Statistika našeho portálu

  • 98 901 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci

18.04.2013 - 09.06.2013 Žatec

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás zve na další sběratelskou výstavu "Dírkou tam a sem", která bude zahájena vernisáží 18. dubna 2013 od 17 hodin v hlavní budově.Když se řekne slovo KNOFLÍK, vybavíte si obyčejný malý kulatý předmět, který sám o sobě nestojí ani za zmínku. Ale jak nás dokáže potrápit či vyvést z rovnováhy, když se v nevhodné chvíli třeba utrhne nebo jen rozepne a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Louny
Obec
Žatec

Fotogalerie k článku

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci vás zve na další sběratelskou výstavu "Dírkou tam a sem", která bude zahájena vernisáží 18. dubna 2013 od 17 hodin v hlavní budově.

Když se řekne slovo KNOFLÍK, vybavíte si obyčejný malý kulatý předmět, který sám o sobě nestojí ani za zmínku. Ale jak nás dokáže potrápit či vyvést z rovnováhy, když se v nevhodné chvíli třeba utrhne nebo jen rozepne a odhalí to, co mělo být skryto! V takové chvíli může být tím nejdůležitějším předmětem na světě. Výstava ze soukromé sbírky paní Aleny Hrdličkové z Prahy vás provede nejen historií této pro nás již zcela běžné součásti oděvu, ale seznámí i s tím, proč vůbec knoflíky vznikly, jaké materiály a postupy  se při jejich výrobě používaly. Zjistíte, že vedle malého obyčejného knoflíku existuje široké spektrum knoflíků - doslova mistrovských  kousků, které zcela určitě stojí za to vidět!  Představíme knoflíky nitěné, skleněné, kovové, dřevěné, plastové, kostěné a perleťové atd.

Jako doprovodnou akci jsme po celou dobu výstavy připravili, pro malé i velké návštěvníky, "Knoflíkové hrátky".  Přijďte se přesvědčit, co takový malý a užitečný předmět vykouzlí zábavy! Nabízíme soutěže v přišívání, zapínání, házení nitěného knoflíku na čáru, skládání knoflíkového puzzle, tvoření knoflíků z moduritu, ze samo schnoucí keramiky a mnohé další.  Knoflíky pro hrátky dodala firma Antonín Šlesinger – výroba nitěných knoflíků spol. s.r.o z Jablonné nad Orlicí, Stoklasa – velkoobchod z Kravař, Styl – výrobní družstvo knoflíkářů ze Studené a Knoflíkářský průmysl a.s. Žirovnice.

Otevírací doba:

ÚT - PÁ: 9.00 - 17.00
SO - NE: 13.00 - 17.00
PONDĚLÍ: ZAVŘENO
/POLEDNÍ PŘESTÁVKA: 12.00 - 12.30/
Poslední prohlídka v 16.30
O státní svátky a 31.12. zavřeno

Těšíme se na vaši návštěvu.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete