Statistika našeho portálu

  • 96 809 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Měšťanská beseda - Plzeň

05.02.2013 - 30.04.2013 Plzeň

Nenechte si ujít Cestovatelská promítání 2013! Od 5. února se 13 úterních podvečerů sejdeme v Měšťanské besedě s předními tuzemskými i zahraničními cestovateli s jejich fotografiemi, zážitky a vyprávěním!Připravila ZOOaBZ Plzeň a CK LIVINGSTONE!Další podrobnosti a mnoho zajímavostí naleznete na www.livingstone.czCESTOVATELSKÁ PROMÍTÁNÍ PLZEŇ - Divadlo Jonáš v Měšťanské besedě, od 19.00 hod.,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Měšťanská beseda - Plzeň, Kopeckého sady 13
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Plzeň-město
Obec
Plzeň

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Cestovatelská promítání 2013!
Od 5. února se 13 úterních podvečerů sejdeme v Měšťanské besedě s předními tuzemskými i zahraničními cestovateli s jejich fotografiemi, zážitky a vyprávěním!

Připravila ZOOaBZ Plzeň a CK LIVINGSTONE!

Další podrobnosti a mnoho zajímavostí naleznete na www.livingstone.cz

CESTOVATELSKÁ PROMÍTÁNÍ

PLZEŇ - Divadlo Jonáš v Měšťanské besedě, od 19.00 hod., vstupné 50 Kč, vstupenky na místě

 

5.2. Karel Wolf: S plachetnicí do Antarktidy

12.2. Petr Bambousek: Borneo

19.2. Miroslav Náplava: Albánie, kráska se špatnou pověstí

26.2. Saša Ryvolová: Krev a písek Filipín

5.3. Pavel Bém: Pákistán, K2

12.3. Martin Mykiska: INDIE, Cesta po zamrzlé řece do nitra Himálaje

19.3. Vladimír Lemberk: "Etiopie - trochu jiná Afrika".

26.3. Jiří Bálek: Madagaskarská mozaika

2.4. Pavel Bezděčka: Báječné Peru

9.4. Miroslav Procházka: Uganda, gorily

16.4. Steve Lichtag: Aldabra:  Cesta k ostrovu snů

23.4. Rudolf Švaříček: Bhútán

30.4. Jakub Vágner: Extrémní rybolov ve světě

Besedy s promítáním Měšťanská beseda, Plzeň 2013


5.2. Karel Wolf: S plachetnicí do Antarktidy
Plavba historickou trojstěžňovou plachetnicí z Ohňové země podél břehů Antarktidy až do Jižní Afriky trvala celých 53 dní. Vysněná plavba začala drsnou zkouškou v Drakeově průlivu, kde jsme nemilosrdně bojovali s mořskou nemocí, a pokračovala krajinou jako vystřiženou z obrazů Salvadora Dalího. Mezi ledovými krami se tísnily skupiny rypoušů sloních a nebo statisícová hejna fotogenických tučňáků. Divokost krajiny vrcholila na subantarktickém ostrově Jižní Georgia, kde jsme navštívili mnoho opuštěných velrybářských stanic z počátku minulého století.

12.2. Petr Bambousek: Borneo
Borneo očima fotografa přírody Borneo je díky své poloze i dlouhodobé izolaci od pevniny domovem mnoha unikátních forem života. Jako fotograf přírody zůstávám v úžasu nad dokonalostí maskování místního hmyzu, obranyschopností ještěrů a propracovanou hierarchií v tlupě endemických nosatých opic. O to více pak prožívám tlak civilizace, který je dnes patrný na každém kroku, a přispívá k alarmujícím zprávám o rychlém tempu odlesňování a dopadu na celý křehký ekosystém. Během svého povídání bych vám rád přiblížil důvody silného pouta, které jsem si k Borneu vytvořil, a podělil se s vámi o snímky, které zachycují rozmanitost místní přírody.

19.2. Miroslav Náplava: Albánie, kráska se špatnou pověstí
Víte, kde leží stát fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží!? Evropská země, a přesto jako by byla z jiného kontinentu. I dnes zde existuje krevní msta, mafie není pojmem z dobrodružných románů.

26.2. Saša Ryvolová: Krev a písek Filipín
Do země hluboké katolické víry a majestátních španělských koloniálních katedrál, na ostrovy plné činných sopek, bílých pláží a vyhlášených potápěčských lokalit i nádherných přírodních scenérií nás zavede tento zbrusu nový cestopisný pořad, ve kterém nebude chybět ani vzrušující šnorchlování bok po boku se žralokem velrybím a kohoutí zápasy.

5.3. Pavel Bém: Pákistán, K2
K2, královna hor. Největší pyramida na světě. Nejnepřístupnější osmitisícovka s černými statistikami. Tří a půl kilometrová jižní stěna zvedající se z fantastických karakoramských ledovců. Štěstí na vrcholu. "Tradiční" dramata při sestupu a šťastné návraty.

12.3. Martin Mykiska: INDIE, Cesta po zamrzlé řece do nitra Himálaje
Přes 90 km po zamrzlé řece mezi himálajskými velikány…Cesta, kterou lze absolvovat jedině uprostřed zimy za nejtřeskutějších mrazů. Tedy v období, kdy je řeka zamrzlá nejlépe. Což ovšem v žádném případě neznamená, že úplně…

19.3. Vladimír Lemberk: "Etiopie - trochu jiná Afrika".
O zvláštních lidech, zvířatech, kávě, zpívajících dětech a podivných skalních kostelích, především však o trekování v nádherných habešských horách.

26.3. Jiří Bálek: Madagaskarská mozaika
Vydejte se s námi na jedinečný Madagaskar, ostrov, který je rájem nejen pro přírodomilce.Prostřednictvím fotografií ze sedmi autorových cest navštívíme nejzajímavější místa, od horských mlžných pralesů přes bizarní vápencové tsingy po vyprahlý trnitý buš. Uvidíme různé druhy lemurů,
chameleónů, hadů a dalších zvířat, která nepotkáme nikde jinde na světě. A nebude chybět ani tajemný obřad obracení mrtvých - famadihana.

2.4. Pavel Bezděčka: Báječné Peru
Báječné Peru (Národní rezervace Paracas a Národní park Manú jsou dva naprosto odlišné světy. V Paracas vás omámí křik statisíců mořských ptáků a ryk tuleních samců. V Manú jste jen vy a nepopsatený poklid deštného pralesa. Pavel Bezděčka přednese spoustu informací o lidech, současnosti a především o nespoutané přírodě Peru

9.4. Miroslav Procházka: Uganda, gorily Winston Churchil nazval Ugandu nejkrásnější perlou Afriky. Nepřeháněl! Horské gorily tvoří absolutní top exotické fauny.

16.4. Steve Lichtag: Aldabra:  Cesta k ostrovu snů
Vypravíme se na exotický ostrov Aldabra v Indickém oceánu. Na tomto atolu, chráněném UNESCO, žije okolo 125 000 gigantických suchozemských želv i  největší krabi, v okolních panenských vodách loví tisíce žraloků.

23.4. Rudolf Švaříček: Bhútán

Poslední Šangri-la, tak se často přezdívá Bhútánu, jedné z nejuzavřenějších zemí světa. Jen málokdo se může pochlubit, že Bhútán navštívil. Bhútánský král přísně dbá na to, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která v hlubokých a obtížně dostupných himálajských údolích vzkvétá už po celá staletí…


30.4. Jakub Vágner: Extrémní rybolov ve světě
Sympatický fešák vyrostl v osobnost známou po celém světě, zpopularizoval rybolov v obří show. Natáčí filmy pro National Geographic, přednáší, publikuje…

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Příměstský cyklo kemp 2022 - Plzeň

22.08.2022 - 26.08.2022
Škodaland

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 25. leden

Dnes má svátek Miloš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete