Statistika našeho portálu

 • 98 149 Akcí v kalendáři
 • 5 391 Ubytovacích zařízení
 • 24 206 Míst a památek

Den venkova 2021 - Žďár nad Sázavou

25.09.2021 Zámek Žďár nad Sázavou

Zveme vás na den, který na zámku už počtvrté věnujeme přírodě. Tentokrát se v hlavní roli představí VODA. Dále hrají: lesy, rybníky, pole, kreativita, dobrá hudba a další. Těšte se na vše, co na Dni venkova milujete - krásné kulisy zámku, pohodovou atmosféru a spoustu nových zážitků.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

 Co na Dni venkova zažijete?

 • Čeká vás spousta aktivit pro všechny členy rodiny. Uděláte jedině dobře, pokud si na návštěvu zámku poslední sobotu v září rezervujete celý den! Rozhodně nechceme, abyste litovali, že jste nestihli vyzkoušet všechny aktivity. Letos jich bude opravdu hodně! Kromě Dne venkova můžete zamířit také do Muzea nové generace, do Barokní galerie nebo na prohlídku zámku s průvodcem.
 • Podíváte se do zákulisí péče o panství – uvidíte, jak funguje hospodaření na panství rodiny Kinských, vývoz dřeva z lesa za pomocí koní, ukážeme vám, jak používáme v lese pejsky, vystřelíte si z posedu, ale zároveň zjistíte, proč se z něj vlastně střílet musí, vyzkoušet můžete také střelbu z laserové střelnice atd.
 • Dozvíte se spoustu zajímavostí o vodě – vyzkoušíte si pokusy s vodou, hudební, taneční nebo výtvarné vodní ateliéry, dech beroucí bude vystoupení Led nad zlato Vida! science centra Brno ve kterém zjistíme, jak vzniká sníh nebo proč můžeme bruslit, poslechnout si můžete také koncert hry na skleněnou harfu (skleničky naplněné vodou), připravujeme workshop pro rybáře nebo besedy s odborníky na aktuální témata.
 • Představíme zbrusu nový edukační program pro školy i širokou veřejnost Koloběh vody v přírodě, na kterém spolupracujeme s naším partnerem Naturpark Heidenreichsteiner Moor díky mezinárodnímu projektu Voda nezná hranice
 • Chceme, aby byly vaše děti rády venku! Připravili jsme atraktivní venkovní program, při kterém děti pochopí krásu trávení času v přírodě a na tablet nebo televizi ani nevzpomenou ;).
 • Nebudou chybět ani řemesla z projektu Chytrá ruka – projektu, díky kterému se zámek stává centrem mezigeneračního setkávání a předávání řemeslných a rukodělných dovedností mladší generaci. Vyzkoušet si můžete třeba výrobu keramiky v kopii středověké pece na zakuřovanou keramiku a další řemesla.
 • Navštívit můžete také odbornou konferenci s panelovými diskusemi na téma Voda nezná hranice.
 • Součástí doprovodného programu bude také otevření nové prohlídky lesa s lesníkem.
 • V tento den bude každou celou hodinu probíhat nová prohlídková trasa Po stopách zámeckého hospodáře.
 • Den venkova bezpečně – akce probíhá na čerstvém vzduchu ve velkém zámeckém sadu, v letošním roce zavádíme speciální opatření, abyste od nás všichni odcházeli zdraví!

Svou návštěvou Dne venkova podpoříte také obnovu lesů Kinský Žďár. Za každou zakoupenou vstupenku totiž vysadíme jednu sazeničku stromku (jedle, buk, javor klen, jilm, dub, třešeň ptačí a další) do našich lesů.


Odborná konference pro veřejnost 

téma: Voda nezná hranice

Konference je součástí celodenního festivalu Den venkova. Na akci dáváme prostor celospolečensky diskutovaným ekologickým tématům a snažíme se je různými formami přiblížit široké veřejnosti. Vzhledem k omezené kapacitě konferenčního sálu je nutné vyplnit přihlášku na konferenci.

⇒ PODROBNÝ PROGRAM KONFERENCE ⇐

Vstup na konferenci je zdarma.


Vstupné:

 • plné vstupné: 100,- (dospělí)
 • zvýhodněné: 60,- (senioři 65+, děti 6–18 let, studenti do 26 let, ZTP/P)
 • rodinné: 280,- (2 dospělí a až 3 děti 6 – 18 let)

BONUS KE KAŽDÉ VSTUPENCE: Pokud při návštěvě Muzea nové generace předložíte vstupenku na Den venkova, automaticky získáte slevu ve výši vstupného na Den venkova (dospělí sleva 100 Kč, senioři, děti, studenti a ZTP/P sleva 60 Kč, rodinné vstupné sleva 280 Kč). Jinak řečeno návštěvníci Muzea nové generace mají vstup na Den venkova zdarma. Tento bonus platí do 31. 12. 2021.


Projekt Voda nezná hranice je podpořen v rámci Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika, Program Interreg V-A. Děkujeme!

Mapa

Další akce v okolí

Swing pod Zelenou horou - Žďár nad …

02.09.2022 - 04.09.2022
Zámek Žďár nad Sázavou

Druhý ročník malého, zato milého tanečního swingového festivalu na Zámku Žďár nad Sázavou. Pod Zelenou horou budou mít…

Kolečko na Kopcích - Třebíč

08.08.2022 - 14.08.2022
Parkoviště před ZŠ a MŠ…

Filmové večery pod širým nebem.

Slavnosti Tří kápí - Třebíč

19.08.2022 - 21.08.2022
Podzámecká niva, ulice…

Historické slavnosti.

Svatební veletrh Vysočina 2022 - Ha…

04.11.2022 - 05.11.2022
kulturní dům Ostrov

Srdečně Vás zveme na 2. ročník právě připravovaného Svatebního veletrhu Vysočina, který proběhne 4. a 5. listopadu 2022…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 13. srpen

Dnes má svátek Alena

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete