Statistika našeho portálu

  • 95 108 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Bystřický masopust se zabijačkou 2018 - Velká Bystřice

10.02.2018 Velká Bystřice

Atlas Česka Vás zve na počátku února do Velké Bystřice, kde se koná oblíbený "Bystřický masopust se zabijačkou", patřící k nejoblíbenějším folklorním a lidovým slavnostem v širokém okolí.Co Vás zde čekáMasopustní veselí propuká každoročně na Zámeckém náměstí a přináší zástupcům všech věkových kategorií velké množství zábavy, dobrého jídla a nespoutaného veselí. Celý masopustní den zahájí průvod a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámecké náměstí
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Velká Bystřice

Fotogalerie k článku

Atlas Česka Vás zve na počátku února do Velké Bystřice, kde se koná oblíbený "Bystřický masopust se zabijačkou", patřící k nejoblíbenějším folklorním a lidovým slavnostem v širokém okolí.

Co Vás zde čeká

Masopustní veselí propuká každoročně na Zámeckém náměstí a přináší zástupcům všech věkových kategorií velké množství zábavy, dobrého jídla a nespoutaného veselí. Celý masopustní den zahájí průvod a pochod maškar a barevných masek, jehož předáci žádají starostu města o pomyslný jednodenní klíč od městských bran. Poté se již rozbíhá to pravé a nefalšované veselí, doprovázené hudebním vystoupením několika domácích i hostujících kapel.

Folklorní tradici pak připomenou vystoupení mladších i starších bystřických folklorních souborů. V rámci městského jarmarku si budete moci nakoupit tradiční rukodělné výrobky, oblíbené zabijačkové speciality ve studené i teplé podobě, ale i populární masopustní koblihy a další občerstvení k zahnání hladu i žízně.

Z Bystřického masopustu ale nemusíte odcházet jen plni zážitků, ale příjemný pocit může zvýraznit i výhra některé z cen bohaté tomboly. Závěr masopustního veselí pak zařídí vodění medvěda předem vytčenou trasou, na které se podílejí maškary i návštěvníci.

Další masopustní akce konané v naší republice najdete zde.

Bystřický masopust se zabíjačkou 2018

Přijměte pozvání na Bystřický masopust se zabijačkou, který se koná v sobotu 10. 2. 2018 od 10 hod. na Zámeckém náměstí. Můžete ochutnat horkou zabijačkovou polévku přímo z kotle, jitrnice, jelita, tlačenku, klobásy i další voňavé speciality. Po dobrém jídle vám dopoledne zpestří vystoupení bystřických folklorních souborů a malé děti pobaví vystoupení kejklířů. Průvod maškar vyrazí z náměstí hned po skončení programu.

Trasa masopustního průvodu: Zámecké náměstí - ČSA - Svésedlická - Týnecká - ČSA - Nádražní II. - Tovární - Kozinova - přes park zpět na Zámecké náměstí

 

Těšíme se na vás!

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Mistrovské výkony hráčů Moravské fi…

19.04.2021 - 19.04.2021
Reduta

Komorní koncert Moravské filharmonie nabízející jedinečný intimní zážitek a mistrovské výkony vybraných členů orchestru.

Hudbou přes horizonty – Olomouc

29.04.2021 - 29.04.2021
Reduta

Závěrečný koncert sezony Moravské filharmonie Olomouc.

Běh Barvám Neutečeš - Olomouc

08.05.2021 - 08.05.2021
Výstaviště Flora -…

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Dvořák jedinečný – Olomouc

13.05.2021 - 13.05.2021
Reduta

Zahajovací koncert 19. ročníku olomouckého jarního hudebního svátku Dvořákova Olomouc, který se uskuteční ve dnech…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 17. duben

Dnes má svátek Rudolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete