Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Country ve mlýně

19.07.2013 Trstěnice

Hudební skupina Benkrofti zahraje známé písně na kytary v pátek 19. července od 21 hodin ve středověkém mlýně v Trstěnici u Litomyšle. V Sajdlově mlýně se mlelo obilí do roku 1974 a poté historická stavba s pavlačí chátrala. Až nový majitel investoval své úspory a mlýn vlastními silami opravil. Dnes je zde stylová hospoda jako z doby národního obrození. Turisté sem chodí na potravu těla i duše. A…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Hudební skupina Benkrofti zahraje známé písně na kytary v pátek 19. července od 21 hodin ve středověkém mlýně v Trstěnici u Litomyšle.

V Sajdlově mlýně se mlelo obilí do roku 1974 a poté historická stavba s pavlačí chátrala. Až nový majitel investoval své úspory a mlýn vlastními silami opravil. Dnes je zde stylová hospoda jako z doby národního obrození. Turisté sem chodí na potravu těla i duše. A číslo popisné? Jedna. "Celá Trstěnice sleduje, jak Vláďa opravuje mlýn. Je to naše památka a připomíná původní obyvatele. Jak žili a jak hospodařili. Bourat umí každý, ale opravit a oživit – to chce odvahu." Komentuje nadšení mlynáře starosta Trstěnice Jan Sigl.

Zájemci mohou před tím navštívit celodenní dobrodružný a kulturní program v Litomyšli. Pak si v Trstěnickém mlýně poslechnou známé country a folkové písně, osvěží se u korbele chmeloviny, občerství se domácí kuchyní paní mlynářky nebo si upečou vlastní chleba ve středověké peci. Kdo bude o půlnoci zmožen, najde místo ke spaní. 

Vstupné

je 70 Kč.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete