Statistika našeho portálu

  • 91 969 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Divadlo Spejbla a Hurvínka baví a vzdělává

20.03.2019 Divadlo Spejbla a Hurvínka

Divadlo Spejbla a Hurvínka baví a vzdělává: nabízí zážitkové workshopy pro děti i semináře pro učitele. Vedle již legendárních divadelních představení, která českou loutkovou scénu proslavila po celém světě, nabízí nově Divadlo Spejbla a Hurvínka v rámci svého programu také zážitkové workshopy pro děti školního a předškolního věku a speciální semináře pro učitele. Ty se zaměří především na možnosti využití dramatické výchovy ve výuce. Spolupráci s pedagogy podpoří divadlo také edicí pracovních a metodických listů, které pomohou učitelům dále pracovat se shlédnutým divadelním představením.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dejvická 38, Praha 6
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha
Web
www.spejbl-hurvinek.cz

"Divadlo Spejbla a Hurvínka se těší již několik desítek let oblibě mezi dětmi nejrůznějšího věku. Toho chceme využít, proto jsme naše školní představení rozšířili o nabídku zážitkových workshopů pro děti a přicházíme také s pracovními a metodickými listy pro učitele, pro které jsme připravili i speciální semináře." říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Semináře pro učitele
Semináře určené pro učitele základních škol mají především přiblížit možnosti dramatické výchovy ve výuce a poradit, jak v další práci s dětmi využít výstupů z připravovaných workshopů pro školy, které Divadlo Spejbla a Hurvínka rovněž pořádá. Semináře pomohou především se zpracováním aktuálních témat a problémů, například vztah k přírodě, čtenářská gramotnost, šikana ve školách, potřeba vzdělávání či vztahy v rodině.

Zážitkové workshopy pro školy a mateřské školky
Zatímco připravované semináře cílí především na učitele, zážitkové workshopy Divadla Spejbla a Hurvínka pracují s dětmi, doplňují vybraná představení, na která navazují a prohlubují u malých diváků jejich prožitek. Workshopy trvají zhruba hodinu a vede je v duchu dramatické výchovy odborně vzdělaný lektor. Jsou připravovány jak pro děti ze základních, tak i z mateřských škol. Dětí se v tomto případě ujmou dvě lektorky. V průběhu jarních měsíců je naplánováno celkem sedm termínů workshopů pro školy, každý až pro padesát dětí. Ty budou navazovat na sedm konkrétních představení:

20. března 2019 – Hurvínek v Hajanech
17. dubna 2019 – Hurvínkovo přání
24. dubna 2019 – Pohádky pro Hurvínka
15. května 2019- Hurvínkova Nebesíčka
22. května 2019 – Hurvínkova cesta do Tramtárie
29. května 2019 – Hurvínek mezi osly
12. června 2019 – Jak s Máničkou šili všichni čerti

Workshopy navazují na naše představení a trvají 45-60 minut.
Začátek představení – 10.00
Začátek workshopu – 12.00


Pracovní listy
Setkávání s učiteli nás vedlo k přípravě pracovních a metodických listů, které pomáhají v další práci se shlédnutým představením. Na jejich přípravě divadlo spolupracuje s pedagogicky vzdělanými odborníky. Pracovní listy jsou k dispozici ke stažení na internetových stránkách Divadla Spejbla a Hurvínka nebo mohou být na vyžádání zaslány. Jsou určeny především pro pedagogy, ale využít je mohou také rodiče s dětmi.

"Nejen jako příspěvková organizace hl. města Prahy, ale především jako kulturní instituce, která má vliv na vývoj dětí, cítíme smysl ve spolupráci divadla a školy a vidíme v ní i budoucnost jejich kulturního vyžití," doplňuje k připravovaným aktivitám pro školy Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Šéfkuchař pro tuto příležitost připravil dva typy valentýnských menu. Tříchodové menu, jehož součástí je přípitek, předkrm z trhaného salátu s hruškou a modrým sýrem, hlavním chodem krůtí roláda se sušenou šunkou a špenátem podávaná s kuskusem a grilovanou zeleninou a dezert višňový závin s vanilkovou omáčkou. Královské sedmichodové menu je sestaveno pro mlsnější jazýčky náročnějších klientů. Ochutnat můžete například závin z francouzského kuřátka plněný bruschettou a sušeným tomatem položený na šafránovém rizotu s lanýžem od dubu z Piemontu nebo s láskou brazírovaná telecí líčka s křehkým batátovým pyré a vinnou demi glace.

Ke všem chodům bude podáváno skvělé víno vybrané naším sommelierem a to včetně zámeckého vína.

Další akce v okolí

Filmový festival: Íránci - Praha

15.01.2020 - 19.01.2020
Praha

První velká filmová událost roku 2020 se uskuteční již v polovině ledna. Již 9. ročník filmového festivalu ÍRÁN:CI v…

Koncert Úsměvy velkých mistrů Two V…

22.01.2020 - 22.01.2020
Praha

Výběr nejkrásnějších melodií klasické hudby s texty Jany Rychterové je plný humoru i poetiky. Od 16:00

Koncert Jazz klub Tvrz Blue Hats - …

23.01.2020 - 23.01.2020
Praha

Od 20:00

Přednáškový cyklus Slovo, tradice a…

23.01.2020 - 23.01.2020
Národopisné muzeum…

Cyklus SLOVO, TRADICE A KONTEXT – Slavnost, protest, žebrota. Hudba ve veřejném prostoru. Přednáškový cyklus Slovo,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 19. leden

Dnes má svátek Doubravka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete