Statistika našeho portálu

  • 93 854 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Československý jazzový festival v Přerově

17.10.2013 - 19.10.2013 Přerov

Československý jazzový festival, který se letos uskuteční mezi 17. a 19. říjnem, se rozhodl své 30. výročí oslavit vskutku mimořádnou dávkou hudební profesionality a grácie, energie, rytmu i nasazení: Svoji několikahodinou smršť funku spustí v Přerově legendární Maceo Parker se svojí kapelou. Muž, který byl nejbližším spolupracovníkem krále funku Jamese Browna, jehož se stejnou chutí i respektem…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Československý jazzový festival, který se letos uskuteční mezi 17. a 19. říjnem, se rozhodl své 30. výročí oslavit vskutku mimořádnou dávkou hudební profesionality a grácie, energie, rytmu i nasazení: Svoji několikahodinou smršť funku spustí v Přerově legendární Maceo Parker se svojí kapelou. Muž, který byl nejbližším spolupracovníkem krále funku Jamese Browna, jehož se stejnou chutí i respektem zvou ke společným nahrávkám či koncertům Red Hot Chili Peppers, Prince, Bryan Ferry, The Dave Matthews Band i hip hopoví De La Soul, je hlavně skvělým saxofonistou, zpěvákem, kapelníkem a showmanem.

 

Se svými spoluhráči nenechává nikoho na pochybách, kdo je nyní králem funku. Takže dámy mohou směle odhodit lodičky, akademičtí jazzmani a VIP hosté povolit kravaty, rockeři vyleštit cvočky na křivácích a hip hopeři posunout kšilt řádně do týla: V Přerově bude 19. října pěkná mela, na kterou se bude dlouho vzpomínat!"Maceo Parker s kapelou určitě rozdovádí všechny návštěvníky koncertu bez ohledu na jejich stylové sympatie. Jeho hudba plná energie, čiré radosti a muzikálnosti bude radostnou tečku za třicátým ročníkem přerovského Československého jazzového festivalu," zve všechny bez rozdílu hudebního vyznání dramaturg Aleš Benda.

 

Již třicátým rokem se na podzim setkávají v Přerově významné jazzové osobnosti z celého světa. Nejinak tomu bude i letos: Program předcházející funkovému finále nese tradičně pečeť té nejvyšší kvality. Jubilejní ročník seznámí posluchače s crossoverovým německým trumpetistou, zpěvákem a producentem Tillem Brönnerem, ale představí i další dvě velká jména z pravlasti jazzu: trio vynikajícího bubeníka a spolupracovníka Diany Krall Jeffa Hamiltona a kvartet legendárního basisty Bustera Williamse, dlouholetého spoluhráče hvězd jazzové historie jakými byly zpěvačky Sarah Vaughan nebo Betty Carter.

 

30. Československý jazzový festival se tradičně odehraje v rekonstruovaných prostorách Městského domu Přerov v Kratochvílově ulici, kde je rovněž možné zakoupit vstupenky v předprodeji. Rezervace na telefonu 581 290 311 nebo e-mailu predprodej@mdpr.cz. Cena vstupného na čtvrtek a pátek na číslovaná sedadla činí 330,- Kč, na stání 150,- Kč. Vstupné na sobotu 19. 10. je jednotné – 380,- Kč. Zvýhodněné třídenní permanentky jsou v ceně 890,- Kč. Změna programu je vyhrazena. Veškeré další informace na http://www.csjf.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Jiný rozměr poznání s Charitou Přer…

25.09.2020 - 25.09.2020
Přerov

Nezisková křesťanská organizace Charita Přerov se chystá realizovat Den s Charitou. Jedná se o jeden zážitkový den, v…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 9. srpen

Dnes má svátek Roman

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete