Statistika našeho portálu

  • 99 297 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Den Země v Zooparku Chomutov

21.04.2018 Chomutov

Přijďte s námi do naší Zoo oslavit Den Země!Hry, zábava a poučení. To je mix, kterého si naplno užijí návštěvníci Dne Země v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově. Děti čeká osm soutěžních stanovišť s odměnou na konci a dospělí zase mohou obdivovat třeba umění sokolnice nebo stavění zázračně vybalancovaných věží z kamenů.Srdcem celé akce bude areál dětské zoo, kde budou umístěné skoro všechny…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zoopark Chomutov
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Chomutov
Obec
Chomutov

Fotogalerie k článku

Přijďte s námi do naší Zoo oslavit Den Země!

Hry, zábava a poučení. To je mix, kterého si naplno užijí návštěvníci Dne Země v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově. Děti čeká osm soutěžních stanovišť s odměnou na konci a dospělí zase mohou obdivovat třeba umění sokolnice nebo stavění zázračně vybalancovaných věží z kamenů.

Srdcem celé akce bude areál dětské zoo, kde budou umístěné skoro všechny atrakce a také zmíněná soutěž. "Na osmi stanovištích budou děti za splněné úkoly dostávat razítka. Když získají všechny, dostanou odměnu a budou si moci na posledním stanovišti vyzkoušet obří skluzavku," popisuje osvědčený princip soutěže ekolog zooparku Václav Brožka.

Jednotlivá zastavení budou nejen hravá, ale také poučná. Jedním z cílů letošního Dne Země je totiž upozornit na aktuální ekologické problémy a také kampaně, které se k nim vztahují. U jednoho ze stanovišť si například děti vytvoří lapač snů z vystřižených papírových ptáčků. A dozvědí se přitom o nebezpečném trendu, kdy ve světě i České republice postupně vymírají druhy zpěvných ptáků. Na to upozorňuje kampaň Silent Forest (Ztichlý les), které mimochodem poprvé v historii předsedá Česká republika.

Na dalších stanovištích čeká děti například krátký kvíz s otázkami na světelné znečištění či elektrosmog, nebo skákací panák, kterého budou muset proskákat coby cestu do sběrného dvora. Toho v dětské zoo instaluje společnost Elektrowin, která je jedním z partnerů akce. Kromě toho přiveze také speciální kontejnery na vysloužilé malé spotřebiče. Kdo takový přinese a odevzdá, získá na ten den pro dítě vstup zdarma.

Jednou z doprovodných akcí, která bude mimo dětskou zoo, je vysazení stromu Olgy Havlové. Jeřabinu vysadí pracovníci zooparku ve skanzenu Stará Ves ve 13 hodin. U bazénu tuleňů zase budou moci všichni obdivovat přírodní umění Lukáše Vosmíka. Na místě předvede, do jakých dechberoucích útvarů se dají vybalancovat kameny, aniž by spadly. "Nepochybuji, že návštěvníci budou překvapení, jaké neuvěřitelné útvary se dají vytvořit," dodává k tomu Brožka. Navíc si budou moci svou trpělivost při takzvaném stone balancu sami vyzkoušet.

O hudební kulisu celé akce se postará kapela Red Dwarf Band z jirkovské ZUŠ, která na pódiu vystoupí ve 14.30 a 15.30 hodin.

Den Země je jednou z největších akcí v kalendáři zooparku, letos se koná v sobotu 21. dubna. Začátek je ve 14 hodin, na vyvrcholení v podobě losování a předání drobných cen dojde po druhém hudebním vystoupení. "Srdečně do zooparku zveme celé rodiny a slibujeme, že nudit se určitě nebudou," dodává s úsměvem ředitelka Věra Fryčová.

Akce se koná za podpory Ústeckého kraje.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Cirkus Varius - Chomutov

22.02.2023 - 22.02.2023
ROCKNET aréna, Mostecká…

V únoru 2023 přijede poprvé do České republice Circus Varius se svým programem „Cirkus Varius na ledě“. V ledové show…

Koncert: Společná věc 2023 - Jirkov

07.03.2023 - 07.03.2023
Jirkovské divadlo

Pozvánka na koncert Společná věc 2023

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 5. únor

Dnes má svátek Dobromila

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete