Statistika našeho portálu

  • 94 305 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Burger Street Festival u Vaňkovky - Brno

06.09.2019 - 08.09.2019 Brno

Od 6. do 8. září se v prostorách vedle Galerie Vaňkovka odehraje letos již druhý Burger Street Festival. Do oblíbené street foodové akce se opět zapojí na dvě desítky vybraných burgráren. Návštěvníci akce se budou moci těšit nejen na největší výběr burgerů v republice na jednom místě, ale i na bohatý doprovodný program v podobě koncertů či dílniček pro děti. Část výtěžku navíc poputuje na dobré účely.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Burger Street Festival pořádaný v květnu se setkal s obrovským zájmem veřejnosti. Všichni milovníci této pochoutky se nyní mohou těšit na jeho druhou letošní edici. "Tato street foodová akce pravidelně patří mezi ty vůbec nejnavštěvovanější, které se u Vaňkovky konají. Účast na Burger Street Festivalu čítá jen v Brně na 25 tisíc lidí, po celé zemi se ho ročně zúčastní až 300 tisíc návštěvníků," uvedl ředitel Galerie Vaňkovka Brno Jan Borůvka.

Stejně jako na jaře bude mít festival i tentokrát charitativní podtext. "Za každý prodaný burger poputuje jedna koruna na konto Nadačního fondu Emil, který podporuje mladé handicapované sportovce," informoval organizátor akce Bedřich Snášel. "Restaurace Imrvére pak navíc z prodeje každého svého burgeru věnuje deset korun nadaci ONEMANSHOW Foundation," dodal.

Pro účastníky akce bude vedle kvalitního gastronomického zážitku připravena dětská workshop zóna, kde budou k dispozici atrakce jako malování na obličej či dílničky, a v sobotu pak také program v podobě vystoupení hned tří hudebních skupin – rockového projektu Tryo, amatérské kapely NEŽENE a kapely Dušana Vitázka.

Koncert Dušana Vitázka s kapelou odkazuje na loňskou zářijovou dobročinnou akci Dušanovo kolo pro Emila. Herec a zpěvák přesně před rokem ve spolupráci s kolářem vyrobil dřevěné kolo, které posléze dokutálel z Lednice do Brna. Dřevěné kolo se dnes nachází právě vedle brněnské Galerie Vaňkovka.

Během festivalu si na své jako obvykle přijdou nejen milovníci klasických hovězích burgerů, k dostání bude na místě i řada specialit, jako například lanýžové burgery či Duruchigi burgery s korejským bůčkem. Organizátoři mysleli též na vyznavače vegetariánského a veganského životního stylu i na ty, kteří preferují stravu bez lepku. Kromě burgerů budou na místě v prodeji také alkoholické i nealkoholické nápoje a doplňkový sortiment, například belgické hranolky, vafle či corn dogy.

V nejbližších týdnech se pak zájemci o kvalitní gastronomii mohou těšit na Food Truck Festival. Ten se vloni konal poprvé a podobně jako Burger Festival se těšil velkému zájmu. Letos se akce odehraje od 10. do 12. října opět u Galerie Vaňkovka. Také z tohoto festivalu poputuje část výtěžku na konto Nadačního fondu Emil.

Mapa

Další akce v okolí

Minimalistický festival Stačí málo …

03.10.2020 - 03.10.2020
Veveří

Máte na míň! Zatímco se v dnešním zrychleném světě většina lidí zaměřuje na výkon a kvantitu, my věříme minimalismu a…

Mezinárodní strojírenský veletrh - …

05.10.2020 - 09.10.2020
Veletrhy Brno,…

Osobnosti a vynálezy představí Brno na Mezinárodním strojírenském veletrhu.

Milena Fucimanová: Hnízda v octu - …

15.10.2020 - 15.10.2020
Kobližná 4, Brno

Vernisáž a křest nově vydané knihy v podání Divadla hudby a poezie Agadir

Koncert Linkin park tribute show - …

18.10.2020 - 18.10.2020
Brno

LINKIN PARK TRIBUTE SHOW tour Pocta a vzpomínka na legendárního zpěváka Chestera Benningtona, jehož hlas a písně na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 2. říjen

Dnes má svátek Olívie / Oliver

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete