Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Boučkova Jaroměř - přehlídka loutkových divadel

21.05.2016 Jaroměř

V malebném městě Jaroměři se každoročně v únoru koná oblíbená přehlídka loutkových divadel "Boučkova Jaroměř". Většina předváděných her bude zaměřena na dětské diváky, které láká nejen poetická postavička kašpárka, ale především mnoho rozmanitých pohádkových příběhů, množství loutek a představení loutkových souborů z celé republiky.Defilé loutkových souborůTradice loutkového divadla v Jaroměři má…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Boučkovo loutkové divadlo v Jaroměři
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Náchod
Obec
Jaroměř

Fotogalerie k článku

V malebném městě Jaroměři se každoročně v únoru koná oblíbená přehlídka loutkových divadel "Boučkova Jaroměř". Většina předváděných her bude zaměřena na dětské diváky, které láká nejen poetická postavička kašpárka, ale především mnoho rozmanitých pohádkových příběhů, množství loutek a představení loutkových souborů z celé republiky.

Defilé loutkových souborů

Tradice loutkového divadla v Jaroměři má dlouhou tradici, sahající až do roku 1918, kdy ji zde začal propagovat Rudolf Bouček. Akce se koná ve zdejším divadle, které je udržováno především díky neustávající aktivitě početného souboru LS BOĎI Jaroměř. Představení se hrají po celý den a v jeho závěru je vyhlášeno nejlepší představení. Kapacita divadla činí sto sedadel a vstupenky se prodávají v den konání festivalu. Svou návštěvou potěšíte nejen Vaše malé ratolesti, ale přispějete i na chod zdejších amatérských loutkářů.

Boučkova Jaroměř - rok 2016

Předpokládané datum pro tento rok je 21. 5. 2016, prosím, ověřte zde

 

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete