Statistika našeho portálu

  • 95 732 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Den Afriky v Otevřené zahradě - Brno

28.05.2013 Brno

Užijte si kousek Afriky v Otevřené zahradě, dorazí i hosté z Konga a Burkiny FasoV úterý 28. května ožije Otevřená zahrada Nadace Partnerství africkými rytmy. U příležitosti mezinárodního Dne Afriky proběhne pro školy i veřejnost netradiční program v africkém duchu, který pořádá Nadace Partnerství ve spolupráce s NaZemi a Humanitas Afrika.Dopolední program (8.30 – 12.00) s názvem "Voda v Africe:…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Užijte si kousek Afriky v Otevřené zahradě, dorazí i hosté z Konga a Burkiny Faso

V úterý 28. května ožije Otevřená zahrada Nadace Partnerství africkými rytmy. U příležitosti mezinárodního Dne Afriky proběhne pro školy i veřejnost netradiční program v africkém duchu, který pořádá Nadace Partnerství ve spolupráce s NaZemi a Humanitas Afrika.

Dopolední program (8.30 – 12.00) s názvem "Voda v Africe: kdy se ucho utrhne?" je určen žákům osmých a devátých tříd základních škol. Cílem je nastínit dětem důsledky nedostatku vody v některých regionech Afriky, jako je omezený přístup ke vzdělání, šíření nemocí atd. Výukový program také poodhalí pozadí sporu o vodu mezi Súdánem, Etiopií a Egyptem. O zábavnou formu výuky se postará rolová hra "Konflikt na Nilu", která využívá interaktivních prvků v Otevřené zahradě Nadace Partnerství, a vystoupení lektora multikulturních aktivit Morrise Kazadi Dikenky z Konga.

Odpolední část Dne Afriky bude v Otevřené zahradě patřit veřejnosti. Od 17 do 18.30 proběhne panelová diskuze na téma "Potřebuje Afrika naši pomoc?", jíž se zúčastní Juraj Mesík (bývalý pracovník Světové banky), Gita Fuchsová (bývalá velvyslankyně v Keni), Tomáš Miléř (spolupracovník keňské organizace Harmony Group) a Dana Plavcová (koordinátorka rozvojových a humanitárních projektů v Africe – organizace Člověk v tísni).

Po skončení diskuze doplní tu pravou africkou atmosféru vystoupení tanečníků a bubeníků z brněnské skupiny TAF-TAF, kteří předvedou západoafrické tance za rytmického doprovodu djembe a basových bubnů. Vše ve formě zábavné show. Chybět nebude ani výuka tance, o kterou se postarají lektoři Lenka Konečná a Ondřej Kolařík.

"K tanci nás při této příležitosti budou doprovázet hrou na africké bubny členové skupiny Tubabu Bronislav Pavlíček a Pavel Šmíd. Vzácným hostem pak bude Abdoulaye Dembele z Burkiny Faso, který v současnosti působí ve vídeňské sestavě Percussion Mania,"uvedla Lenka Konečná z TAF-TAF.

V 19.30 hodin pak začne promítání dokumentárního filmu "Kořeny: Vize Wangari Maathai", který vypráví o nositelce Nobelovy ceny za mír a zakladatelce hnutí Greenbelt Movement na podporu žen a sázení stromů v Africe.

Vůbec poprvé zůstane Otevřená zahrada ve svahu pod Špilberkem otevřená do večerních hodin. Využijte této jedinečné příležitosti a užijte si malý kousek Afriky v centru Brna.    

Tato akce byla podpořena Evropskou unií v programu EuropeAid.

Mapa

Další akce v okolí

Letohrádek Mitrovských - Brněnská m…

07.08.2021 - 07.08.2021
Letohrádek Mitrovských…

Dne 7. 8. se Letohrádek Mitrovských zapojí do Brněnské muzejní noci.

TrutnOFF BrnoON - Brno

20.08.2021 - 22.08.2021
Brno

Od Bacha po Vlacha aneb od Pražského výběru po orchestr Ondřeje Havelky a cimbálovku.

TrutnOFF BrnoON Festival 2021 - Brno

20.08.2021 - 22.08.2021
Na střelnici

Známý a legendární festival přezdívaný jako Český Woodstock. Jeho vznik se datuje k letům 1984 a 1987, kdy jeho první…

Víno z blízka: Velkobílovičtí vinař…

05.08.2021 - 05.08.2021
Brno-město

Letní degustace Víno z blízka pokračuje ve čtvrtek 5. srpna setkáním s vinaři z Velkých Bílovic. Přijďte si užít…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 1. srpen

Dnes má svátek Oskar

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete