Statistika našeho portálu

  • 99 582 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Den Země na Praze 15

13.05.2014 Praha

13. květen 2014 - oslavy Dne Země na Městské části Praha 15 Městská část Praha 15 pořádá ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy již devátým rokem  informačně-vzdělávací kampaň v rámci oslav Dne Země. Vedle hlavního tématu, kterým je problematika třídění a recyklace odpadu a problematika s přírodovědným obsahem, bude věnována pozornost také tématice rodinných farem v rámci vyhlášení Mezinárodního…

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

13. květen 2014 - oslavy Dne Země na Městské části Praha 15
 
Městská část Praha 15 pořádá ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy již devátým rokem  informačně-vzdělávací kampaň v rámci oslav Dne Země. Vedle hlavního tématu, kterým je problematika třídění a recyklace odpadu a problematika s přírodovědným obsahem, bude věnována pozornost také tématice rodinných farem v rámci vyhlášení Mezinárodního roku rodinných farem.

K daným tématům budou pro návštěvníky připraveny ukázky sběrných nádob a příslušné svozové techniky, k dispozici bude barevná velkoplošná mapa "Praha a odpady" a velkoformátová mapa Prahy s vybranými pravidelnými farmářskými trhy.
Středisko ekologické výchovy Lesů hl.m. Prahy má připravenou prezentaci Záchranné stanice Lesů hl.m. Prahy, přiblíží problematiku práce v lese a část programu věnuje lesní zvěři a rybníkářství.

V rámci kampaně budou u stánků k dispozici zdarma různé informační materiály (letáky, brožurky, ročenky aj.), budou probíhat zajímavé akce, soutěže a vzdělávací programy. Pro dospělé návštěvníky bude například připraven zajímavý kviz na téma soukromé zemědělství a děti se zase dozví, jak probíhá proces výroby chleba od sklizně obilí až po samotný chléb nebo jak se zpracovává vlna.Informační kampaň proběhne v úterý 13. května 2014 v areálu Obchodního centra Park Hostivař (Interspar) na horní části parkoviště poblíž hlavního vchodu při ulici Švehlova od 10:00 do 18:00 hodin.Akci pořádá MČ Praha 15 ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy, OC Park Hostivař, společností Pražské služby a.s., EKO-KOM a.s., Lesy hl.m. Prahy a dalšími partnery, jejichž činnost je zaměřena na danou problematiku.Zvláštní poděkování ÚMČ Praha 15 opět patří vedení obchodního centra park Hostivař za laskavé poskytnutí vhodného místa v jeho areálu pro tuto akci a zejména pak za zajištění programu Střediska ekologické výchovy Lesů hl.m. Prahy.

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Vynášení Morany aneb Vítání jara

26.03.2023 - 26.03.2023
Stanice techniků DDM…

Přijďte se k nám do Stejšnu rozloučit se zimou a přivítat jaro. Čekají na vás rukodělné workshopy, občerstvení a bohatý…

Mezinárodní propagační výstava Kočk…

01.04.2023 - 02.04.2023
Blažimská 1781/4, Praha…

Propagační výstava koček je určena pro všechny milovníky koček, kteří si chtějí kočky nejen prohlédnout, ale i…

Velký strahovský stadion pohledem d…

01.04.2023 - 01.04.2023
Velký strahovský stadion

Speciální komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu s pracovními listy pro děti.

Dětský bazar v Hostivaři - Praha

02.04.2023 - 02.04.2023
Kavárna InKafe…

Dne 2.4. 2023 od 15.00 hodin Vás zveme do kavárny InKafe, Gercenova 10 (Taškent Hostivař) na bazar dětského…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 26. březen

Dnes má svátek Emanuel

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete