Statistika našeho portálu

  • 98 868 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Bystřický masopust se zabijačkou 2018 - Velká Bystřice

10.02.2018 Velká Bystřice

Atlas Česka Vás zve na počátku února do Velké Bystřice, kde se koná oblíbený "Bystřický masopust se zabijačkou", patřící k nejoblíbenějším folklorním a lidovým slavnostem v širokém okolí.Co Vás zde čekáMasopustní veselí propuká každoročně na Zámeckém náměstí a přináší zástupcům všech věkových kategorií velké množství zábavy, dobrého jídla a nespoutaného veselí. Celý masopustní den zahájí průvod a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámecké náměstí
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Velká Bystřice

Fotogalerie k článku

Atlas Česka Vás zve na počátku února do Velké Bystřice, kde se koná oblíbený "Bystřický masopust se zabijačkou", patřící k nejoblíbenějším folklorním a lidovým slavnostem v širokém okolí.

Co Vás zde čeká

Masopustní veselí propuká každoročně na Zámeckém náměstí a přináší zástupcům všech věkových kategorií velké množství zábavy, dobrého jídla a nespoutaného veselí. Celý masopustní den zahájí průvod a pochod maškar a barevných masek, jehož předáci žádají starostu města o pomyslný jednodenní klíč od městských bran. Poté se již rozbíhá to pravé a nefalšované veselí, doprovázené hudebním vystoupením několika domácích i hostujících kapel.

Folklorní tradici pak připomenou vystoupení mladších i starších bystřických folklorních souborů. V rámci městského jarmarku si budete moci nakoupit tradiční rukodělné výrobky, oblíbené zabijačkové speciality ve studené i teplé podobě, ale i populární masopustní koblihy a další občerstvení k zahnání hladu i žízně.

Z Bystřického masopustu ale nemusíte odcházet jen plni zážitků, ale příjemný pocit může zvýraznit i výhra některé z cen bohaté tomboly. Závěr masopustního veselí pak zařídí vodění medvěda předem vytčenou trasou, na které se podílejí maškary i návštěvníci.

Další masopustní akce konané v naší republice najdete zde.

Bystřický masopust se zabíjačkou 2018

Přijměte pozvání na Bystřický masopust se zabijačkou, který se koná v sobotu 10. 2. 2018 od 10 hod. na Zámeckém náměstí. Můžete ochutnat horkou zabijačkovou polévku přímo z kotle, jitrnice, jelita, tlačenku, klobásy i další voňavé speciality. Po dobrém jídle vám dopoledne zpestří vystoupení bystřických folklorních souborů a malé děti pobaví vystoupení kejklířů. Průvod maškar vyrazí z náměstí hned po skončení programu.

Trasa masopustního průvodu: Zámecké náměstí - ČSA - Svésedlická - Týnecká - ČSA - Nádražní II. - Tovární - Kozinova - přes park zpět na Zámecké náměstí

 

Těšíme se na vás!

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete