Statistika našeho portálu

  • 88 302 Akcí v kalendáři
  • 5 377 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Den otevřených dveří sklárny Květná

21.07.2018 Květná

Sklárny Květná opět připravily Den otevřených dveří, a to na sobotu 21. července. Od osmi hodin budou moci zájemci navštívit sklářskou huť i další provozy jedné z nejdéle fungujících skláren na našem území. K vidění bude jak ruční práce mistrů sklářů, tak i dalších odborníků, například rytců, dekoratérů, a celý proces výroby nápojového i dekoračního skla. Zájemci si budou moci vyzkoušet profesi…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Sklárny Květná opět připravily Den otevřených dveří, a to na sobotu 21. července. Od osmi hodin budou moci zájemci navštívit sklářskou huť i další provozy jedné z nejdéle fungujících skláren na našem území. K vidění bude jak ruční práce mistrů sklářů, tak i dalších odborníků, například rytců, dekoratérů, a celý proces výroby nápojového i dekoračního skla. Zájemci si budou moci vyzkoušet profesi skláře nebo třeba ozdobit si výrobek barvami.

jedna z nejdéle fungujících skláren na našem území leží v katastru obce Strání (Zlínský kraj) a byla založena v roce 1794. Již 224 let tak vyrábí skleněné výrobky, jako třeba sklenice či džbány a mísy, pomocí Dnů otevřených dveří se snaží přiblížit tradiční sklářství široké veřejnosti a zkouší tak přilákat zájemce o toto náročné, ale krásné řemeslo. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program, který nabídne například jízdu na segway, ohnivou show, jízdu na koních a další zábavné atrakce i občerstvení pro děti i dospělé. Pokud bude počasí příznivé, mezi osmou a devátou ráno se návštěvníci mohou těšit také na start horkovzdušného balonu přímo z areálu sklárny. Vstup na akci je zdarma a není potřeba se objednávat předem. Akce končí ve 13 hodin.

Mapa

Další akce v okolí

Mladějov 1915

24.08.2019 - 24.08.2019
Muzeum úzkorozchodné…

Vzpomínkové oslavy památky padlých za Světové války Mladějov-Blosdorf 1915 s bojovou ukázkou.

Starodávný jarmark v Litomyšli

22.09.2019 - 22.09.2019
Litomyšl Smetanovo…

Nenechte si ujít Tradiční řemeslné trhy s hudebním doprovodným programem na pódiu u Morového sloupu.

Festival Rosnička 2019 - Svitavy

28.06.2019 - 29.06.2019
Rybník Rosnička U…

V krásné lokalitě u rybníka Rosnička ve Svitavách se uskuteční již 9. ročník multižánrového festivalu Rosnička. S

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pondělí 17. červen

Dnes má svátek Adolf

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete