Statistika našeho portálu

  • 94 737 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Brno očima i srdcem výtvarníka - výstava - Křížová chodba Nové radnice Brno

31.10.2012 - 27.11.2012 Brno

Kolik malebných a historicky zajímavých míst lze najít v Brně? Přinejmenším sto. Právě tolik bude kreseb inspirovaných brněnskými zákoutími a pamětihodnostmi, které od středy 31. října zaplní Křížovou chodbu Nové radnice.Jejich autorem je výtvarník, historik, pedagog a milovník rodného Brna Oldřich Rejnuš (narozen 6. března 1926). Věrný odkazu svých slavných předchůdců – brněnských vedutistů od…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Křížová chodba Nové radnice, Brno
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Kolik malebných a historicky zajímavých míst lze najít v Brně? Přinejmenším sto. Právě tolik bude kreseb inspirovaných brněnskými zákoutími a pamětihodnostmi, které od středy 31. října zaplní Křížovou chodbu Nové radnice.

Jejich autorem je výtvarník, historik, pedagog a milovník rodného Brna Oldřich Rejnuš (narozen 6. března 1926). Věrný odkazu svých slavných předchůdců – brněnských vedutistů od Františka Richtera po Eduarda Miléna, svého učitele na brněnské pedagogické fakultě – rozhodl se nakreslit všechna historicky zajímavá místa v Brně a zároveň o nich napsat.

Své kresby s komentáři vydával od roku 2002 v měsíčníku Haló, Brno a později v Brněnském Metropolitanu. V dubnu 2011 otiskl v Brněnském Metropolitanu stý příspěvek a svou spolupráci s měsíčníkem přerušil, aby mohl dokončit 1. díl knihy Historickým Brnem krok za krokem. Křest zmíněné publikace proběhne na vernisáži výstavy, která se ve výstavních prostorách uskuteční 31. října od 17 hodin.

Prodejní výstava Historické Brno v kresbách Oldřicha Rejnuše, nad níž převzal záštitu primátor města Brna Roman Onderka, potrvá do 27. listopadu 2012 a bude přístupná denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Online: Proces - celá ČR

20.01.2021 - 23.01.2021
Divadlo Polárka

Vítejte ve světě, kde smysluplnou činnost, vztahy i víru nahradilo pokrytectví a vyprázdněné rituály.

Veletrh PRODÍTĚ - Brno

04.03.2021 - 07.03.2021
Brno

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 20. leden

Dnes má svátek Ilona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete