Statistika našeho portálu

  • 96 276 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Cosplay festival - Galerie Šantovka Olomouc

27.01.2018 Olomouc

Nenechte si ujít Cosplay festival 2018.Letos to bude potřetí, co bude Šantovka pořádat největší veřejnou přehlídka cosplayerů v Česku. Všechno se neděje jenom v Praze a právě Olomouc je místem, kde se jednou v roce sjedou lidé z celého Česka i Slovenska, aby mohli fanouškům své světy plné fantazie zprostředkovat.Je to třetí rok, takže někteří z vás už se s nimi určitě potkali. Olomouc se svým…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Galerie Šantovka Olomouc
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Olomouc

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Cosplay festival 2018.

Letos to bude potřetí, co bude Šantovka pořádat největší veřejnou přehlídka cosplayerů v Česku. Všechno se neděje jenom v Praze a právě Olomouc je místem, kde se jednou v roce sjedou lidé z celého Česka i Slovenska, aby mohli fanouškům své světy plné fantazie zprostředkovat.

Je to třetí rok, takže někteří z vás už se s nimi určitě potkali. Olomouc se svým okolím má navíc velmi silnou "cosplayerskou" základnu. Co se tedy letos chystá a co to "cosplay" vůbec znamená?

Cosplay - Zkratka z anglických slov "costume play", což v překladu znamená kostýmová hra. Cosplayer je pak nadšenec, který se obleče i charakterově ztotožní s vybranou fiktivní postavou. Ať už svépomocí nebo kombinováním zakoupených oděvů a rekvizit. Už to dávno není jen zábava pro nerdy, co nemají společenský život a před spaním v pokoji máchají světelným mečem. Filmové blogbustery jako Avengers, Batman nebo Star Wars lákají masy diváků a potkat se nebo se přímo stát jedním z nich je čím dál víc atraktivní.

Cosplayeři ve světě mají statisícová publika, jsou osobnostmi. Modelkami, umělci, herci. I u nás jsou cosplayeři světové úrovně, co vyhrávají soutěže. Ano, v cosplayi lze soutěžit (hodnotí se náročnost výroby, věrnost předloze a umění chovat se jako postava). Češka takto vyhrála evropský šampionát Eurocosplay 2016 v Londýně a další Čech ESL one 2015 ve Frankfurtu (což je největší turnajové série elektronických sportů na světě a cosplayeři jsou právě dost často inspirování předlohami z počítačových her. Většina cosplayerů se pohybuje spíše v uzavřených komunitách, ale jsou vidět čím dál častěji mezi lidmi. Kina si je zvou na filmové premiéry, hostesingují hardwarovým a softwarovým firmám, stávají se součástí fotofesivalů atd. Na jejich setkání chodí stále více návštěvníků. Největší setkání v Česku – (Animefest v Brně) je rok od roku větší atmosférou se již přibližuje světovým conům (con=convention - setkání/sraz). V roce 2017 tu bylo už 5 500 osob.

Vy ale nebudete muset jezdit po světě!
27. 1. 2018 budete moci spatřit to nejlepší z České scény už zase na Šantovce!

A co můžete čekat od letošního ročníku?
Třetí ročník předčí dva předešlé. Návštěvníci už nebudou pouze pozorovateli, ale vtáhneme je do fiktivních světů, ze kterých předlohy cosplayerů pocházejí. Zrekonstruujeme pro ně třeba vesmír nebo hradní dvůr a necháme je s postavami žít jejich příběh

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Vodní inspirace v hudbě: MusicOlomo…

04.11.2021 - 04.11.2021
Reduta

Závěrečný koncert festivalu MusicOlomouc 2021, který je zároveň českou premiérou skladeb tří zahraničních hudebních…

Den hraček: Nedělní matiné pro děti…

07.11.2021 - 07.11.2021
Reduta

Jednoho dne se může stát, že si hračky začnou hrát úplně samy. Nedělní hudební matiné pro děti a rodiče.

Snow film fest Olomouc 2021 - Olomo…

16.11.2021 - 16.11.2021
Olomouc

Těšte se na další ročník Snow film festu 2021. A věřte nám, že dostanete pořádnou nálož lyžařských, horolezeckých,…

Zazpívejte si s Honzou pohádkové pí…

16.01.2022 - 16.01.2022
Reduta

Nedělní matiné pro rodiče s dětmi.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 23. říjen

Dnes má svátek Teodor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete