Statistika našeho portálu

  • 94 249 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Den pro dětskou knihu - Pardubice

30.11.2019 Pardubice

V sobotu 30. listopadu se otevřou brány Krajské knihovny v Pardubicích k dobrodružné výpravě pro nejmenší čtenáře. Děti spolu se svými rodiči jsou zváni na vzrušující Cestu knihy, jak zní podtitul letošního ročníku celostátního Dne pro dětskou knihu. Cílem této akce je podnítit v dětech zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Děti se mohou těšit na bohatý program plný soutěží a tvůrčích aktivit, který knihovna připravila ve spolupráci s Východočeskou galerií, Východočeským muzeem, Turistickým a informačním centrem a s DDM Beta. Na soutěžních stanovištích se na chvíli stanou spisovatelem, ilustrátorem, pohádkářem nebo knihvazačem. Kromě toho, že si na těchto stanovištích postupně vyrobí svou vlastní knížku, mohou si také vysloužit registraci do knihovny na následující rok zdarma nebo vstupenku na výstavy na Zelené bráně a v Mázhausu. Další dvě stanoviště, na kterých děti mohou získat razítka do své soutěžní karty, jsou připravena mimo knihovnu. "Východočeská galerie v Pardubicích připravila doprovodný program věnující se ilustraci. Návštěvníci se prostřednictvím jednotlivých úkolů seznámí s tvorbou dětských knih Miroslava Šaška a bude pro ně připraven workshop věnující se grafickým technikám. Cesta knihy ve Východočeském muzeu se zastaví  v "tiskárně".  Děti si vyzkouší tisk linorytových obrázků, psaní na psacím stroji nebo jednoduchý tisk na přáníčko", upřesňuje hlavní koordinátorka akce Jana Vítková Fikejsová.

V doprovodném programu děti čeká tvorba obří omalovánky, malování na obličej nebo výroba odznaků. Vrcholem celodenního programu bude scénické čtení s oblíbenými herci Východočeského divadla Romanou Chvalovou, Eliškou a Josefem Láskovými, kteří dětem představí nejhezčí dětské knížky roku 2018! 

V průběhu dne budou také probíhat dvě veřejné sbírky. Jedna bude tradičně zaměřena na dětské knížky pro děti z azylového domu SKP-CENTRA. Nově knihovna vyhlašuje sbírku audioknih a hudebních CD pro Geriatrické centrum Pardubické nemocnice a LDN Rybitví. Akce se koná pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ing. Romana Línka, MBA. Podrobný program najdete na webových stránkách knihovny www.kkpce.cz.

Mapa

Další akce v okolí

Noc vědců - Pardubice

27.11.2020 - 27.11.2020
Pardubice

Noc vědců, akce oživující v jeden večer stovky vědeckých budov, do kterých se běžný smrtelník nedostane. Návštěvníci…

Choltické podzimní slavnosti - Chol…

28.09.2020 - 28.09.2020
Choltice

Tradiční jarmark, ukázky řemesel, tvořivé dílny pro děti.

Přednáška: Stoikové a smysl života …

23.09.2020 - 23.09.2020
Pardubice

Přednáška o smyslu života očima stoických filozofů

Lords Of The Sound v programu "Musi…

02.10.2020 - 02.10.2020
Pardubice

Do České republiky opět zavítá orchestr nové generace LORDS OF THE SOUND se svým obnoveným programem "Music is coming"

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 20. září

Dnes má svátek Oleg

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete