbrojnoše či dvorní dámy. Svoje umění předvedou také rytíři v soubojích, tanečníci představující burgundskou šlechtu či muzikanti a další umělci. Součástí akce je také trh a hradní krčma.

Vstupné: Dospělí 120,- Kč

               Dítě od 7 let 60,- Kč

               Rodinné 280,- Kč

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 17. květen

Dnes má svátek Aneta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete