Statistika našeho portálu

  • 94 757 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

České muzeum hudby

05.02.2013 Praha

KÜHNŮV SMÍŠENÝ SBOR – srdečně zve na další ze svých koncertů v Českém muzeu hudby v Praze Přátelé a příznivci Kühnova smíšeného sboru si budou moci vyslechnout další koncert tohoto tělesa v úterý 5. února 2013 v 19.30 hodin v Českém muzeu hudby.Na programu budou skladby světového baroka a českého raného klasicismu, zazní kantáta Johanna Sebastiana Bacha Wachet auf, ruft uns die Stimme, BWV 140…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

KÜHNŮV SMÍŠENÝ SBOR – srdečně zve na další ze svých koncertů v Českém muzeu hudby v Praze Přátelé a příznivci Kühnova smíšeného sboru si budou moci vyslechnout další koncert tohoto tělesa v úterý 5. února 2013 v 19.30 hodin v Českém muzeu hudby.

Na programu budou skladby světového baroka a českého raného klasicismu, zazní kantáta Johanna Sebastiana Bacha Wachet auf, ruft uns die Stimme, BWV 140 a jeden sbor z kantáty Christ lag in Todes banden, BWV 4, dále u nás opomíjený barokní skladatel Dietrich Buxtehude a jeho kantáta Alles, was ihr tut a Missa pastoritia festivalis Františka Xavera Brixiho. Sbormistr Marek Vorlíček tentokrát přizval ke spolupráci sopranistku Michaelu Šrůmovou, altistku Sylvu Čmugrovou, tenoristu Martina Slavíka, basistu Jakuba Hrubého a orchestr Ensemble 18+. Národní muzeum - České muzeum hudby Praha 1, Karmelitská 2

Předprodej vstupenek:

České muzeum hudby od 28. 1. 2013, tel. 257 257 707 Prodej vstupenek v místě koncertu 2 hodiny před začátkem.

Rezervace vstupenek: vstupenky@kuhnchoir.cz

Cena vstupenky 150,-Kč

KÜHNŮV SMÍŠENÝ SBOR patří do hudebního světa již půl století. Vznikl v roce 1959 připojením mužských hlasů k původně ženskému komornímu sboru, který založil ještě během svých studií na AMU v roce 1958 Pavel Kühn (1938-2003). Navázal tak na práci svých rodičů, sbormistrů Markéty a Jana Kühnových. Sbor se postupně stal průkopníkem v uvádění a cappellových děl světového romantismu v koncertních sálech a nahrávacích studiích. Vedle řady vítězství v mezinárodních sborových soutěžích – např. v Itálii a Maďarsku – prokázal své kvality také v repertoáru oratorním a kantátovém, jenž se vyvíjel především v úzké spolupráci se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Těleso bylo partnerem i dalších prestižních symfonických těles domácích a zahraničních. V 80. letech 20. století byl sbor přizván k několika projektům Nederlands Dans Theater, podílel se na představeních choreografa Jiřího Kyliána. Neméně výraznou a důležitou aktivitou sboru byla také účast na nahrávání filmové hudby (např. Miloš Forman: Lid versus Larry Flynt), oper (např. Luboš Fišer: Lancelot), včetně podílu na realizaci filmů Františka Vláčila s hudbou Zdeňka Lišky. Provádění novinek soudobé hudby patřilo vždy k samozřejmým činnostem; od počátku své existence těleso inspirovalo vznik řady děl soudobých skladatelů, má na svém kontě řadu znamenitých nahrávek ze všech stylových období (mj. kompletní sborové dílo B. Martinů). Kühnův smíšený sbor se dodnes řadí mezi špičková pěvecká tělesa. Jeho zakladatel Pavel Kühn, jenž výrazně ovlivnil zvukově barevný ideál sborového zpěvu, s ním pracoval nepřetržitě takřka 45 let až do svého předčasného úmrtí. Poté se role sbormistra ujal Jan Rozehnal, který ve sboru působil necelé čtyři koncertní sezóny (2003-2006). V současnosti je sbormistrem MAREK VORLÍČEK (* 1979), absolvent oboru dirigování na Pražské konzervatoři a téhož oboru na HAMU. Jako dirigent hostoval u Komorní filharmonie Pardubice, Jihočeské komorní filharmonie a Filharmonie Hradec Králové, pravidelně spolupracuje s Plzeňskou filharmonií, s níž také realizoval několik nahrávek pro Český rozhlas. S vedením sborového tělesa má rovněž bohaté zkušenosti. Začínal jako sbormistr domažlického dětského klášterního sboru (od r. 1994), později (od r. 1997) domažlického smíšeného sboru Čerchovan. Absolvoval s ním desítky koncertů doma i v zahraničí a natočil dvě CD s duchovní hudbou. Za tuto práci obdržel národní sbormistrovskou cenu Unie českých pěveckých sborů.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Scandi 2021 - celá ČR

25.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Přehlídka Scandi - výběr nejzajímavějšího ze současného skandinávského filmu. Během čtyř dnů nabídne prostřednictvím…

Online: LiStOVáNí - celá ČR

27.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Online verze scénického čtení „LiStOVáNí“.

Online: Benefiční stream pro sedmič…

29.01.2021 - 29.01.2021
Praha

Benefiční stream pro Klub 007 Strahov.

Online: Rock for People in the game…

31.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Festival Rock for People se přenese do herního prostředí

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 26. leden

Dnes má svátek Zora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete