Statistika našeho portálu

  • 94 305 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Den Austrálie v Zoo Jihlava

26.01.2020 Jihlava

Zoo Jihlava pořádá v neděli 26. ledna od 10. do 16. hodin mimořádný den věnovaný Austrálii. Připravena je celá řada aktivit pro malé i velké návštěvníky, ale především zahájení prodeje vůbec prvního vydání suvenýrové eurobankovky Zoologické zahrady Jihlava s motivem ohrožených druhů zvířat.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
ZOO Jihlava, Březinovy sady 10, Jihlava
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Jihlava
Obec
Jihlava

Fotogalerie k článku

V Zoologické zahradě Jihlava zahajují prodej originální sběratelské bankovky Euro Souvenir, a to právě 26. ledna, kdy se v místní expozici Australská farma a ve vzdělávacím centru PodpoVRCH koná Den Austrálie.

Tyto originální bankovky sice mají oproti skutečným nulovou nominální hodnotu, ale stejně jako skutečné peníze mají pořadová čísla a také jsou vyrobeny v Paříži stejnou firmou a technologií jako skutečné eurobankovky. Suvenýr byl vydán v nákladu 5000 kusů, a to se specifickými motivy vybraných ohrožených druhů.

"Výběr motivu nebyl v našem případě vůbec složitý, naše zoo se totiž dlouhodobě specializuje na chov kočkovitých šelem, primátů a terarijních živočichů, a tak jsme vybrali tři druhy zvířat, které Zoo Jihlava koordinuje v rámci Evropského záchovného programu (EEP). Jde o klokánka králíkovitého Ogilbyova, kočku slaništní a krokodýla siamského," vysvětluje ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák a dodává: "Propojení se dnem Austrálie se tak jasně nabízelo nejen proto, že klokánek králíkovitý Ogilbyiův je kriticky ohroženým druhem australského zvířete, ale také proto, že celý australský kontinent je v současnosti sužován mohutnými lesními požáry."

Program Dne Austrálie tak doplní mimo jiné i zoologové svým povídáním o australských zvířatech přímo v expozici Australská farma, a to v 10:30, 12:30 a v 14:30 hodin.

Mapa

Další akce v okolí

Metody výslechu a získávání informa…

09.10.2020 - 09.10.2020
Jihlava

Chcete vědět, jak vyšetřovatelé čtou mysli a jak se dostávají k pravdě? Pokud jste fanoušky forenzní psychologie,…

Sama pěšky z Mexika do Kanady - Jih…

22.10.2020 - 22.10.2020
DKO Jihlava, Tolstého…

Lucie Kutrová se rozhodla změnit svůj pohodlný a prázdný život tím, že přežije v divočině. Vzala si ukulele, zrcadlovku…

Lords Of The Sound v programu "Musi…

10.10.2020 - 11.10.2020
Jihlava

Orchestr nové generace LORDS OF THE SOUND opět vystoupí v České republice se svým programem "Music is coming"…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete