Statistika našeho portálu

  • 87 857 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Děti v CAMPu: Objevujeme město vol. 8 - Praha

09.05.2019 Centrum architektury a městského plánování

CAMP, Centrum architektury a městského plánování, pořádá každý měsíc vycházky za architekturou pro děti a dospívající s názvem Objevujeme město. V rámci osmé vycházky, která se koná 9. května 2019 od 15 hodin, se děti s architektem Petrem Burešem vydají na Výstaviště Praha. Podívají se do Průmyslového paláce, Lapidária, na Maroldovo panoráma či divadlo Spirála a dozví se vše o vynálezci Františku Křižíkovi. Děti je možné na vycházku zdarma přihlásit na e-mailu edu@ipr.praha.eu.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Centrum architektury a městského plánování
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Akce Objevujeme městoje určena všem dětem a dospívajícím ve věku od 8 do 18 let. Za doprovodu odborníků už děti navštívily pražské metro, Žižkovský televizní vysílač, 420 let starou a 1102 metrů dlouhou Rudolfovu štolu ve Stromovce, překladiště námořních kontejnerů v Praze-Uhříněvsi, Strahovský stadion, Podolskou vodárnu a Sběrný dvůr Pražských služeb.V květnu zamíří na holešovické výstaviště, které vzniklo již v roce 1891 ku příležitosti Jubilejní zemské výstavy, kterou tehdy navštívilo 2,5 milionu lidí. Děti areálem provede architekt Petr Bureš, se kterým se budou bavit o tom, co všechno by se v něm v budoucnu mohlo odehrávat. Navštíví secesní Průmyslový palác, který je dominantou celého výstaviště, a Lapidárium, které je stálou expozicí Národního muzea. Podívají se i na Maroldovo panoráma či divadlo Spirála. Na terasách Křižíkových pavilónů se děti dozví vše o vynálezci Františku Křižíkovi.

 

Děti je možné na vycházku přihlásit na e-mailu edu@ipr.praha.eu. Výlet začíná ve čtvrtek 9. května v 15 hodin v CAMPu (Vyšehradská 51, Praha 2) a předpokládaný návrat zpět na místo je v 18 hodin. Maximální počet dětí je 15 a s sebou musí mít průkazku na MHD a podepsaný souhlas rodičů.

Další akce v okolí

LEPORELO, interaktivní výstava pro …

30.03.2019 - 30.06.2019
Praha

V Galerii Malostranské besedy byla zahájena interaktivní výstava LEPORELO, která je určena dětem a jejich fantazii.

Den otevřených dveří Lichtenštejnsk…

01.05.2019 - 05.07.2019
Lichtenštejnský palác

Úřad vlády ČR zpřístupňuje letos Lichtenštejnský palác veřejnosti hned v několika termínech. Poprvé bude otevřen 1.…

Kapka medu pro Verunku - Divadlo Hy…

12.05.2019 - 09.06.2019
Divadlo Hybernia

KAPKA MEDU PRO VERUNKU rodinný pohádkový muzikál pro všechny generace Příběh o lásce, přátelství, o modré planetě a o…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete