Statistika našeho portálu

  • 90 625 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 171 Míst a památek

Brněnská muzejní noc ve VIDA!

19.05.2018 Brno

V sobotu 19. května se koná Brněnská muzejní noc. VIDA! se k akci připojuje už po čtvrté. Stejně jako v předchozích letech nabízí program zdarma – stanoviště s pokusy v okolí budovy a představení se zábavnými experimenty na venkovním pódiu, a vstup do expozice za zvýhodněnou cenu 80 Kč/os. V ceně této vstupenky je i možnost navštívit novou výstavu geometrických hlavolamů GeomeTRY a zhlédnout…

Adresa a kontaktní informace

V sobotu 19. května se koná Brněnská muzejní noc. VIDA! se k akci připojuje už po čtvrté. Stejně jako v předchozích letech nabízí program zdarma – stanoviště s pokusy v okolí budovy a představení se zábavnými experimenty na venkovním pódiu, a vstup do expozice za zvýhodněnou cenu 80 Kč/os. V ceně této vstupenky je i možnost navštívit novou výstavu geometrických hlavolamů GeomeTRY a zhlédnout napínavý 3D film Predátoři. Vstupenky je možné zakoupit až na místě nebo od poloviny dubna v předprodeji na pokladně VIDA! či na www.vida.cz/eshop.

VIDA! je ideálním místem, kde můžete s rodinou zahájit svou muzejně noční procházku za kulturou a poznáním – program totiž začíná už v 16 hodin. Na co se můžete těšit? Čekají vás pokusy, které přiblíží, jak plyne voda i čas, seznámíte se s různými způsoby měření času, vyrobíte si přesýpací hodiny a na vlastní kůži zažijte relativitu času. Každou hodinu se také před budovou VIDA! odehraje představení se zábavnými pokusy Časostroj. Show diváky přenese do období První republiky, kdy se začalo měnit vnímání času, rozšířily se náramkové hodinky a lidé si konečně užívali volný čas. V okolí budovy VIDA! končí muzejní noc ve 22 hodin, vnitřní expozice bude možné navštívit až do 23 hodin.

STÁLÁ EXPOZICE:

16.00–23.00 Přijďte rozpoutat tornádo, zažít zemětřesení, vyzkoušet si trénink pilotů stíhaček, nebo zmrazit vlastní stín. Užijte si 170 hravých exponátů, díky kterým zjistíte, jak funguje svět kolem nás. Navštivte také dočasnou výstavu matematických hlavolamů GeomeTRY.

TIP:  Chcete ve VIDA! objevit věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté? Pak si na pokladně vyzvedněte startovní balíček ke hře Pevnost VIDArd a vydejte se do expozice řešit úkoly a hádanky. Na úspěšné čeká poklad. Ke hře potřebujete telefon s připojením na Wi-Fi.

Predátoři – v ceně vstupenky do expozice

17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 21.00, 22.00

Nenechte si ujít napínavý 3D film z produkce BBC promítaný v Divadle vědy. Zjistíte, jaké to je být stále na lovu a odhalíte, kdo v divočině stojí na straně skutečných vítězů. Těšte se na nevšední záběry geparda, chameleona, ledního medvěda ale i plejtváka obrovského. Kapacita sálu 80 osob.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

Plyne jako voda – stanoviště s experimenty v okolí budovy VIDA!
16.00–22.00

Těšte se na pokusy, které vám přiblíží, jak plyne voda i čas, seznamte se s různými způsoby měření času, vyrobte si přesýpací hodiny a na vlastní kůži zažijte relativitu času.

Časograf – představení s pokusy věnované fenoménu času

17.00, 18.30, 20.00, 21.30

Přeneste se s námi do období První republiky, kdy se začalo měnit vnímání času, rozšířily se náramkové hodinky a lidé si konečně užívali volný čas.

Mapa

Další akce v okolí

Agadir uvádí... Adam Borzič - Brno

24.10.2019 - 24.10.2019
Knihovna Jiřího Mahena,…

Hudebně dramatické zpracování díla spisovatele Adama Borziče.

Strašidelná ZOO aneb Halloween v Zo…

26.10.2019 - 26.10.2019
ZOO Brno, U zoologické…

Strašidelná noční prohlídka, dlabání dýní, soutěž o nejstrašidelnější dýni Halloweenu.

Výstava Černobyl – spící peklo - Br…

31.10.2019 - 31.10.2019
Galerie Vaňkovka, Ve…

Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak se to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 23. říjen

Dnes má svátek Teodor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete