Statistika našeho portálu

  • 98 882 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Den otevřených dveří v Archeoparku Pavlov - Pavlov

18.09.2021 Pavlov

Navštivte s námi Archeopark Pavlov, jedinečné muzeum, které Vám přiblíží život lovců mamutů. Atraktivní expozice nabízí díky moderním technologiím možnost putovat do pravěku všem generacím návštěvníků. Po celý den budou prohlídky muzea zdarma. Pro děti je připravena spousta soutěží a zábavných aktivit. Vyzkoušet si mohou pravěký oděv, česání ovčí vlny nebo práci archeologa.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Navštivte s námi Archeopark Pavlov, jedinečné muzeum, které Vám přiblíží život lovců mamutů. Nachází se přímo v místě archeologického naleziště, kde před 30 tisíci lety žili naši předkové.  K vidění jsou zde kosterní a kamenné nástroje, replika hrobu, umělecké předměty i skládka mamutích kostí. 

Po celý den budou prohlídky expozice muzea ZDARMA. 

Pro děti je připravena řada aktivit a soutěží, za které budou odměněni drobnými cenami. Jak se žilo pravěkým zemědělcům si mohou vyzkoušet na stánku Jihomoravského muzea ve  Znojmě a společnost Racio nabídne ochutnávku zdravých produktů.

A nudit se nebudete ani u pódia. Své umění předvedou tanečník Patrik Ulman, studio No Feet i ZUŠ F.B.  Ševčíka Jedovnice.

Archeopark Pavlov je vyhledáván i zájemci o architekturu. Unikátní podzemní komplex, zasazený do svahu Pavlovských vrchů, byl vyhlášen Stavbou roku 2016 a získal za své pojetí řadu mezinárodních ocenění.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete