Statistika našeho portálu

  • 94 425 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Plzeň si připomene 30. výročí listopadu 1989 velkým projektem Cesta svobody

17.11.2019 Plzeň

Plzeň si 17. listopadu 2019 připomene 30. výročí od událostí listopadu 1989 celodenním programem. Lidé se mohou těšit na besedy a rozhovory s pamětníky, výstavy, umělecké instalace na Anglickém nábřeží, vzpomínková setkání či koncert. Součástí programu bude rodinná soutěž, která nejmladší generaci přiblíží události před 30 lety. Velkolepé oslavy významného milníku československých dějin připravuje Plzeň spolu s Pamětí národa Plzeňský kraj a Biskupstvím plzeňským, které odhalí pamětní desku kardinálu Josefu Beranovi na katedrále sv. Bartoloměje. Zapojí se ale i další subjekty jako například Divadlo J. K. Tyla nebo Divadlo Alfa.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Lidé se budou moci vydat po takzvané Cestě svobody. Ta nabídne možnost zastavit se na několika místech v historickém centru, z nichž se stěžejním stane Anglické nábřeží, kde bude po celý den otevřena improvizovaná Plzeňská kavárna s pódiem. Na něm se budou konat debatní bloky s pamětníky událostí roku 1989. "Plzeňskou kavárnu ‚otevřeme‘ v 10 hodin modlitbou za svobodu vedenou biskupem Tomášem Holubem. Na ni naváží debaty s účastníky podzimních událostí roku 1989, mezi nimi jsou například Marcel Hájek, Přemysl Kubišta, Martina Samková, Miroslav Anton, Vladimír Líbal, také herci z plzeňského divadla i z Prahy, zástupci studentských stávkových výborů z roku 1989 a další osobnosti. Debaty doplní vystoupení studentských kapel a promítání dokumentů o událostech v Plzni," přiblížila hlavní dějiště programu Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně. Akce vyvrcholí zatím blíže nespecifikovanou performancí v 17:11 hodin právě v blízkosti Anglického nábřeží. Pro účastníky bude překvapením a město na ní spolupracuje s režisérem, choreografem a scénografem Michalem Cabanem. Cestou svobody provede návštěvníky tištěný průvodce s konkrétním programem jednotlivých zastavení, propojí tak místa všech akcí zapojených do oslav. Program bude zdarma k dispozici v Informačním centru města Plzně koncem října, webové stránky města Plzně www.plzen.eu nabídnou elektronickou verzi ke stažení.

Mapa

Další akce v okolí

Metody výslechu a získávání informa…

25.10.2020 - 25.10.2020
Měšťanská beseda - Plzeň

Chcete vědět, jak vyšetřovatelé čtou mysli a jak se dostávají k pravdě? Pokud jste fanoušky forenzní psychologie,…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

31.10.2020 - 31.10.2020
Střední průmyslová…

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti.

Koncert Společná věc - Plzeň

24.11.2020 - 24.11.2020
Střední průmyslová…

Přijďte prožít spojení velkoplošné projekce a tónů z tajemného Vodnářského zvonu při hře barev a příběhů.

Noc vědců - Plzeň

27.11.2020 - 27.11.2020
Plzeň

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete