Statistika našeho portálu

  • 84 923 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Kino Lucerna

14.02.2018 Kino Lucerna

Speciality jsou na Havaji různé, i díky promíšení kultur. I o tom bude Cestovatelské kino Žít svůj sen. Na souostroví Havaj žádný zázrak, právě naopak, každodenní realita. V zemi obklopené Tichým oceánem najdou návštěvníci snad všechno, co hledají – úchvatné korálové útesy, nádherné původní deštné pralesy, lávové pouště, pohádkové pláže, tropická údolí, fascinující vulkanický národní park,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kino Lucerna
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Speciality jsou na Havaji různé, i díky promíšení kultur. I o tom bude Cestovatelské kino

Žít svůj sen. Na souostroví Havaj žádný zázrak, právě naopak, každodenní realita. V zemi obklopené Tichým oceánem najdou návštěvníci snad všechno, co hledají – úchvatné korálové útesy, nádherné původní deštné pralesy, lávové pouště, pohádkové pláže, tropická údolí, fascinující vulkanický národní park, aktivní sopky, jehličnaté lesy i vysokohorské pásmo. Možnost poznat zemi, kde vás přivítají voňavým lei věncem, kde i palmy tancují hula, kde si surfeři plní své sny, kde se dá stále ucítit spiritualita dávných kultur a kde jsou lidé až zázračně milí, nabídne Cestovatelské kino ve středu 14. února v pražském Kině Lucerna. O svém ročním pobytu na Havaji bude mluvit cestovatel Petr Nazarov.

"Pokud člověk přijede na Havaj, je očarován nejen poklidnou atmosférou nebo podnebím ale i rozmanitou přírodou. Někteří turisté přijíždějí na Havaj jen surfovat nebo odpočívat. Ale ti, co mají rádi přírodu by určitě měli navštívit ostrovy Maui, Kauai nebo Big Island,” doporučuje Petr Nazarov, který na Havaj zavítal poprvé před dvanácti lety. "Celkově jsem tam byl třikrát, dohromady jsem tam strávil jeden rok života. Můj cestovatelský sen byl a stále je Francouzská Polynésie, ale Havaj mě přitáhla i z několika dalších důvodů. Na Havaji mně vyhovovalo hlavně podnebí, celoročně teplý oceán a na pobřeží většinou příjemně slunečné dny během celého roku,” říká Nazarov a přibližuje i místní život: "Speciality jsou na Havaji různé, i díky promíšení kultur. Tradiční kuchyně na Havaji využívá zejména přípravu jídel z místních zdrojů – z čerstvých mořských plodů, drůbeže, vepřového masa, zeleniny, tropického ovoce – ananas, avokádo, kokos, mango a papája. Havajská kuchyně z výše uvedených důvodů zahrnuje i japonské, čínské, korejské, filipínské, portugalské a také thajské nebo vietnamské speciality.” Připomíná i to, že na Havaji žije už jen necelých dvacet procent původních Havajců, kteří se samozřejmě liší od jiných kultur. "Mně osobně ze všech kultur na Havaji byli nejbližší právě Havajci. Na ostrově Molokai, kde jsem strávil devět měsíců, je nejvyšší procentuální zastoupení Havajců, a to skoro čtyřicet procent. I proto tento ostrov má trochu jinou, ještě více přátelštější atmosféru, než ostrovy ostatní,” dodává.

Petr Nazarov
procestoval několik desítek zemí a v některých z nich na několik měsíců, či dokonce let zakotvil. K cestování po zemích celého světa postupně přidal i fotografování. Cestování mu dalo víc než všechny školy světa, jelikož je pro mě tou nejzajímavější a nejpoučnější školou života. "Kromě poznávání nových míst a kultur jsem si při svých cestách uvědomil spoustu souvislostí, které by mě doma v obývacím pokoji asi nikdy nenapadly, a hlavně jsem měl dostatek času nad nimi přemýšlet,” říká Petr.

14. 2. (středa)
Start: 20:30 hod.

Vstupenky: http://www.kinolucerna.cz/klient-263/kino-68/stranka-2745/film-210309

Event:

https://www.facebook.com/events/191131728297852

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Udělejte radost dětem z dětského do…

01.12.2018 - 24.12.2018
Atrium Flora

Rádi byste potěšili někoho, kdo to opravdu docení? Obdarujte děti ze žateckého dětského domova. Díky stromu splněných…

Aleš Zapletal: Muzeum zítřejšího po…

04.12.2018 - 06.01.2019
Pragovka Art District

Pragovka Gallery Vás srdečně zve na výstavu Muzeum zítřejšího počasí / Aleš Zapletal, kurátorka: Lucie Nováčková.…

Nová atrakce Prague Legends v centr…

05.12.2018 - 31.12.2019
Vodičkova 32

Užijte si s rodinou netradiční zážitek a navštivte Prague Legends v centru Prahy. Legendy staré Prahy tu zažijete na…

Nadační fond Harmonie - Praha

19.12.2018 - 19.12.2018
České muzeum hudby,…

Komentovaná prohlídka a hudKoncertní vystoupení dětského orchestru. Nadační fond Harmonie přináší do České republiky…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 18. prosinec

Dnes má svátek Miloslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí najdete a do 2 minut sjednáte až s 50% slevou na srovnávači cestovního pojištění Srovnejto.cz

Vaše cestovní pojištění od ePojisteni.cz může trvat pár dní, ale i celý rok.

Na Atlase Česka dále najdete