Statistika našeho portálu

  • 95 435 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Den otevřených dveří

19.05.2013 Svitavy

Místo konání: Muzeum esperanta (přízemí Ottenforderova domu, nám. Míru 81/1)Na počest Mezinárodního dne muzeí (18.5.) pro vás bude v ČR ojedinělé Muzeum esperanta po celé nedělní odpoledne zdarma otevřeno! Kromě bezplatné komentované prohlídky všeobecné expozice věnované zejména možnostem souočasného využití tohoto pomocného mezinárodního jazyka,  si zde budete moci naposledy prohlédnout…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Místo konání: Muzeum esperanta (přízemí Ottenforderova domu, nám. Míru 81/1)

Na počest Mezinárodního dne muzeí (18.5.) pro vás bude v ČR ojedinělé Muzeum esperanta po celé nedělní odpoledne zdarma otevřeno! Kromě bezplatné komentované prohlídky všeobecné expozice věnované zejména možnostem souočasného využití tohoto pomocného mezinárodního jazyka,  si zde budete moci naposledy prohlédnout dosavadní tematickou výstavu "125 let esperanta", která mapuje hlavní trendy a zajímavosti ve vývoji esperantského hnutí usilujícího o spravedlivou jazykovou komunikaci a přátelství mezi příslušníky malých i velkých národů. Budete se moci dočíst i o obětech fašismu a stalinismu řadách esperantistů (jedním z nich byl např. ředitel brněnského rozhlasu Dalibor Chalupa), zhlédnout unikátní archívní fotografie např. z předválečného pařížského kabaretu či z natáčení prvního v esperantu mluveného celovečerního filmu a různé další historické zajímavosti i kuriozity.


K dispozici je nyní reprezentativní ukázka vývoje překladové i původní literatury všech žánrů, vydané v mnoha zemích světa. Budete se moci zábavnou formou seznámit se základy esperanta na interaktivní obrazovce, či poslechnout si esperantské písně (od opery až po rock), sběratelé si na našem muzejním počítači budou moci prohlédnout naše virtuální kolekce poštovních známek a pohlednic s esperantskou tematikou z celého světa.

Od 16hod tentokrát navíc oproti běžným prohlídkám nabízíme i PROMÍTÁNÍ českého informačního DVD "Esperanto je…" a dalších zajímavých krátkých videí. Ta uvádějí na pravou míru časté mýty a předsudky vůči esperantu dané nedostatečnou informovaností a představují tento jazyk jako cestu k nekonzumnímu trávení volného času a cestování a hlavně k nalezení osobních přátel v různých zemích. V případě dostatečného počtu zájemců je možno promítat i každou celou hodinu!! Větší skupiny prosíme o předchozí ohlášení. Těšíme se na vaši návštěvu!

Zákl. info: http://www.esperanto.cz/cs/co-to-je-esperanto

 

 

Mapa

Další akce v okolí

Čokoladový trh 2021 - Litomyšl

18.06.2021 - 20.06.2021
Zámek Litomyšl

Od pátku 18. do neděle 20. června 2021 se poprvé uskuteční Čokoládový Trh v Litomyšli. Akce se bude konat na nádvoří…

Čechomor Kooperativa Tour 33 radost…

05.08.2021 - 05.08.2021
Zámek Litomyšl

Čechomor vyráží na letní Kooperativa Tour s novou deskou Radosti života a zároveň oslaví 33 let skupiny na hudební…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 13. červen

Dnes má svátek Antonín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete