Statistika našeho portálu

  • 86 615 Akcí v kalendáři
  • 5 373 Ubytovacích zařízení
  • 24 155 Míst a památek

Den evropského dědictví v Jablonci nad Nisou

16.09.2017 Jablonec nad Nisou

Nenechte si ujít Den evropského dědictvíod 9:00 do 17:00 hod.V sobotu 16. září se Jablonec nad Nisou opět připojí k celoevropské kampani jejímž cílem je zvýšit povědomí o našem kulturním dědictví. V devět hodin ráno se otevřou dveře šestnácti zajímavých památkových objektů po celém městě. V řadě z nich bude probíhat doprovodný program - komentované prohlídky, promítání či kvízy pro zvídavé…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Den evropského dědictví

od 9:00 do 17:00 hod.

V sobotu 16. září se Jablonec nad Nisou opět připojí k celoevropské kampani jejímž cílem je zvýšit povědomí o našem kulturním dědictví. V devět hodin ráno se otevřou dveře šestnácti zajímavých památkových objektů po celém městě. V řadě z nich bude probíhat doprovodný program - komentované prohlídky, promítání či kvízy pro zvídavé návštěvníky. Atraktivní bude určitě příležitost sledovat stavbu scény večerního představení v Městském divadle. Novinkou letošní akce je komentovaná procházka organizovaná sdružením Plac Jablonec, která účastníky provede veřejným prostorem a upozorní na umělecké objekty, které se v něm nacházejí. Jablonec se rád pyšní svou blízkostí k Jizerským horám a vztahem k přírodě, kterou přímo do středu města vnáší i vodní nádrž Mšeno. Chybět proto nebudou oblíbené jízdy na lodičkách. Přehrada se také stala inspirací pro letošní upomínkovou ražbu. Její motiv ztvárnil student Střední umělecko-průmyslové školy v Jablonci nad Nisou David Lejsek pod pedagogickým vedením Dis. MgA. Josefa Oplištila. Exhibiční ražba bude součástí prohlídky prostor školy a získají ji i účastníci poznávací úkolové trasy jako odměnu v cíli.

Přehled otevřených objektů:

Kostel sv. Anny (Kostelní ulice), Dům Jany a Josefa V. Scheybalových (Kostelní ulice), Městská knihovna (Dolní náměstí), Muzeum skla a bižuterie (ulice U Muzea), Nová radnice (Mírové náměstí), Kino Junior (Jiráskova ul.), Střední uměleckoprůmyslová škola (Horní náměstí), Kostel Dr. Farského (nám. Dr. Farského), Městské divadlo (Liberecká ul.), Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova (Horní náměstí), Kaplička sv. Anny (Palackého ul.), Kostel Nejsvětější Trojice ve Mšeně (ul. U Kostela), Kostel Seslání Ducha svatého (ul. Pod Vodárnou), Dům česko-německého porozumění (ul. Československé armády), Sokolovna (Tyršovy sady).

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Libuše Pražáková - Železný Brod

22.02.2019 - 19.05.2019
Muzeum a Galerie…

Od 22. února do 19. května se můžete přijít do Muzea a Galerie pokochat obrazy malířky a sochařky Libuše Pražákové.

Otevírání Jizery - Malá Skála

13.04.2019 - 13.04.2019
Lodě Malá Skála

Půjčovna lodí Jizera - Lodě Maloskalsko vás zve na odemykání řeky Jizery

T-Mobile Olympijský běh - Bedřichov

19.06.2019 - 19.06.2019
Bedřichov

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete