Statistika našeho portálu

  • 92 981 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Den architektury ve Znojmě

29.09.2018 Znojmo

Den architektury v nejstarší keramické výrobně ve střední EvropěDny architektury každoročně lákají k návštěvě příznivce architektury a designu po celé republice. Ve Znojmě se již tradičně otevřou brány nejstarší keramické továrny ve střední Evropě. Přijďte se v sobotu 29. září podívat do znojemské keramičky, kde vzniká koupelnová keramika značky JIKA. Při hodinové prohlídce nahlédnete do…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Znojmo
Obec
Znojmo

Fotogalerie k článku

Den architektury v nejstarší keramické výrobně ve střední Evropě

Dny architektury každoročně lákají k návštěvě příznivce architektury a designu po celé republice. Ve Znojmě se již tradičně otevřou brány nejstarší keramické továrny ve střední Evropě. Přijďte se v sobotu 29. září podívat do znojemské keramičky, kde vzniká koupelnová keramika značky JIKA. Při hodinové prohlídce nahlédnete do stěžejních výrobních postupů, navštívíte sádrovnu, glazovnu, pece a další zajímavá místa.

 

Tradiční znojemská keramička v letošním roce slaví 140 let své existence. Již mnoho generací se právě zde vyrábí tradiční česká koupelnová značka. Keramickou továrnu založil Josef Schweinghofer a z počátku výroba zahrnovala předměty z majoliky a užitkové kameninové předměty – mycí soupravy nebo lampová tělesa. Postupem času přibylo i keramické zboží a sanitární produkty.

V současné době se ve znojemském závodě vyrábí sanitární keramika, která se vyváží do celého světa. Přijďte nahlédnout pod pokličku továrny, která vyrobila například i kopii umyvadel pro rekonstruovanou vilu Tugendhat. Prohlédnete si moderní výrobu a dozvíte se něco o historii, ale i o budoucnosti české keramiky. A posedět můžete například i na speciálních sedačkách, vyrobených z van společnosti. Továrnou pak bude provázet Libor Žák, vedoucí centra produktového vzdělávání.

Prohlídky začínají v sobotu 29. 9. 2018 v 10:00, 11:30, 13:00. Z bezpečnostních důvodů mají vstup povoleny děti od deseti let. Rezervace předem je vhodná z kapacitních důvodů, rezervujte prosím na prague.gallery@cz.laufen.com.

 

Den architektury

29. 9. 2018, 10:00, 11:30, 13:00

Průmyslová 14, 670 40 Znojmo

Rezervace na prague.gallery@cz.laufen.com

Mapa

Další akce v okolí

Velikonoční trhy Znojemské Velikono…

08.04.2020 - 12.04.2020
Horní náměstí, Znojmo

I v letošním roce na vás čeká během Znojemských Velikonoc bohatý program. V dílničkách si můžou vaše děti vyrobit…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie

středa 1. duben

Dnes má svátek Hugo

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete