Statistika našeho portálu

  • 95 507 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Den pro dětskou knihu - Pardubice

30.11.2019 Pardubice

V sobotu 30. listopadu se otevřou brány Krajské knihovny v Pardubicích k dobrodružné výpravě pro nejmenší čtenáře. Děti spolu se svými rodiči jsou zváni na vzrušující Cestu knihy, jak zní podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Cílem této akce je podnítit v dětech zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Děti se mohou těšit na bohatý program plný soutěží a tvůrčích aktivit, který knihovna připravila ve spolupráci s Východočeskou galerií, Východočeským muzeem, Turistickým a informačním centrem a s DDM Beta. Na soutěžních stanovištích se na chvíli stanou spisovatelem, ilustrátorem, pohádkářem nebo knihvazačem. Kromě toho, že si na těchto stanovištích postupně vyrobí svou vlastní knížku, mohou si také vysloužit registraci do knihovny na následující rok zdarma nebo vstupenku na výstavy na Zelené bráně a v Mázhausu. Další dvě stanoviště, na kterých děti mohou získat razítka do své soutěžní karty, jsou připravena mimo knihovnu. "Východočeská galerie v Pardubicích připravila doprovodný program věnující se ilustraci. Návštěvníci se prostřednictvím jednotlivých úkolů seznámí s tvorbou dětských knih Miroslava Šaška a bude pro ně připraven workshop věnující se grafickým technikám. Cesta knihy ve Východočeském muzeu se zastaví  v "tiskárně".  Děti si vyzkouší tisk linorytových obrázků, psaní na psacím stroji nebo jednoduchý tisk na přáníčko", upřesňuje hlavní koordinátorka akce Jana Vítková Fikejsová.

V doprovodném programu děti čeká tvorba obří omalovánky, malování na obličej nebo výroba odznaků. Vrcholem celodenního programu bude scénické čtení s oblíbenými herci Východočeského divadla Romanou Chvalovou, Eliškou a Josefem Láskovými, kteří dětem představí nejhezčí dětské knížky roku 2018! 

V průběhu dne budou také probíhat dvě veřejné sbírky. Jedna bude tradičně zaměřena na dětské knížky pro děti z azylového domu SKP-CENTRA. Nově knihovna vyhlašuje sbírku audioknih a hudebních CD pro Geriatrické centrum Pardubické nemocnice a LDN Rybitví. Akce se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ing. Romana Línka, MBA. Podrobný program najdete na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Barvám Neutečeš - Pardubice

14.08.2021 - 14.08.2021
Park Na Špici

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Zažij nejbarevnější běh svého života :)

QUEENIE UNIVERSUM TOUR - Svojšice

14.08.2021 - 14.08.2021
Svojšice

QUEENIE i letos vyrážejí na letní koncerty a v rámci své UNIVERSUM Tour zavítají 14. 8. do Svojšic. Svůj veliký koncert…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 21. červen

Dnes má svátek Alois

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete