Statistika našeho portálu

  • 96 083 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Bezbariérové divadlo Barka

14.01.2013 - 18.02.2013 Brno

Nenechte si ujít Cestovatelská promítání. Čeká na vás:14.1. Za severní polární kruh - národní park LemmenjokiFinský národní park Lemmenjoki je jedním z největších v Evropě.  V překladu znamená Láskořeka a každý návštěvník si jej doslova zamiluje na první pohled. Lze jím putovat pěšky po chodníčcích i bloudit bez cest, je možné splout stejnojmennou řeku, na níž jsou navěšena jako korálky údolní…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bezbariérové divadlo Barka
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Nenechte si ujít Cestovatelská promítání.

 

Čeká na vás:

14.1. Za severní polární kruh - národní park Lemmenjoki
Finský národní park Lemmenjoki je jedním z největších v Evropě.  V překladu znamená Láskořeka a každý návštěvník si jej doslova zamiluje na první pohled. Lze jím putovat pěšky po chodníčcích i bloudit bez cest, je možné splout stejnojmennou řeku, na níž jsou navěšena jako korálky údolní jezera. V části národního parku se rýžovalo zlato a ještě nyní jsou tam patrny stopy po této činnosti, nebo si můžete sami zkusit vyrýžovat zbytky třpytivých šupinek. S touto oázou severské divočiny prostřednictvím fotografií a videa seznámí Pavel Ševčík a Petr Fučík.

21.1. Madeira – ostrov květin, dobrého vína a levád
Díky své kráse a jedinečnosti si Madeira vysloužila několik pojmenování - ostrov věčného jara,  květů, nebo zelená perla Atlantiku, které napovídají, že místo je opravdovým rájem na zemi. Specialitou jsou levády, zavlažovací kanály v úbočí hor, podél kterých vedou vděčné turistické stezky. Obrázky z hlavního města Funchalu, místní botanické zahrady, jednodenních výletů do různých částí ostrova a týdenního přechodu hlavního hřebenu s nejvyšším vrcholem Pico Ruivo uvedou Jan Franců a Darja Dobšíková.

28.1. Karibik – jachtou po Návětrných ostrovech
Z Martiniku na ostrov Sv. Lucie, výstup od moře na samou špici Petit Piton, přírodní dominantu zapsanou do seznamu světového dědictví UNESCO, návštěva sídel Rodney Bay a Soufriére, ostrov Sv. Vincent, kde se natáčeli Piráti z Karibiku, zátoka Cumberland Bay, deštným pralesem na kraj kráteru La Soufriere, hlavní město Kingstown a plavba po souostroví Grenadiny se zastávkami na ostrovech Bequia, Mayreau, Union Island a v rezervaci Tobago Cays s mořskými želvami a leguány, to vše v povídání a fotografiích přiblíží Jaromír Novák.

4.2. Delta Dunaje – mizející přírodní ráj
Celkem šest výprav do Dunajské delty uskutečnili tvůrci připravovaného dokumentu. Poslední filmařskou v roce 2012 s cílem zachytit mizející vodní svět i odcházející generaci rybářů, kteří zde ještě žijí postaru a jsou konfrontováni s nárůstem turismu, ale i necitlivých ochranářských opatření, která jim krátí možnost obživy. O životní příběhy lidí i křehkou krásu tamní přírody pomocí fotografií a krátkých filmových sekvencí z obou hlavních oblastí, severní i jižní části delty, včetně několika vesnic s původním koloritem se podělí Marek Srba a Jan Šamánek.

11.2. Manaslu - zasněžená perla v srdci Himálaje
Oblast Gorkha v Nepálu byla ještě nedávno turistům nepřístupná kvůli blízké hranici s Tibetem. Trek kolem jedné z nejkrásnějších osmitisícovek Manaslu touto oblastí prochází a sleduje starou obchodní cestu z Tibetu do Indie. Začíná v subtropických, úrodných zelených údolích a překonává více než pětitisícové sedlo Larkya. Můžete si vychutnat pohled na sněhobílý vrchol Manaslu a v noci pro středoevropana již velmi vzácný pohled na černou oblohu se záplavou třpytivých hvězd a nádhernou širokou Mléčnou dráhou. Trekem provede Zuzana Druckmüllerová.

18.2. Aljaška a Yukon Territories – nejodlehlejší místa planety
Mezi nejodlehlejší místa planety, kde během několika týdnů nepotkáte živáčka, jen medvědy, vlky,  losy a jiná velká i malá zvířata, patří Aljaška. Nejsou zde žádné cesty, natožpak silnice. Jedinou cestou je řeka. O divoké kráse místní přírody nad fotografiemi a filmovými záběry ze splutí řeky MacMillan od hřebene MacKenzie Mountains do 650 km vzdáleného Yukonu a stejně dlouhého Beawer Creek z oblasti White Mountains až do Yukon Flats, jedné z největších vnitrozemských delt na Zemi, budou vyprávět Marek a Dagmar Srbovi.

Promítání se konají vždy v pondělí v 19:00 v Bezbariérovém divadle Barka, ul. Svatopluka Čecha 35a, Brno-Královo Pole.

Dopravní spojení: autobus 44, 67, 84 a trolejbus 30, 32 (zastávka Slovanské náměstí), tramvaj 1, 6 (zastávka Husitská).

Vstupné

50,- Kč, rezervace: SMS 608 635 578, e-mail barka@ligavozic.cz.

Zakoupením vstupenky podpoříte Bezbariérové divadlo Barka, účelové zařízení "Ligy za práva vozíčkářů".
Promítání pořádá a besedami bude provázet moderátor a cestovatel Jaromír Novák.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Tata Bojs na festivalu Mersey Gathe…

25.09.2021 - 26.09.2021
Zahrádka na Střeláku

Poslední zářijovou sobotu se bude konat pokračování festival Mersey Gathering, tentokrát s oblíbenými Tata Bojs.

Cosmic Blues Festival s kapelou Blu…

26.09.2021 - 26.09.2021
Zahrádka na Střeláku

Cosmic Blues Festival měl mít hlavní hosty britské The Animals, tento plán však zhavaroval, protože baskytarista The…

Jak sérioví a vícenásobní vrazi pra…

30.09.2021 - 30.09.2021
Brno

Nahlédněte s námi do procesu odhalování těchto extrémně nebezpečných zločinců s kriminalistou Matejem Snopkem.

Pozoruhodné osudy prvorepublikových…

13.10.2021 - 13.10.2021
Brno

Seznamte se se zlatou érou československého stavitelství a s funkcionalismem světové úrovně!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 20. září

Dnes má svátek Oleg

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete