Statistika našeho portálu

  • 91 419 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Den pro dětskou knihu - Pardubice

30.11.2019 Pardubice

V sobotu 30. listopadu se otevřou brány Krajské knihovny v Pardubicích k dobrodružné výpravě pro nejmenší čtenáře. Děti spolu se svými rodiči jsou zváni na vzrušující Cestu knihy, jak zní podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Cílem této akce je podnítit v dětech zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Děti se mohou těšit na bohatý program plný soutěží a tvůrčích aktivit, který knihovna připravila ve spolupráci s Východočeskou galerií, Východočeským muzeem, Turistickým a informačním centrem a s DDM Beta. Na soutěžních stanovištích se na chvíli stanou spisovatelem, ilustrátorem, pohádkářem nebo knihvazačem. Kromě toho, že si na těchto stanovištích postupně vyrobí svou vlastní knížku, mohou si také vysloužit registraci do knihovny na následující rok zdarma nebo vstupenku na výstavy na Zelené bráně a v Mázhausu. Další dvě stanoviště, na kterých děti mohou získat razítka do své soutěžní karty, jsou připravena mimo knihovnu. "Východočeská galerie v Pardubicích připravila doprovodný program věnující se ilustraci. Návštěvníci se prostřednictvím jednotlivých úkolů seznámí s tvorbou dětských knih Miroslava Šaška a bude pro ně připraven workshop věnující se grafickým technikám. Cesta knihy ve Východočeském muzeu se zastaví  v "tiskárně".  Děti si vyzkouší tisk linorytových obrázků, psaní na psacím stroji nebo jednoduchý tisk na přáníčko", upřesňuje hlavní koordinátorka akce Jana Vítková Fikejsová.

V doprovodném programu děti čeká tvorba obří omalovánky, malování na obličej nebo výroba odznaků. Vrcholem celodenního programu bude scénické čtení s oblíbenými herci Východočeského divadla Romanou Chvalovou, Eliškou a Josefem Láskovými, kteří dětem představí nejhezčí dětské knížky roku 2018! 

V průběhu dne budou také probíhat dvě veřejné sbírky. Jedna bude tradičně zaměřena na dětské knížky pro děti z azylového domu SKP-CENTRA. Nově knihovna vyhlašuje sbírku audioknih a hudebních CD pro Geriatrické centrum Pardubické nemocnice a LDN Rybitví. Akce se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ing. Romana Línka, MBA. Podrobný program najdete na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Advent - Zámek Choltice

07.12.2019 - 07.12.2019
Zámek Choltice

Tradiční akce se koná 7. prosince na zámku v Cholticích.

Vánoční koncert Pernštejnky v Pardu…

08.12.2019 - 08.12.2019
Dům kultury Dukla

Další ročník Vánočních koncertů pořádá DH Pernštejnka spolu s DH Skoroňáci v DK Dukla v Pardubicích v neděli dne 8. 12.…

Svatební veletrh - Pardubice

25.01.2020 - 26.01.2020
ČSOB Pojišťovna

jubilejním 16. ročník Svatebního veletrhu Pardubice, který proběhne v sobotu a neděli 25. a 26. ledna 2020 v budově…

Extrem food a travel festival Pardu…

25.04.2020 - 25.04.2020
Pardubice

Spojení exotické a extrémní kuchyně s cestováním - to je Extrem food a travel festival - tady nesmíš v roce 2020 chybět.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 7. prosinec

Dnes má svátek Benjamín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete