Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Cyklojízda srdcem jižní Moravy - Blansko

14.05.2016 Blansko

 V sobotu 14.05.2016 se bude konat již druhý ročník Cyklojízdy srdcem jižní Moravy. Akce je spojená s otevřením turistické sezóny na Větrném mlýně v Rudici, a proto povede trasy cykloturistů z Blanska a z Vyškova právě do areálu rudického větrného mlýna, který leží v pomyslném středu cyklistické Stezky srdcem jižní Moravy spojující obě města.Start blanenských cykloturistů je v 9:00 hodin od…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 V sobotu 14.05.2016 se bude konat již druhý ročník Cyklojízdy srdcem jižní Moravy. Akce je spojená s otevřením turistické sezóny na Větrném mlýně v Rudici, a proto povede trasy cykloturistů z Blanska a z Vyškova právě do areálu rudického větrného mlýna, který leží v pomyslném středu cyklistické Stezky srdcem jižní Moravy spojující obě města.

Start blanenských cykloturistů je v 9:00 hodin od Informační kanceláře Blanka, vyškovští vyrazí také v 9:00 od vyškovského aquaparku.

Trasa povede po cyklostezce Srdcem jižní Moravy, tedy Blansko – Skalní mlýn – Sloup – Ostrov u Macochy – Vilémovice – Rudice (a v opačném směru Vyškov – Dědice – Opatovice – Ruprechtov – Jedovnice – Rudice).

Hlavní program v Rudici bude probíhat od 12 do 16 hodin.

Program:

    Zahájení turistické sezony na Větrném mlýně

    Prezentace nových propagačních materiálů "Pohádková Rudice"

    Vystoupení krasové hudební skupiny KNIR

    Dobrá mysl krasu – sázení dobromysli v areálu Větrného mlýna

    Prezentace cyklovýletů na Vyškovsku

    Prezentace Singletrailů v Jedovnicích

    Nová sezona projektu "7 dní v pohádce"

    Programem provází Nika Lárová

Z dalšího doprovodného programu:

3D kino ve Větrném mlýně, "Dobrá mysl krasu" – sázení dobromysli v areálu Větrného mlýna, občerstvení – regionální produkty, uzeniny z udírny, pivo Černá Hora, soutěže pro děti, znalostní kvíz o ceny pro dospělé.

Za pozornost jistě stojí fakt, že města Blansko a Vyškov, která akci opět spolupořádají, si letos připomínají významná výročí. Obě jsou spojená s první písemnou zmínkou a obě se váží k osobnosti biskupa Jindřicha Zdíka. Blansko slaví 880 let od první zmínky v Letopise Kanovníka vyšehradského 1136, o něco "mladší" Vyškov si připomíná půlkulatých 875 let od první zmínky ve Zdíkově listině z roku 1141. U této příležitosti připravili pořadatelé pro návštěvníky akce opět malý turistický kvíz ve znalostech o regionu a za správné odpovědi získají vylosování výherci zajímavé ceny.

Zajímavostí bude jistě také nový propagační materiál vydaný obcí Rudice nazvaný "Pohádková Rudice – ráj filmařů". Materiál obsahuje přehled toho nejzajímavějšího, co za posledních více než 50 let filmoví tvůrci v rudických exteriérech natočili. Od slavného Vláčilova dramatu Ďáblova past, přes řadu pohádek až po Četnické humoresky a moderní kriminální příběhy. Materiál budou moci návštěvníci akce získat a díky mapce, kterou obsahuje, si místa známá z filmového plátna s jeho pomocí také projít.

Organizátoři pevně věří, že se tímto druhým ročníkem akce rodí v Moravském krasu nová tradice, která si získá své stálé příznivce nejen mezi cykloturisty, ale všemi, kteří mají rádi turistiku, pohádková dobrodružství a vůbec tento region.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete