Statistika našeho portálu

  • 95 701 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Chotěšovský festival vína - Chotěšov

19.09.2020 Klášter Chotěšov

Letošní ročník Chotěšovského festivalu vína musel být z důvodu vládních opatření proti šíření koronaviru přesunut z původního květnového termínu na náhradní zářijový termín. Organizátoři jsou přesvědčeni, že neobvyklý termín konání festivalu nijak neubere na atraktivnosti.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

V magických prostorách kláštera Chotěšov se v sobotu 19. 9. představí celkem 16 tuzemských vinařství. Mezi účastníky budou jak známá vinařství ověnčená mnoha oceněními, tak i méně známá neokoukaná vinařství. Nabídka vína bude velice pestrá, takže si každý návštěvník nepochybně přijde na své. Zkrátka nepřijdou ani ti, co se chtějí dobře najíst. V rámci food zóny bude nachystán široký sortiment tradičních i méně tradičních pokrmů.

Nedílnou součástí akce bude bohatý doprovodný program. Odpoledne bude k poslechu a tanci hrát Cimbálová muzika Majerán z Blanska. V podvečer proběhne již tradiční taneční vystoupení chotěšovského Spolku májovníků. Večer pak zahraje a zazpívá oblíbený zpěvák Michal Šindelář. Po celý den budou probíhat komentované prohlídky interiérů kláštera. Otevřeno bude rovněž hasičské muzeum či historická vodárenská věž s vyhlídkou na Chotěšov a jeho blízké okolí. Programem budou provázet moderátor Luděk Holý a odborník na víno Jiří Hudec.

Základní vstupné bude činit 50 Kč. Prémiové vstupné bude činit 100 Kč a v jeho ceně bude zahrnuta i degustační sklenka s logem festivalu. Vstup do budovy konventu a do věže bude zpoplatněn zvlášť.

Mapa

Další akce v okolí

Chotěšovský festival vína 2021 - Ch…

07.08.2021 - 07.08.2021
Klášter Chotěšov

Srdečně vás zveme na 4. ročník oblíbeného Chotěšovského festivalu vína. Festival se kvůli koronavirové pandemii…

Letní jarmark na zámku Kozel 2021 -…

01.08.2021 - 01.08.2021
Zámek Kozel

Přijďte strávit příjemnou neděli do zámeckého parku na Kozlu!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. červenec

Dnes má svátek Jakub

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete